Jump to content

Σπιρουλινα


linglong

Recommended Posts

δεν ξερω γιατι ,αλλα μου εχει δημιουργηθει η εντυπωση(μαλλον απο διαβασμα σε καποια ποστ του φορουμ)οτι δεν κανει να ταιζουμε καθημερινα σπιρουλινα ......ισχυει κατι τετοιο και αν ισχυει γιατι???????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις λινκ; Εμενα παντως αν ετρωγα καθε μερα χορτα δεν θα μου αρεσε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ίσως και να μου άρεσε... με λεμόνι και φέτα! :P

Έχω την αίσθηση (γιατί να το τεκμηριώσω δεν ξέρω) ότι η σπιρουλίνα είναι κάτι σαν "συμπλήρωμα" διατροφής, και όπως και με τις βιταμίνες δεν πρέπει να υπερβάλλουμε. Ούτως ή άλλως καλό να είναι να προσφέρουμε ποικιλία στην διατροφή των ψαριών μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Η υπερβολική ή συχνή χρήση σπιρουλίνας απο όσο ξέρω προκαλεί και την εμφάνιση σημαδιών στο κεφάλι κάποιων κιχλίδων τουλάχιστον (δε ξέρω κατα ποσο ειναι επικίνδυνο ή μπορεί να προκαλέσει προβλήματα όλο αυτο). Καθημερινή χρήση εγώ πάντως δε κανω, για τους λόγους που και η αξιόλογη φίλη και εξελίσσουσα σε ειδήμων πάνω στα ενυδρεια, Kalliroi, ανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις καποια μαυρα εντονα στιγματα safarpn?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις καποια μαυρα εντονα στιγματα safarpn?

Ναι αυτά. Έχω δει σχετικά θέματα και αναφέρεται σαν αιτία η υπερβολική κατανάλωση σπιρουλίνας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερα.Θα την ελατωσω γιατι κατα καιρους εμφανιζοντε...

Link to comment
Share on other sites

Malawi bloat το επαθα πριν 2 εβδομαδες σε ενα απο τα ψαρακια μου.ταιζα σε καθε γευμα και λιγη σπυρουλινα...ευτυχως ειχα μονο μια απωλεια.

Στάλθηκε από το E9Q μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...