Jump to content

Fluval 205 Vs Eheim 2213...


ultras21

Recommended Posts

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 φιλτρα ποιο θα μου προτεινατε να αγορασω ακουω γνωμες....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα fluval, πιο εύκολο στο καθάρισμα, έρχεται έτοιμο με βανακια.

Στάλθηκε από το JY-G3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τιμες που τα βρισκεις δεν μας ειπες?

εγω γενικα προτιμαω τα fluval διοτι εχουν νοικοκυρεμενο χωρο, ειναι πλεον αξιοπιστα, συνηθως εχουν μεγαλυτερες αντλιες,

αλλα γενικα οποιο και να διαλεξεις την κανεις ανετα και σωστα την δουλεια σου!

Link to comment
Share on other sites

τοτε δες πιο δουλευει καλυτερα!

αν και παλι δουλευουν το ιδιο παρα το fluval ανακυκλωνει 680λ/ω ενω το 2213 440λ/ω

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμο αυτος ο πινακας φιλε μου ευχαριστω πολυ :bigemo_harabe_net-117:
θα προχωρισω στο fluval μαλλον γιατι οπως διχνουν τα στατιστικς ειναι καλητερο κ περισσοτερα λιτρα ανακυκλωνει κ μεγαλυτερο καδο για υλικα εχει κ απο οτι μου ειπατε ειναι ευκολοτερο στην χρηση και τον καθαρισμο του ;)

ακουω ομως κιαλλες γνωμες...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καπου το εχω ξανααναφερει......το 2213 ειναι πολυ απλο φιλτρο και ευκολο σε ολα του,ανταλακτικα απεριοριστα ................να φανταστεις οτι εχω ενα 2213 που επανω γραφει made in west germany.......δεν περιγραφω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!για να μην αδικισω το fluval ,απλα δεν γνωριζω,αλλα αμα ξανααγοραζα φιλτρο δεν θα δοκιμαζα αλλη μαρκα εκτος απο eihem

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος και των δυο φιλτρων (fluval 306 κ eihem 2211). κ τα δυο φιλτρα κανουν την δουλεια τους κ ειμαι ευχαριστημενος, αλλα ως προς την ευκολια στο καθαρισμά τους αλλα κυριως να γεμισεις τους σωληνες με νερο για να παρουν μπρος το fluval ειναι κορυφη.

αυτην η μικρη τρομπούλα που έχει πανω του(fluval) για την αναρροφηση του νερου κανει θαυματα.

Link to comment
Share on other sites

ως προς τον χωρο για τα υλικα που εχει το καθενα ποιο ειναι μεγαλητερο???
γιατι το eheim ειναι ολο υλικα ενω το fluval εχει και εκεινα τα σφουγγαρια που τρωνε χωρο απο το βιολογικο...?

Link to comment
Share on other sites

ως προς τον χωρο για τα υλικα που εχει το καθενα ποιο ειναι μεγαλητερο???

γιατι το eheim ειναι ολο υλικα ενω το fluval εχει και εκεινα τα σφουγγαρια που τρωνε χωρο απο το βιολογικο...?

Αν δεν βαριεσαι δες την φωτο που ανεβασα και εχει την απαντηση που ψαχνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

την ειδα φιλε μου αλλα σου ξαναλεω πως το eheim ειναι καθαρος καδος για υλικα δεν εχει εκεινα τα σφουγγαρια στο πλαι που εχει το fluval και τρωνε χωρο με πιανεις ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μπει και στο eheim το στρογγυλο μπλε σφουγγαρι κατω κατω για να κραταει τα χοντρα

Καλα ειναι και τα φιλτρα!

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα σκεφτει ναι...παμε για fluval...
disc-postman στειλε μου το κιν σου σε μηνημα να συνενοηθουμε τι θα κανουμε οκ ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...