Jump to content

Γέννητουρια


george78

Recommended Posts

Καλησπερα θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να προστατευτώ δυο μικρά demasoni ("παίζει"να υπαρχουν παραπάνω ;)όπου γεννήθηκαν πριν λίγες μέρες. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να τα πιάσω να τα βάλω μέσα σε καμία γεννήτρια ? Αν παραμείνουν όπως έχουν τι κυνδυνους διατρέχουν ; Στο θυληκο πάντως από όταν γέννησε σαν να φαινετε ότι του έχει φύγει λίγο από το ραχιαιο πτερύγιο . Πως δικαιολογείτε αυτό ;

Ψάρια στο ενυδρείο : 5+ 1 μικρό Labidochromis 3 demasoni+2 μικρά

Α,κ μια τελευταία ερώτηση . Βρήκα δυο tropheous Dubosi (μικρά ) και μου αρέσουν πολύ. Υπάρχει περίπτωση να ταιριάζουν με τα δικά μου. Ο πετσοπας μου είπε ναι αν κ εγώ το βλέπω χλωμό ... Τι λέτε εσείς ;

Link to comment
Share on other sites

Για τα τροφεους όχι φιλέ μου , ειναι απο αλλη λίμνη και δεν μπαίνουν μονο δυο. Για τα υπολοιπα , περισσότερο στρες θα προκαλέσεις αν προσπαθήσει να τα πιάσεις. Επίσης τα ντεμασονι καλό ειναι να μπαίνουν σε μάγκες ομάδες για να μοιράζεται η επιθετικότητα. Υ.γ

Να σου ζήσουν τα μικρά. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες σου κ για τις ευχες σου φυσικα..

Οσο για τα τροφεους ο "εξυπνηδης"στο πετ μου το πε .Το ωραιο ειναι οτι το παιζουν κ επαγγελματιες!Τεσπα...καλη καρδια.

Τα ντεμασονι τα ειχα βαλει σε 8 αλλα τα εχασα τα προηγουμενα(δεν ξερω ομως το γιατι).Παντως θεωρεις οτι δεν κινδυνευουν εκει μεσα?

Γενικως ευχαριστω το φορουμ για τις βοηθειες που παρεχετε!!!Σε μαγαζι ειναι δυσκολο να τις βρεις ,φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Κινδυνεύουν αλλά δεν μπορείς να κανεις κάτι άλλο εκτός απο το να τους παρέχεις αρκετές κρυψώνες.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ντουμποισι οχι φιλε.και τα υπαρχοντα κ τα ντουμπο θα χουν προβλημα.για τα μικρα οσο περναει ο καιρος και τα συνιθιζουν τα μεγαλα τοσες περισσοτερες ελπιδες εχουν να επιβιωσουν.τα συνιθιζουν και δεν ασχολουντε μαζι τους.παντως επειδη λογικα θα χεις κ στο μελλον γεννες κανε τον κοπο κ βαλε μικρες πετρες ωστε να σχηματιζοντε μικρες σχισμες.αν πεις να ξεστισεις για να τα πιασεις ισως προλαβουν να τα πιασουν καποιοι "αλλοι"...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα φίλε μου.

Τι διαστάσεις έχει το ενυδρειο σου?

Αν θες κάνε και μια αναλυτική παρουσίαση του ενυδρείου σου με την φόρμα.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως πιανουμε την μανα πριν και την βαζουμε σε γενιστρα , αν θελουμε να τα κρατησουμε ολα τα μικρα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα φίλε μου.

Τι διαστάσεις έχει το ενυδρειο σου?

Αν θες κάνε και μια αναλυτική παρουσίαση του ενυδρείου σου με την φόρμα.

το αναρτησα στο "ενυδρεια μελων"

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...