Jump to content

Τα Κορίτσια Ψαρεύουν!


Recommended Posts

Το ψάρεμα εκτός από πηγή τροφής, αποτελεί επίσης, μορφή ψυχαγωγίας (ερασιτεχνική αλιεία), αλλά και επαγγελματικό σπορ. Εκατομμύρια άνθρωποι σε όλο τον κόσμο ψαρεύουν σε θάλασσες και ποτάμια, χρησιμοποιώντας ποικιλία τεχνικών και παραδόσεων.

Ως επί το πλείστον, το ψάρεμα είναι ανδρικό επάγγελμα ή σπορ. Ωστόσο, και οι γυναίκες επιδίδονται συχνά στη συγκεκριμένη δραστηριότητα, τις περισσότερες φορές ως χόμπι. Όπως φαίνεται από τις παρακάτω φωτογραφίες, τα κορίτσια τα καταφέρνουν μια χαρά… με τους άντρες να χαζεύουν την απαράμιλλη τεχνική τους!

http://www.zougla.gr/thalassa/article/ta-koritsia-psarevoun

1347011.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν τα κορίτσια, πάω ευχαρίστως να τους ξεμπλέξω τα παράμαλλα……..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φαίνονται οι φωτό ψεύτικες;;;;;

Αυτές μάλλον μοντέλα είναι και όχι ψαράδες!

Link to comment
Share on other sites

μα βρε παιδιά, εννοείτε..... εχει κάτσει κανείς σε βάρκα με μαγιό να ψαρέψει???? κάρβουνο θα γίνει από τον ήλιο.... Επίσης, παρατηρήστε νυχάκι περιποιημένο.... Δεν έχει πιάσει ποτές του δόλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ψαρεύουν ρε παιδιά αλλά πόσο τυχερές μπορεί να είναι για να βγάλουν η καθεμιά και από ένα ροφό.Και θα συμφωνήσω μα τον Γιώργο για το νυχάκι !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά θα πω την αλήθεια Τα κορίτσια από αριστερά προς τα δεξιά είναι η Κούλα η Τούλα και η Σούλα. Η φωτογραφία τραβήχτηκε πέρσι από τις καλοκαιρινές μου διακοπές στο Ροφονήσι ανοιχτά της Αλάσκα από το κωπήλατο 30μετρο φουσκωτό μου σκάφος. Τα δε ψάρια πιάστηκαν με την τεχνική της συρτής αφρού με ζωντανό δόλωμα και συγκεκριμένα με ζωντανό αλιγάτορα πανέ.

Link to comment
Share on other sites

τη δουλεια ειχες με την αδερφη μου στην αλασκα ρε συ............την ατιμασες και θα την παρεις αλλιως :sword::ballistic: θα σε σκισω!!!!!!!και γιατι την ειχαε με μαγιο στο κρυο ,θα πουντιασει το κοριτσι :cold:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντα πριν πάω για ψάρεμα πάω κομμωτήριο, μανικιούρ, πεντικιούρ :D

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...