Jump to content

Τροφή Για Guppies


lefteris123

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου προτείνεται τι τροφές να βάζω στα guppies μου. Είδος και μάρκα. Μέχρι στιγμής ταΐζω σπιρουλινα και κατεψυγμένα bloodworms. Πιο συχνά σπιρουλινα γιατί η κατεψυγμένη είναι και βαριά για το οικοσύστημα. Μήπως πρέπει τώρα που μου τελειώνει η σπιρουλινα να πάρω τρώφη με πιο πολύ πρωτεΐνη;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις τα κλασσικα φυλαρακια?

Μια πολυ γνωστη εταιρια εχει βγαλει μια τροφη που την ονομαζει guppy gran....ειναι λιγο πιο ακριβη απο τις συνηθισμενες αλλα εγω την πηρα και τα ψαρακια τρελαινονται.....δεν ξερω τι περιεχει για να ειναι ''ειδικη'' για γκαπυ....παντως την εξαφανιζουν σε δευτερολεπτα! :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνεται τι τροφές να βάζω στα guppies μου. Είδος και μάρκα. Μέχρι στιγμής ταΐζω σπιρουλινα και κατεψυγμένα bloodworms. Πιο συχνά σπιρουλινα γιατί η κατεψυγμένη είναι και βαριά για το οικοσύστημα. Μήπως πρέπει τώρα που μου τελειώνει η σπιρουλινα να πάρω τρώφη με πιο πολύ πρωτεΐνη;

Φίλε μου καλησπέρα!

Να κάνω κάνα δυο ερωτήσεις?

Τι σπιρουλίνα την ταΐζεις καθημερινά? Τα bloodworms για ποιο λόγο τα δίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα!

Να κάνω κάνα δυο ερωτήσεις?

Τι σπιρουλίνα την ταΐζεις καθημερινά? Την σπιρουλίνα την δίνω 3-4 φορές την εβδομάδα

Τα bloodworms για ποιο λόγο τα δίνεις? Τα bloodworms τα δίνω τις υπόλοιπες μέρες για ποικιλία και για να καλύπτω την ανάγκη για πρωτεΐνη (τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα δεν ταΐζω τίποτα)

Έγινε επεξεργασία - lefteris123
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...