Jump to content

Σεμιναριο Sera.


Recommended Posts

Μιας και το μετρό σήμερα δεν κάνει στάση στο Χαλάνδρι, αν κάποιος προβληματίζεται για το πως θα πάει ,ας μου στείλει ένα πμ ΤΩΡΑ να πάμε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το σεμιναριο ηταν πολυ ενδιαφέρων ,,,το ειδαμε εχτες εδω στη Θεσσαλονικη,,,ηταν αρκετες ωρες ,,μη σας πω ποσες και τρομαξετε ,,παντος όσοι πατε

,θα μαθετε αρκετα πραγματα,,,,και οπως θα δειτε και ,,,,,,,,,,αστο να μη το αναφερω να πατε να δειτε ,,,θα εκπλαγείτε .

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά είναι δωρεάν..... αααα μολύβια και τετράδια δεν χρειάζεται, φρόντισαν οι διοργανωτές γι αυτά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιο σεμιναριο :thumbsu:

Πολυ καλες πληροφοριες και ενδιαφεροντα πραγματα για να μαθουμε.

Ειδικα το κομματι με το μικροσκοπιο ηταν παρα πολυ καλο.

Πολυς ο κοσμος και αυτο μονο καλα πραγματα δειχνει για το αγαπημενο μας χομπυ!

Οσοι δεν ηρθαν εχασαν.Ηταν σιγουρο,οτι μεσα σε ολα αυτα που ακουστηκαν θα εβρισκαν κατι που να τους ενδιεφερε!

Μπραβο στους διοργανωτες :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενημερωτικο σεμιναριο,μαθαμε και ειδαμε κυριως πραγματα που αν δεν εχεις μικροσκοπιο δεν μπορεις να δεις και αυτο ηταν και το καλο της υποθεσης.....αλλα τωρα που γραφω μαλλον δεν εχει τελειωσει ακομα.......αρκετες ωρες και επρεπε να φυγουμε νωριτερα δυστυχως.......... :(

Εμεις δεν ειχαμε τραπεζακια οπως εσεις στη Θεσσαλονικη.....χαχαχαχα......ειχαμε ομως αφθονο καφε και κεικ και κουλουρακια κλπ....... :)

Ευχαριστουμε τους διοργανωτες!Τετοιες εκδηλωσεις πανε το χομπυ πολλα βηματα μπροστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Tωρα μολις επέστρεψα και εγώ, πράγματι όσοι δεν ήταν εχασαν.Ελπίζω να υπάρχουν και άλλα τετοια σεμιναρια στο μελλον και από άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να υπάρχουν και άλλα τετοια σεμιναρια στο μελλον και από άλλες εταιρίες.

Το ΑΖ θα φροντίσει σε συνεργασία με διάφορες εταιρίες του χώρου, να διοργανώνονται τέτοια ή και παρόμοια σεμινάρια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σεμηναριο τελειωσε κατα τις 18:30, πολυ ενδιαφεροντα πραγματα αλλα και προσωπα....

Χαρηκα που ειδα την αλλη μερια της οθονης απο κοντα και ας μην ειπαμε πολλα, τα υπολοιπα στην πιτα....!

Ευχαριστω την διοργανωσει και το AquaZone που μου εδωσε την ευκαιρια ενος ντοκυμαντερ μπροστα στα ματια μου και ειχα και την δυνατοτητα να ρωτησω 2-3 πραγματα....

Οσοι δεν ηρθατε χασατε και απο εμενα :-Ρ

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά άξιζε! Ήταν όντως σαν ένα live ντοκυμανταίρ, όπως είπε και ο Akridas66, και ακόμη καλύτερο, μιας και ήταν διαδραστικό, με συζήτηση. Μπορεί να μην με ενδιέφεραν τα πάντα, σίγουρα όμως αποκόμισα γνώσεις και μία πολύ θετική εμπειρία. Εκτός από την γνώση και τα άλλα καλούδια, πήραμε και ...πτυχίο!

2014-02-09+22.27.42.jpg

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου.

Όντας το πρώτο μου σεμινάριο δεν ήξερα τι να περιμένω.

Συγχαρητήρια σε όσους πήραν μια τέτοια πρωτοβουλία αλλά περίμενα μια καλύτερη διοργάνωση και ειδικά από μια εταιρεία σαν την sera.

Αν ξεχωρίσω το επίπεδο της πληροφορίας και των γνώσεων των εισηγητών και αυτά που μας δείξανε που μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις το επίπεδο της οργάνωσης το βρήκα κάτω του μετρίου.

Εντυπωσίαστηκα με το μικροσκόπιο και τις πληροφορίες που θα μπορούσα να πάρω από αυτό αλλά αν δεν έχω μικροσκόπιο μου είναι άχρηστες. Μείναμε πάρα πολύ σε ανατομικά θέματα και όχι σε επίπεδο ενός μέσου χομπίστα εκτός αν θα ήθελε να γίνει ιατροδικαστής ψαριών.

