Jump to content

Αυξημενα No2 Ειναι Φυσιολογικο;


savvas1802

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Πριν απο δυο εβδομαδες μετα απο περιπου 10 χρονια εμπειριας σε ενυδρειο γλυκου νερου ειπα να το γυρισω στο θαλασσινο. Δεν ξερω σχεδον τιποτα απο θαλασσινο και ειμαι τελειος αρχαριος, κανω λοιπον οτι μου λενε στο καταστημα απο οπου πηρα το ενυδρειο μεχρι να ρθουν τα βιβλια που χω παραγγειλει να μορφωθω επι του θεματος. Πηρα λοιπον ενα nano reef που ειναι 60L. Μου το γεμισε λοιπον ο καταστηματαρχης με νερο απο τα ενυδρεια του με 3 κιλα ζωντανο βραχο και απλη αμμο για να στρωσει πιο γρηγορα. Την λαμπα UV την εχω κλειστει για να μην σκωτωσει τα βακτηρια που ερηξα τα οποια ειναι αυτα:

http://www.microbelift.com/products/home-aquarium/bacterial-products/special-blend/

Aπο τοτε λοιπον καθε 2 μερες μετραω τα NO2 και ειναι παντα στο 1mg/L. Εχει αρχησει και σχηματιζεται και στον βραχο μια καφε αλγη σαν γλιτσα. Ηθελα λοιπον να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο τοσες μερες μετα να μην μειωνετε το no2. Μπορω να κανω κατι; Δεν εχω αλλα τεστ γιατι ακομα δεν ηρθαν μονο ph=8,3 και kh=9. Σας ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια μπορειτε να μου δωσετε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...