Jump to content

Δυσαρέσκεια .


Recommended Posts

Θες να μου πεις τώρα οτι αυτός είναι λόγος.... Εντάξει για σένα μπορεί να είναι.

Αν ανοίξω εγώ παρόμοιο θέμα με τίτλο "Δυσαρέσκεια" θα γράψω βιβλίο.....

Μπορούσες πολύ απλά να εξηγήσεις εκείνη τη στιγμή αυτό που σε ενόχλησε. Γιατί δεν το έκανες;

Αφού δεν έχει σημασία , γιατί το συζητάμε τώρα;

Μάλλον εσύ διαβάζεις τα μισά.... Ακόμη περιμένω απάντηση.....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.... Διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτό το θέμα και προσπαθώ να καταλάβω...

Σίγουρα το να επικοινωνείς με τους συνανθρώπους σου δεν είναι εύκολο με τον προφορικό λόγο πόσο μάλλον με τον γραπτό λόγο. Θεωρώ λογικό, σε ένα φόρουμ, να υπάρχουν απαντήσεις που επαναλμβάνονται είτε για να βοηθήσουν ένα συμφουρίτη να καταλάβει αυτό για το οποίο του μιλάνε, είτε γιατί όταν γράφεις μπορεί κάποιος άλλος να γράφει ταυτόχρονα με εσένα....

Αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι το θέμα έχει να κάνει με το τρόπο που εκφράζεται ο καθένας μας και το τρόπο που αντιλαμβάνονται οι άλλοι τις απαντήσεις μας....

Ο καθένας μας έχει το δικό του τρόπο να αντιλαμβάνεται το κόσμο γύρω του και δεν μπορεί να ταιριάζει και σαν χαρακτήρας με όλους. Αυτό σημαίνει ότι κάτι που δεν ενοχλεί εμένα να ενοχλεί κάποιον άλλο. Θεωρώ ότι το σωστό είναι όταν κάτι μας ενοχλεί να το λύνουμε επιτόπου. Όταν τα μαζεύουμε και γίνονται πολλά τότε με την πρώτη, ίσως και ασήμαντη, αφορμή έρχεται μία έκρηξη έντονων συναισθημάτων τα οποία αρκούν για να γίνει ένας χαμός που εκ των υστέρων και αφού έχουμε ηρεμήσει θα δούμε ότι μάλλον ήταν περιττός...

Παρεξηγήσεις πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν, όσο υπάρχουν άνθρωποι...... Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε λοιπόν είναι όταν υπάρχει κάποιο θέμα να λύνεται επι τόπου με όποιο τρόπο νομίζει ο καθένας σωστό και να προχωράμε παρακάτω. Όταν παραμένουμε κολλημένοι σε κάτι που έγινε στο παρελθόν κινδυνεύουμε να γινουμε κουραστικοί στους άλλους, που στο τέλος θα σταματήσουν να ασχολούνται μαζί μας......

Υ.Γ. Γνωρίζω ότι είπα με δικά μου λόγια ότι είπατε οι περισσότεροι σε αυτό το θέμα!!! Τί να κάνω όμως που θέλω να πώ και εγώ την αποψή μου που όμως συμπίπτει με των περισσότέρων???

:bigemo_harabe_net-162:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν κατάλαβα..η δυσαρέσκεια ήταν για τα greeklish ή για τους καρκινοπαθείς;

(και μην πείτε ότι δεν έχω iq :thumbsu: )

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν κατάλαβα..η δυσαρέσκεια ήταν για τα greeklish ή για τους καρκινοπαθείς;

(και μην πείτε ότι δεν έχω iq :thumbsu: )

Έγραψες

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μην τρελενεσαι, δεν κανουμε ολοι με ολους, οτι κανεις και στην πραγματικη ζωη κανε και εδω, τωρα εαν κρατας κακιες και εγωισμους, βρες εναν τροπο να μην τους βγαζεις εδω, για εναν απλο λογω που αναφαιρθηκε και ποιο πανω και εγω προσωπικα ηθελα πανω απο χρονο να τονκαταλαβω, αυτο το φορουμ το διαβαζουν και νεοι χομπιστες, δεν ειναι οτι καλητερο καποιος να βρησκει ανθρωπους να τσακωνονται και να φευγουν, τα μελοι ειναι το φορουμ, με τις παραξενιετους και με τα ολα τους....

