Jump to content

Δυσαρέσκεια .


Recommended Posts

Θες να μου πεις τώρα οτι αυτός είναι λόγος.... Εντάξει για σένα μπορεί να είναι.

Αν ανοίξω εγώ παρόμοιο θέμα με τίτλο "Δυσαρέσκεια" θα γράψω βιβλίο.....

Μπορούσες πολύ απλά να εξηγήσεις εκείνη τη στιγμή αυτό που σε ενόχλησε. Γιατί δεν το έκανες;
Αφού δεν έχει σημασία , γιατί το συζητάμε τώρα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μία απάντηση κάποτε ότι είμαι γεμάτος αρρώστιες, μιά απάντηση η οποία με ενόχλησε . Θές να σου πώ ακριβώς ποιός το είπε ; Για μένα δεν έχει σημασία πλέον .

αχαχααχαχαχ τελικα εχεις πολυ πλακα..θες να σου βαλω τα ποστ να τα ξαναδιαβασεις?Και να τα διαβασουν και ολοι?

Να δεις ποιος διαβαζει καλα τις απαντησεις και ποιος οχι..

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τα post, δεν χρειάζεται και όπως είδες Κώστα δεν σε ανέφερα . Μόνος σου προδώθηκες .

Link to comment
Share on other sites

Και για του λογου το αληθες,διαβαστε ολοι την πρωτη σελιδα του θεματος του Βαγγελη που τον πειραξε..http://www.aquazone.gr/forums/topic/91549-comeback/

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μία απάντηση κάποτε ότι είμαι γεμάτος αρρώστιες, μιά απάντηση η οποία με ενόχλησε . Θές να σου πώ ακριβώς ποιός το είπε ; Για μένα δεν έχει σημασία πλέον .

Θές να σου δώσω link από άλλο θέμα με λουκέτο ;

Με συγχωρεις πολύ, αλλά αν δεν έχει για σένα σημασία πλέον, γιατί θα πρέπει να έχει για τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τα post, δεν χρειάζεται και όπως είδες Κώστα δεν σε ανέφερα . Μόνος σου προδώθηκες .

Αγορι μου,εχω μαθει να μιλαω με αποδειξεις και οχι στον αερα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την άποψή μου. Η φράση "ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται" δε θα συμφωνήσω οτι ειναι μια καραμέλα που δε λέει να λιώσει αλλα όπως είπε και η Kalliroi, έτσι ειναι και έτσι θα ειναι. Δε θα πάψει ποτέ να ισχύει κάτι τέτοιο αλλα θα υπάρχει σα δικαιολογία για κάποιον που τα γραφόμενά του παρεξηγήθηκαν και κάτι τέτοιο το βρίσκω λογικό. Εδώ μέσα έχω γνωρίσει πολλούς απο εσάς και πάνω κάτω ξέρω τι θέλει να πει ο κάθε ένας οταν γράφει πέντε ή δεκαπέντε γραμμές με οποιονδήποτε τροπο ή τον δικό του τροπο. Αλίμονο αν παρεξηγήσω τον Rastafarian οταν σε μια "πατάτα" που θα κανω θα μου γράψει "τι βλακεία πηγές και έκανες τωρα;" ή τον Sturm αν θα μου γράψει "αν δε βγάλεις τον πλαστικό αμφορέα, στην επόμενη συνάντηση ξέρεις που θα σου τον βάλω!". Ξέρω κάθε φορα ποιον έχω απέναντί μου και επειδή εσυ Βαγγέλη είσαι πιο κοινωνικός απο μένα εδώ μέσα, θα πρεπει, αν μη τι άλλο, να νιώθεις το ίδιο. Πολλες φορες σε ενα θέμα κανω κι εγω αυτο που λες, δηλαδη να πω τα ίδια πράγματα που ήδη εχουν γραφτεί παραπάνω με αλλα λόγια. Ναι, μερικές φορες δε διαβάζω τα παραπάνω σχόλια και ίσως ειναι λάθος αυτο. Καλα θα ηταν να κάνεις αυτο που ανέφερε και ο Αγγελος, να στείλεις ενα πμ στο πρόσωπο που σε "ενόχλησε" και να θυμάσαι πάντα οτι ο κάθε ένας μας εναι διαφορετικός και μοναδικός και οταν ανήκει σε μια ομάδα, απαιτεί να τον αποδέχονται όπως ειναι, όπως ακριβώς ο ίδιος αποδέχεται τους άλλους. Σίγουρα εκείνοι που επιδεικνύουν ενοχλητική συμπεριφορά θα πρεπει να ειναι σε θέση να δέχονται και παρατηρήσεις απο τα υπόλοιπα μέλη αλλα να είσαι σίγουρος οτι οι "προβληματικοί" γίνονται αντιληπτοί απο όλους και απομονώνονται συνήθως (στο φόρουμ δεν έχω εντοπίσει τέτοιες περιπτώσεις). Πολλα είπα πάλι!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είμαι αγόρι σου και ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ . Θα προτιμούσα καλύτερες εκφράσεις .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είμαι αγόρι σου και ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ . Θα προτιμούσα καλύτερες εκφράσεις .