Θα ήθελα περισσότερη πληροφορία σε θέματα που θα μπορούσαμε να κάνουμε στην καθημερινή μας ρουτίνα με το ενυδρείο.

Αν θα έπρεπε να βαθμολογήσω με άριστα το 10 την σημερινή εκδήλωση θα ήταν κάπως έτσι:

ΕΠΙΛΟΓΗ ΧΩΡΟΥ: 5

ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΙΣΗΓΗΤΩΝ: 9

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ:5

ΡΥΘΜΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ : 7

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ : 6 (πολλές ώρες χωρίς να ξέρει κανείς τι ώρα θα τελειώσει).

ΓΕΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ: 7

Η παραπάνω καλοπροαίρετη ΄΄κριτική΄΄ γίνεται για να γίνει ακόμα καλύτερο το επόμενο από οποιαδήποτε εταιρεία ή αντιπρόσωπο και να μην αρκούμαστε στην μετριότητα.

Κάποιος μπορεί να μου πεί ότι κοιτάω το δέντρο και χάνω το δάσος αλλά ρε παιδιά αν πιστεύει κάποιος από αυτούς που ήταν εκεί ότι αν γινόταν στην Γερμανία θα ήταν το ίδιο τότε κάνω λάθος και ξεχάστε ότι έγραψα.

Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι τα γράφω με καλή διάθεση.

Αυτά από μένα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου στα περισσότερα, αλλά ας έχουμε υπόψη ότι το σεμινάριο δεν απευθυνόταν μόνο στο μέσο χομπίστα, αλλά και σε καταστήματα και σε κτηνιάτρους να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές για τη σημερινή παρουσίαση! Τέτοιες εκδηλώσεις πάνε το χόμπυ μας αρκετά βήματα μπροστά.

Αρκετές οι ώρες αλλά πιστεύω οτι άξιζε κάθε λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ηταν πολυ ομορφα παιδια!μαθαμε σημαντικα πραγματα και ειδικα το κομματι με το μικροσκοπιο ηταν κατι που δεν το βλεπεις συχνα!

Επισης χαρηκα που γνωρισα απο κοντα καποια παιδια εκτος υπολογιστη...(akridas εισαι παλικαρι!)και σιγουρα καναμε μια προθερμανση για την πιτα που εκει θα γινει χαμος!!μπραβο στο aquazone και σε ακομα περισσοτερα σεμιναρια στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο και από εμένα ήταν ένα πολύ καλό σεμινάριο αν και ήταν το πρώτο μου με κέρδισε και σίγουρα με έκανε να ανυπομονώ για το επόμενο !

Link to comment
Share on other sites

Αφου γλιτώσαμε την παντόφλα γυρνώντας σπίτι μετά από τοσες ώρες μή μιλάμε καθόλου....(για τους παντρεμένους το λέω....)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόλις μπηκα μέσα στο σπίτι το πρώτο πράγμα που εδειξα ηταν το ''πτυχίο'' και τα φυλάδια.

Αν δεν ειχα κάτι να δειξω και να αποδειξω που ήμουν μάλλον δεν θα έγραφα αυτη τη στιγμή..... :angel:

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτη "εμπειρια" ηταν καλη θα ελεγα,θα μπορω να συγκρινω καλυτερα αν παω σε κατι αναλογο,"ζυγιζοντας"θετικα και αρνητικα"(αν υπαρχουν)

Σαν γενικη αποψη ηταν θετικη

Link to comment
Share on other sites

Panagreco θα συμφωνήσουμε μαζί σου. Την ίδια αίσθηση είχαμε και εμείς όταν φύγαμε...

Από το πρώτο μέρος του σεμιναρίου μάθαμε, διευκρίνησαμε και πήραμε απαντήσεις σε κάποιες απορίες (μιλάω για εμένα και τον Ανδρέα).

Θεωρήσαμε ότι αναλύθηκε πάρα πολύ το κομάτι με το μικροσκόπιο μιας και αν δεν έχεις τότε και η γνώση που ακοκτήθηκε δεν έχει κάποιο νόημα. Θα θέλαμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πρόληψη, τα συμπτώματα και την αντιμετώπιση των ασθενειών που μπορεί να προσβάλλουν ένα ενυδρείο και γιατί όχι να τα δούμε και στο μικροσκόπιο....

Εννοείται ότι σε είμαστε ικανοποιημένοι και θα θέλαμε να παρακολούθησουμε και άλλα τέτοια σεμινάρια όμως πιό προσαρμοσμένα στην καθημερινή μας επαφή με το ενυδρείο.

Δεν νομίζω πως υπάρχουν πολλοί επαγγελματίες / καταστηματάρχες που να έχουν την δυνατότητα μικροσκοπίου και να κάνουν αναλύσεις σε ψάρια....

