Jump to content

Γεννήστρα Μέσα Στο Ενυδρειο


Safarpn

Recommended Posts

Έχω δει σε ενυδρεια γεννήστρες απο γυαλί ή πλεξι γκλας (δε ξέρω τι απο τα δυο ειναι) που οι χομπίστες τις εχουν τοποθετήσει σε μια πλευρα του ενυδρειου τους και μέσα εκει μεγαλώνουν τα πιτσιρίκια τους. Εχουν στις πλευρές τους τρύπες για να υπάρχει ροή και να ανανεώνεται το νερο. Αυτές ειναι DIY ή μπορεί κάποιος να τις βρει στο εμπόριο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει στο εμποριο ετοιμες σε διαφορα μεγεθη...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το petsupermarket που εχει βημα και εδω στο φορουμ,

χωρις να θελω να κανω διαφημιση απλα εχω παει αρκετες φορες και εχω δει τα προϊοντα τους,

εχει απλα δεν ξερω αν στελνει εκτος Αθηνων....

Δες εδω

http://www.petsupermarket.gr/383/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%BD%CE%AE%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%82.html

Link to comment
Share on other sites

Πανο γιατί θέλεις να βάλεις γεννήστρα?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πάντα γεννήστρες για το μεγάλωμα των μικρών.

Από το λίνκ που δώθηκε παραπάνω θα σου πρότεινα την τελευταία, την οποία μπορείς να την βρείς και με άλλο όνομα/μάρκα (είναι μάλλον φασόν/κινέζικη?) η οποία θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες.

Βέβαια μόνο το μεγάλο μέγεθος (2lt).

Την συγκεκριμένη δέν την δουλεύω με αεραντλία αλλά έχω κάνει πατέντα και έχω προσθέση αντλία (θέλει προσοχή στην ροή όμως)

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω βίντεο παρουσίασης αργότερα.

Εδώ ένα βίντεο με την συγκεκριμένη με την χρήση αεραντλίας:

Link to comment
Share on other sites

Πανο γιατί θέλεις να βάλεις γεννήστρα?

Δημήτρη κανά δυο φορές χρειάστηκε, για παράδειγμα τωρα που έχω πέντε μικρα Acei που θα ήθελα να τα έχω εκει, παρά στο ενυδρειο καραντίνα που έχω και μπήκα σε φασαρία και κόπο για να το ετοιμασω με πατέντα για φωτισμό κτλ. Μέσα στη γεννήστρα θα βρισκόταν αρκετές μέρες μέσα στο κυρίως ενυδρειο και τα υπόλοιπα ψάρια θα συνήθιζαν την παρουσία τους πριν τα δεχθούν εκει μέσα. Μια Labido τωρα ειναι μπουκωμένη αρκετές μέρες. Ηδη θα την είχα ξεμπουκώσει και θα της είχα πάρει τα μικρά να τα βάλω εκει μέσα γιατι τωρα με το που θα τα φτύσει, θα γίνουν γεύμα για τα υπόλοιπα. Ειναι κάποιες φορες που χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...