Πατριδα,εντελως φιλικα να σου πω πως με τετοιες απαντησεις δειχνεις εριστικος,και χανεις το δικιο σου.Δε νομιζω πως η φραση του Ραστα χρησιμοποιηθηκε για να σε μειωσει. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν είμαι αγόρι σου και ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ . Θα προτιμούσα καλύτερες εκφράσεις .

ε τώρα πιάνεσαι από εκφράσεις που δεν σημαίνουν και τίποτα.... δεν είπε ότι θα σε παντρευτεί κιόλας !!!

Αρπαγμένο σε βρίσκω γενικά .... κάνε ένα κιτ κατ......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες μπορειτε να μου εξηγήσετε το αυτό διότι είμαι από χωριό , μικρό , και πολύ μακριά από την θάλασσα !

Τι ενδιαφέρει όλο το φόρουμ αν τσακώθηκαν-παρεξηγηθηκαν 2 η 5 η 15 μέλη μεταξύ τους???

Οποίος έχει πρόβλημα να το λύσει μέσω pm η σε ραντεβού μονομαχιας η σε συνάντηση η όπου άλλου τον βολεύει !

Δεν έχω καταλαβει γιατί πρέπει να ανοίγουν τέτοια τοπικ ???

Εδώ μιλάμε για ψαρια και ενυδρεία! Σωστά?

Το Greek fight club είναι άλλο φόρουμ στο οποίο τσακώνονται , δεν νομίζω να μιλάνε για ενυδρεία !! Έτσι για αλλαγή!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να ανοίγεται ένα τέτοιο θέμα όταν έχει σκοπό να καταλήξει κάπου. Αλλά το να εκφράζουμε μία γενική και αόριστη δυσαρέσκεια, χωρίς να εξηγούμε σε τι αναφερόμαστε θα μπορούσε να σημαίνει πολλά. Όπως για παράδειγμα το ότι δεν έχουμε το θάρρος να αντιμετωπίσουμε προσωπικά κάποιον ή κάτι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες μπορειτε να μου εξηγήσετε το αυτό διότι είμαι από χωριό , μικρό , και πολύ μακριά από την θάλασσα !

Τι ενδιαφέρει όλο το φόρουμ αν τσακώθηκαν-παρεξηγηθηκαν 2 η 5 η 15 μέλη μεταξύ τους???

Οποίος έχει πρόβλημα να το λύσει μέσω pm η σε ραντεβού μονομαχιας η σε συνάντηση η όπου άλλου τον βολεύει !

Δεν έχω καταλαβει γιατί πρέπει να ανοίγουν τέτοια τοπικ ???

Εδώ μιλάμε για ψαρια και ενυδρεία! Σωστά?

Το Greek fight club είναι άλλο φόρουμ στο οποίο τσακώνονται , δεν νομίζω να μιλάνε για ενυδρεία !! Έτσι για αλλαγή!

Για το Greek fight club που αναφέρεις, μπορείς να βάλεις κανά link;

......spaaaaaaammmm!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα, μάλλον άκουσα για ένα πολύ καλό φίλο στην δουλειά για κάτι που συνέβη, κάτι που πιθανόν εμπλέκεται . Από το καράβι μάλιστα με ρώτησαν επειδή τον γνωρίζω και μιλάμε αν ισχύει αυτό που κυκλοφόρησε .

Χρησιμοποιώντας την κρίση μου αμφέβαλλα για αυτό που άκουσα και είπα αποκλείεται ο συγκεκριμένος και μάλιστα έδωσα και επιχειρήματα στα λεγόμενα μου . Τον φίλο μου λοιπόν τον συνάντησα λίγες μέρες αργότερα το πρωί . Δεν ανέφερα κάτι και ούτε ρώτησα αν είναι αλήθεια αυτό που άκουσα .

Λέω τα ανωτέρω ως παράδειγμα αλλά και ως απάντηση ότι κάποια πράγματα δεν τα ρωτάμε, χρησιμοποιούμε λογική και κρίνουμε μόνοι μας .

Βαγγέλη φίλτατε!

Μήπως θα έπρεπε να ακούσεις και τις δυο πλευρές ώστε να βγάλεις ολοκληρωμένη άποψη και όχι

μονόπλευρη?

Τώρα για το θέμα που άνοιξες. Αν το γραπτό λόγο όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές, έχεις κάποιες

δυσαρέσκειες με κάποια άτομα ( από τις απαντήσεις τους ), μην βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι.

Όπως ειπώθηκε και ποιο πάνω, νομίζω και εγώ από την πλευρά μου ότι με ένα πμ θα διευθετούσες το θέμα που σε απασχολεί.