Χαλαρωσε, αφησε καποιες μερες να περασουν και μετα ξανασκεψου εαν αξιζει να μπαινεις σε ενα φορουμ και τσακωνεσαι, που ειναι το ομορφο και το χαλαροτικο σε αυτο...

Υγ: εγω ειχα να γραψω χρονια, στο σχολειο ημουν μαπας, τα γραμματα δεν μου αρεσαν, μου αρεσε η δουλεια και η τεχνη, υδραυλικος ηθελα να γινω, δεν δινω δεκαρα για την γραμματικη μου και την ορθογραφια μου, απλα το αναφερω σε καποιον που δεν με ξερει ωστε να δειξη κατανοησει, πιστεψε με ειναι δυσκολο να λες οτι ειμαι αγραμματος ή ανορθογραφος....

Ολα αυτα φιλικα και απο εναν ΧΟΜΠΥΣΤΑ σε καποιον αλλον ΧΟΜΠΥΣΤΑ.... :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πόσο συμφωνώ ρε συ Ακρίδα μαζί σου! Ο σωστός χειρισμός της γλώσσας είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο. Aλλά αν δεν έχουμε τη συναισθηματική ωριμότητα να το χειριστούμε σωστά, το μόνο που μένει πίσω από εντυπωσιακές λέξεις είναι ο στόμφος. Σίγουρα αν γράφουμε καλά μας βοηθάει, αλλά μερικές φορές ο "αγράμματος" και ο ανορθόγραφος μιλάει καλύτερα από τον "γραμματιζούμενο". Και για να πετάξω κι εγώ το spam μου, θα προσθέσω πως "Ο αγράμματος του 21ου αιώνα δεν είναι αυτός που δεν ξέρει γράμματα, αλλά αυτός που δεν έχει την ικανότητα να μαθαίνει, να ξε-μαθαίνει και να ξαναμαθαίνει" ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν φιλοσοφια και μαλιστα πολυ καλη, οχι σπαμ....

Τεσπα απλα ειπα την γνωμη μου, ενυδρεια εχουμε και οχι πυραυλους(εκτος απ τον Δια, για αυτον εχω καποιες υπονοιες, by the way αυτο ειναι spam ;) ), για ενα χομπυ ειμαστε εδω.... Χαλλλαρα λοιπον να γουσταρουμε!

Βαγγελη με ολη την καλη διαθεση τα λεω και λιγη δοση χιουμορ οπου χρειαζεται... :)

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Jin Kazama θα προσπαθήσω να γράψω λίγα γιατί τα πολλά κουράζουν.

θέλω να πιστεύω πως είσαι δυσαρεστημένος με μια χψ κατάσταση και την εκφράζεις ελεύθερα με σκοπό όχι τον ατελείωτο διάλογο αλλά την επίλυση του θέματος.

Ε λιπών θα στο πω λίγο ακόμη ποιο ωμά και λαϊκά εγώ χωρίς ίχνος ειρωνείας.

Απλά κόφτω, σταμάτατω εδώ, δεν προέκυτε να αλλάξει τίποτα, ποτέ δεν άλλαξε και ποτέ δεν θα αλλάξει, είναι η κοινωνία τέτοια και το ΑΖ είναι κομμάτι της κοινωνίας.

Πολλές φορές πολλά ειπώθηκαν και ποτέ δεν άλλαξε κάτι παρά μόνο να πικραινόμαστε ακόμη ποιο πολύ και στο τέλος να απομακρυνόμαστε από το φόρουμ οικειοθελώς.

Σε συμβουλεύω φιλικά και χωρίς ειρωνεία ή να αποδεχθείς την παράλογη νοοτροπία που έχουμε ή να αποχωρήσεις από το φόρουμ, ότι άλλο και να κάνεις θα βγεις χαμένος 100% και δεν θα έχεις καταφέρει τίποτα.

Σου τα λέω εγώ που κατά καιρούς ουκ ολίγες φορές άνοιξα παρόμοια θέματα και στο τέλος τα καταλάβαινα μόνο εγώ και κανείς άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...