Jump to content

Τι Ειναι .....αυτα;


Safarpn

Recommended Posts

Δεν ανοίγω θέμα στην κατηγορία φυτεμενο ή μιας και έχω Αφρικάνικο αλλα.....τι ειναι αυτα πάνω στα φύλλα της ανούμπιας; Ειναι 8 στον αριθμο μεγέθους περίπου 3 χιλ. Ειναι άσπρα και πλακέ

Link to comment
Share on other sites

2 Helena. Έβγαλα ενα και ειναι μαλακό και γλυώδες. Το πατησα πολυ ελαφρά με το δάχτυλο και απλά διαλύθηκε, σχεδόν εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για αυγά zebra snail

Μου έμοιαζαν αλλά αφού δεν έχεις

Δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορεί

Να είναι

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι τούτο ; Είναι σχεδόν τέλειος κύκλος Πάνο ;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι τούτο ; Είναι σχεδόν τέλειος κύκλος Πάνο ;

Όχι σχεδόν. Τέλειος κύκλος ειναι. Σαν κάποιος να τα τοποθέτησε πάνω στα φύλλα. Δεν ειναι κολλημένα. Μου ίσα τα φύλλα και πέραν όλα κάτω. Με το πάτημα, απλα διαλύονται. Λιώνουν. Ειναι σαν άσπρες φακές που στη πάνω πλευρα τους ειναι κανονικά κυρτες ενώ η κάτω πλευρά τους που ακουμπάει στο φύλο, ειναι επίπεδη. Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-88:The truth is out there.............. :alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-88:The truth is out there.............. :alien: :alien: :alien:

Δε ξέρω ρε Παρασκευά αλλα στο ενυδρειο μου κολυμπούν τρία πράσινα μικρά ψαράκια με τέσσερα μάτια και κεραίες!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ρε Παρασκευά αλλα στο ενυδρειο μου κολυμπούν τρία πράσινα μικρά ψαράκια με τέσσερα μάτια και κεραίες!

και τα έψαχνα..... σε εσένα ήρθαν τα σκασμένα;;;;;;

στείλε τα πίσω το σκάσαν από το πείραμα!!! χαχαχα

βρε φίλε όλα τα περίεργα σε εσένα συμβαίνουν;;;

Link to comment
Share on other sites

και τα έψαχνα..... σε εσένα ήρθαν τα σκασμένα;;;;;;

στείλε τα πίσω το σκάσαν από το πείραμα!!! χαχαχα

βρε φίλε όλα τα περίεργα σε εσένα συμβαίνουν;;;

Όλα τα παράξενα ρε φίλε, όλα!.....αυτο λέει και ο πλέκο μου οταν πίνουμε καφέ!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα πολυ καλοοοοο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παράξενα ρε φίλε, όλα!.....αυτο λέει και ο πλέκο μου οταν πίνουμε καφέ!

του μάθανε και αυτουνού να μιλάει;;;;;;

ΠΡΌΣΕΧΕ εμένα εκπαίδευσαν τις γκαπύνες και τα αρσενικά κοντεύουν να φύγουν από το ενυδρείο!!!Άσε το άλλο....

όποτε βάζω σκούπα βυθού φωνάζουν να καθαρίζω και κάτω από το χαλί εεεεε πέτρες ήθελα να πω!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιζει λετε να ειναι τιποτα αυγα απο σαλιγκαρακια αλλου ειδους απο αυτα που εχει και να ηρθαν με τιποτα φυτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιζει λετε να ειναι τιποτα αυγα απο σαλιγκαρακια αλλου ειδους απο αυτα που εχει και να ηρθαν με τιποτα φυτα;

Τα φυτά τα έχω απο περισυ τον Απρίλιο. Αυγά δεν ηταν σίγουρα. Ηταν σε μέγεθος φακής, απο την κάτω πλευρα ηταν ίσια, ευθεία, άνω απο πάνω έκαναν μια καμπύλη, φαντάσου μια φακής κομμένη στη μέση οριζόντια, ηταν πολύ μαλακά, να σου δώσω να καταλάβεις ηταν σα ψωμί μουλιασμένο στο νερό και πατώντας το με το δάχτυλο ελιωνε το ίδιο εύκολα. Δεν ηταν κολλημένα πάνω στα φύλλα αλλα σα κάποιος να τα τοποθέτησε εκεί. Κούνημα τα φύλλα και έπεσαν. Σαλιγκάρια έχω δυο Helena και τα αυγά τους, τα έχω δει, εχουν εντελώς διαφορετική μορφή.....με την απορία θα μείνω!
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Τα τοποθέτησαν εκεί τα ψάρια σου για να σπάσουν πλάκα μαζί σου! :P

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...