Φιλικά Δημήτρης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είσαι ένας από τα άτομα που γνωρίζω προσωπικά και χαίρομαι για αυτό . Ίσως και να έχεις δίκιο .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να ανοίγεται ένα τέτοιο θέμα όταν έχει σκοπό να καταλήξει κάπου. Αλλά το να εκφράζουμε μία γενική και αόριστη δυσαρέσκεια, χωρίς να εξηγούμε σε τι αναφερόμαστε θα μπορούσε να σημαίνει πολλά. Όπως για παράδειγμα το ότι δεν έχουμε το θάρρος να αντιμετωπίσουμε προσωπικά κάποιον ή κάτι.

Εγώ δεν θα έριχνα λάδι στην φωτιά, αλλά θα προσπαθούσα να την σβήσω .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έριχνα λάδι στην φωτιά, αλλά θα προσπαθούσα να την σβήσω .

Τότε γιατί άνοιξες τοπικ και δεν το έλυσες με pm ???

Δεν σου κάνω επίθεση, απλά προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο!

Υγ και γενικά με χαλάνε τέτοιου είδους τοπικ , που δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν, είναι άσχετα με το φόρουμ , και μπορούνε να λυθούν και διακριτικά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, για να σβήσει η φωτιά θα πρέπει να καταλήξουμε κάπου. Στην αρχή ζήτησες να είμαστε πιο προσεκτικοί όταν γράφουμε. Κι εμένα με δυσαρεστεί μερικές φορές ο γραπτός λόγος κάποιων, όπως έχω ήδη αναφέρει προηγουμένως, αλλά προσπαθώ να τους κατανοήσω και αν δε γίνεται, λύνω τα θέματά μου με προσωπικό μήνυμα. Εκτός από τη χρήση της Ελληνικής γλώσσας με την οποία ξεκίνησες το θέμα, και για την οποία δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά, υπάρχει κάτι άλλο που θέλεις να συζητήσουμε και ενδεχομένως να λύσουμε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης ότι τα κακά όπως και τα καλά πρέπει να αναφέρονται και να γίνονται γνωστά ( βέβαια αυτό είναι σχετικό μιά και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάσει το εκάστοτε τόπικ ) ώστε ο εκάστοτε που θα διαβάσει κάτι να είναι σε θέση να δώσει την δική του άποψη ή να διαψεύσει αυτόν που άνοιξε το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε παιδια.Ολες οι παρεξηγησεις λυνονται.Παω για υπνο :D

Καλή ξεκούραση Στράτο .

Link to comment
Share on other sites

Μη ζητάς αίμα στην αρένα βρε. Ακου τι είπε ο Στρατος. Ολες οι παρεξηγήσεις λύνονται. Υπάρχει μια λύση για κάθε πρόβλημα, το θέμα ειναι να μπορέσουμε να φτάσουμε εκεί μέσα απο το σωστό δρόμο. Διάλογο.....όχι δε λες το ίδιο, ο διάλογος ειναι προσωπικός, αν το πρόβλημα προκύψει ανάμεσα σε πολλα μέλη, τότε γίνεται δημόσια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε παιδια.Ολες οι παρεξηγησεις λυνονται.Παω για υπνο :D

Αυτά είναι... :D

Είμαι της άποψης ότι τα κακά όπως και τα καλά πρέπει να αναφέρονται και να γίνονται γνωστά ( βέβαια αυτό είναι σχετικό μιά και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάσει το εκάστοτε τόπικ ) ώστε ο εκάστοτε που θα διαβάσει κάτι να είναι σε θέση να δώσει την δική του άποψη ή να διαψεύσει αυτόν που άνοιξε το θέμα .

Συμφωνώ, να αναφέρονται, αλλά όχι ως γκρίνια. Να αναφέρονται με στόχο να οδηγούν κάπου, όπως για παράδειγμα να λύνονται θέματα και να βελτιωνόμαστε. Γιατί αν μείνει μετέωρο το θέμα κάποια στιγμή στο μέλλον πάλι θα επανέλθει. Τώρα αν ο Βαγγέλης θέλει να το αφήσει έτσι εγώ δεν έχω λόγο να επιμένω. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της άποψης ότι τα κακά όπως και τα καλά πρέπει να αναφέρονται και να γίνονται γνωστά ( βέβαια αυτό είναι σχετικό μιά και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάσει το εκάστοτε τόπικ ) ώστε ο εκάστοτε που θα διαβάσει κάτι να είναι σε θέση να δώσει την δική του άποψη ή να διαψεύσει αυτόν που άνοιξε το θέμα .

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως τα κακά και τα καλά πρέπει να λέγονται!

Οι παρεξηγήσεις (δεν μιλάω για επιθέσεις) ανάμεσα σε 2 η 3 η 5 άτομα γιατί θα πρέπει να λέγονται δημοσιως? Και ποιούς και πόσους αφορά για να το μαθαίνουν ολοι??? Νομίζω πως η παρομοίωση σου για τα καλά και κακά με τέτοιους είδους θέματα είναι λίγο άστοχη!

Υγ όταν ανοίγεται ένα τοπικ οι περισσότεροι μπαίνουν μέσα να δούνε τι γράφει ,να ενημερωθούμε , η να ενημερώσουμε ! Αυτός είναι ο λόγος που μπαίνουμε στα τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...