Jump to content

Πρόταση Για 60Lt


Daliar

Recommended Posts

Καλησπέρα και παλι. Τι μου προτείνετε να βαλω στο 60 αρη ενυδρείο μου. Εχω 1 γκουραμι και 5 cherry barbs τα οποία θα μείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω φευγει ο pleco απο το ενυδρειο και αυτο ειναι καλο (εκτος και αν εχει φυγει απο καιρο, οποτε πασο...)! Απο εκει και περα, απο gourami δεν γνωριζω, οποτε κατσε να σου πει καποιος αλλος τι και πως (αν ειναι οκ να μεινει μονο, αν ειναι να μεινει γενικα στο ενυδρειο, αν ειναι οκ να ειναι ζευγαρι σε μικρο ενυδρειο σαν το δικο σου μαζι με αλλα ψαρια, αν γινονται επιθετικα προς αλλα ψαρια, αν ταιριαζουν οι παραμετροι του νερου με των cherry barbs κλπ). Στη θεση σου, θα μεγαλωνα το κοπαδι τον cherry barbs που ειναι πολυ ομορφα και ενδιαφεροντα ψαρια, κανοντας το πχ 12 ψαρακια και θα το αφηνα ετσι.

Έγινε επεξεργασία - stratigos24
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν εχει φύγει ο πλεκο αλλα θα το δωσω. Καμια επιλογή σε κατι βυθού η σαλιγκάρια εχω? Θα μου αρεσε αν μπορουσα να ειχα και αλλο ειδος εκτός από τα cherry

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μικροσωμο botia ισως! Το γκουραμι τι γκουραμι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μικροσωμο botia ισως! Το γκουραμι τι γκουραμι ειναι;

Draft

Link to comment
Share on other sites

Dwarf εννοεις! Καλο ειναι αυτα τα ψαρακια να τα κραταμε σε χαρεμι! Για το 60λιτρο δεν θα το συνηστουσα παρολο που ειναι μικρο!

Link to comment
Share on other sites

Dwarf εννοεις! Καλο ειναι αυτα τα ψαρακια να τα κραταμε σε χαρεμι! Για το 60λιτρο δεν θα το συνηστουσα παρολο που ειναι μικρο!

Εχεις δικιο dwarf :P μου ειπαν οτι αν το κρατησω μονο του, καλύτερα αρσενικό. Λες να το κρατήσω και να παρω κανα 2 θηλυκά? Φυσικά δεν ειμαι για γεννες και τετοια. Αν παρω και αλλο γκουραμι θα μπορώ να βαλω κανενα βυθού ή σαλιγκάρι?

Link to comment
Share on other sites

Σε 60 λιτρα δυσκολο για ζευγαρι και ποσο μαλλον χαρεμι!

Τα chery με καποιο μικροσωμο botia πιστευω ειναι καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Για cpd τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Κοιτα ολα τα ψαρακια θελουν τα λιτρα τους, απλα τα cpd δεν ειναι και πολυ κινητικα σαν κολυμβητες! Ειναι μια καλη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Στα 60 λιτρα κρατας ενα χαρμεκι γκουραμι αλλα μονο του.Τα λιτρα ειναι λιγα για ολα αυτα τα ψαρια που σκεφτεσε.

Επισης τα barb τσιμπανε τις ουρες και τις κεραιες των γκουραμι.

Αν θες barb τοτε μονα τους ενα κοπαδακι η αλλιως cpd μονα τους ενα κοπαδακι.

Στο 60αρι δεν μπορεις να βαλεις 2-3 ειδη ψαριων...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...