Jump to content

Μετατροπή!!!


panoss

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!! Αποφάσισα να έρθω και εγώ στις κιχλίδες!! Πρόσφατα πήρα ένα (ελπίζω) ζευγαράκι Αpistogramma macmasteri και ομολογώ πως είναι πολύ όμορφα ψάρια και με εντυπωσίασαν με την συμπεριφορά τους αν και τα έχω 2 μέρες!!!

Το ενυδρείο μου είναι το παρακάτω και είναι 45*30*30 ακριβώς δηλαδή για 2 από αυτά τα ψαράκια!!! Είναι πυκνοφυτεμένο πλέον και έχω λεντάκια για φωτισμό!!

Περιμένω τις γνώμες σας για βελτίωση του ενυδρείου!! Παρουσίαση θα κάνω αναλυτική αφού βελτιώσω κάποιες λεπτομέριες που θα μου επισημάνετε εσείς!!!!!

post-51821-0-04241600-1391896371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες το Αμερικα!

Στο ενυδρειο δεν θα βαλεις τιποτα αλλο;

Μια χαρα μου φαινεται αλλα θα το προτιμουσα πιο βιοτοπικο με καμια ριζα και πετρες και φυτα Αμερικης! Χρειαζεσαι επισης και σπηλιες για να γεννοβολανε εκει μεσα!

Το οτι ειναι ζευγος ποιος σου το ειπε; Μπορεις να βαλεις φωτο απ τα ψαρια;

Link to comment
Share on other sites

Στο ενυδρειο δεν θα βαλω τπτ αλλο . Ποια φυτα Αμερικής εννοεις? Ζευγαρι δεν ξερω αν ειναι.. το ελπιζω.. φωτο απο τα ψαρια θα βγαλω συντομα !!

Λεψ οτι ειναι ζευγαρι διοτι το ενα δειχνει την κοιλια του στο αλλο και το αλλο αποκρίνεται ...

Link to comment
Share on other sites

ανανεωσηηη

Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε, τελικα βγηκε ζευγος; Οσο για τα φυτα γραψε λαθος, εγω δεν τα ειδα καλα!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά είναι ζεύγος ναι!! Ρίχνουν κανα ψιλό πού και πού!! Περισσότερο την ώρα του φαγητού!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί έτσι στο άκυρο να του τη δώσει του αρσενικού και να γυρίσει εκεί που είναι ήρεμος και να κάνει μια απότομη κίνηση προς τα εκείνη, άλλες φορές την τσιμπάει ελάχιστα άλλες δεν χρειάζεται.. απομακρύνεται από μόνη της..

Πιο μετά όλα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το ενυδρειο σου μια χαρα το βλεπω! Λιγο χαος για τα γουστα μου αλλα κατα τα αλλα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μου αρέσει πολύ έτσι όπως είναι!! Αυτός είναι και ο σκοπός!!!

Σε λίγο καιρό θα πάνε σε 202 λίτρα, οπότε θα είναι καλύτερα για αυτά!

Link to comment
Share on other sites

202 λιτρα για ενα ζευγος ή θα βαλεις και αλλα ψαρια; Αν βαλεις αλλα ψαρια δυσκολα να κρατησεις γεννα!

Link to comment
Share on other sites

Θα δω...

Ας το στήσω πρώτα και μετά βλέπουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...