Τέλος πιστεύουμε ότι καλό θα ήταν το ωράριο και η θεματολογία τέτοιων σεμιναρίων να είναι προκαθορισμένα από την αρχή ώστε να γίνεται καλύτερη οργάνωση του χρόνου και να μην καταναλλώνεται πολύ χρόνος σε κάποια θέματα ενώ κάποια άλλα να μην αναλύονται καθόλου.

Με αυτό τον τρόπο θα υπάρχει και μεγαλύτερη συμμετοχή αφού τα άτομα που θα θελήσουν να παρακολουθήσουν το κάθε σεμινάριο θα μπορεί να οργανώσουν το χρόνο τους και τις δουλειές τους (χωρίς να υπάρχουν μετέπειτα παρεξηγήσεις, ιπτάμενες παντόφλες, κλπ... χαχαχαχα..... Ευτυχώς στο δικό μου σπίτι η τρέλα πάει πακέτο!!! :bigemo_harabe_net-180: )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ανυπομονώ για το επόμενο....

Έγινε επεξεργασία - mary74
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Panagreco θα συμφωνήσουμε μαζί σου. Την ίδια αίσθηση είχαμε και εμείς όταν φύγαμε...

Από το πρώτο μέρος του σεμιναρίου μάθαμε, διευκρίνησαμε και πήραμε απαντήσεις σε κάποιες απορίες (μιλάω για εμένα και τον Ανδρέα).

Θεωρήσαμε ότι αναλύθηκε πάρα πολύ το κομάτι με το μικροσκόπιο μιας και αν δεν έχεις τότε και η γνώση που ακοκτήθηκε δεν έχει κάποιο νόημα. Θα θέλαμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πρόληψη, τα συμπτώματα και την αντιμετώπιση των ασθενειών που μπορεί να προσβάλλουν ένα ενυδρείο και γιατί όχι να τα δούμε και στο μικροσκόπιο....

Εννοείται ότι σε είμαστε ικανοποιημένοι και θα θέλαμε να παρακολούθησουμε και άλλα τέτοια σεμινάρια όμως πιό προσαρμοσμένα στην καθημερινή μας επαφή με το ενυδρείο.

Δεν νομίζω πως υπάρχουν πολλοί επαγγελματίες / καταστηματάρχες που να έχουν την δυνατότητα μικροσκοπίου και να κάνουν αναλύσεις σε ψάρια....

Τέλος πιστεύουμε ότι καλό θα ήταν το ωράριο και η θεματολογία τέτοιων σεμιναρίων να είναι προκαθορισμένα από την αρχή ώστε να γίνεται καλύτερη οργάνωση του χρόνου και να μην καταναλλώνεται πολύ χρόνος σε κάποια θέματα ενώ κάποια άλλα να μην αναλύονται καθόλου.

Με αυτό τον τρόπο θα υπάρχει και μεγαλύτερη συμμετοχή αφού τα άτομα που θα θελήσουν να παρακολουθήσουν το κάθε σεμινάριο θα μπορεί να οργανώσουν το χρόνο τους και τις δουλειές τους (χωρίς να υπάρχουν μετέπειτα παρεξηγήσεις, ιπτάμενες παντόφλες, κλπ... χαχαχαχα..... Ευτυχώς στο δικό μου σπίτι η τρέλα πάει πακέτο!!! :bigemo_harabe_net-180: )

του εμπορου η δουλεια ειναι να πουλαει και οχι να γιατρευει (σε προβλημα υγειας δικο μας δεν παμε στην φαρμακευτικη εταιρια που εισαγει ή κατασκευαζει φαρμακα για διαγνωση και θεραπεια, αλλα στον ιατρο μας) ασχετα που οι περισσοτεροι μπορουν να δωσουν καποιες πιθανες λυσεις βασιζομενοι απλα και μονο στην εμειρια τους για το προβλημα των ψαριων μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου γλιτώσαμε την παντόφλα γυρνώντας σπίτι μετά από τοσες ώρες μή μιλάμε καθόλου....(για τους παντρεμένους το λέω....)

Εγω μόλις μπηκα μέσα στο σπίτι το πρώτο πράγμα που εδειξα ηταν το ''πτυχίο'' και τα φυλάδια.

Αν δεν ειχα κάτι να δειξω και να αποδειξω που ήμουν μάλλον δεν θα έγραφα αυτη τη στιγμή..... :angel:

δεν τη γλιτωσαμε ολοι δυστυχως....

εμενα δεν της εφτασε ουτε το πτυχιο ουτε τιποτα!

ειχα κανει (οπως και οι περισσοτεροι) λαθος εκτιμηση της ωρας επιστροφης και αυτο φυσικα δεν συγχωρηθηκε ετσι ευκολα....

Link to comment
Share on other sites

Κριμα Mike....εγω για αυτο την πηρα μαζι μου :-Ρ

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...