Jump to content

Κηπουρος Πλεκο Βοηθεια!!


fotislol

Recommended Posts

Καλησπερα!!:) Ζηταω απεγνοσμενα βοηθεια με τον πλεκο μου τρωει συνεχεια τα φυτα εχει καταντισι (χλοοκοφτικο μηχανημα) :D

Μεχρι στηγμις του παρεχω μαρουλι και αγουρι καθημερινα αλλα συνεχιζι να κουρεβι!.

Πητε μου τη να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό...ή δεν βάζεις φυτά ή τον δίνεις! :D

Λες;; αυριο θα παρω ταμπλετουλες η τελευτεα μου ελπιδαα... :angel:

Είναι πολύ απλό...ή δεν βάζεις φυτά ή τον δίνεις! :D

φυτα εχουνε μπει και θα βαλω και αλλα αλλα πιο σκλιρα τι προτινεται??

τορα οσο για να τον βγαλω,λιγω δυσκολο....τσακονομαι με τον πατερα μου και δεν με αφινι. :judge: :judge:

Link to comment
Share on other sites

Caboba Caroliana,Βαλισνεριες. Αυτα μεχρι στιγμης αν αρχισω με ταμπλετες πιστευω οτι μπορι να κοψει

Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρωει βαλισνεριες...οτι και αν βαλεις θα στο φαει.

Δοκιμασε ταμπλετες αν και συνηθως οταν δοκιμασουν φυτα το κοβουν πολυ δυσκολα.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρωει βαλισνεριες...οτι και αν βαλεις θα στο φαει.

Δοκιμασε ταμπλετες αν και συνηθως οταν δοκιμασουν φυτα το κοβουν πολυ δυσκολα.

απλά δεν το κόβουν........

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν το τσιγάρο αε πούμε!

και εάν συνδυάσεις ότι είναι και κατευθείαν από το φύλλο δεν είναι οποιοδήποτε τσιγάρο !..... περνάει καλα ο μπαγάσας!!!!!

η λύση σου είναι μία ΑΠΟΤΟΞΊΝΩΣΗ χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινήσει και ακούει και ρέγγε

Τότε είναι δύσκολα τα πράγματα χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκινήσει και ακούει και ρέγγε

Τότε είναι δύσκολα τα πράγματα χαχαχα

δεν αντέχω :bow::hysterical::hysterical::hysterical:

spam spam συγγνώμη! αχχαχαχαχα κορυφαίος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τους pleco που είχα και έβλεπα όλα τα φυτά στην επιφάνεια. Δεν τα έτρωγαν βέβαια αλλά τους τάιζα ταμπλέτες από την αρχή. Βάλε φυτά που μπορείς να δέσεις ή γύρω απο τα φυτά αν τα φυτέψεις τελικά τοποθέτησε μικρές πετρούλες μήπως και γλυτώσουν ( δεν θα δεις και τρομερά αποτελέσματα )

Φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τους pleco που είχα και έβλεπα όλα τα φυτά στην επιφάνεια. Δεν τα έτρωγαν βέβαια αλλά τους τάιζα ταμπλέτες από την αρχή. Βάλε φυτά που μπορείς να δέσεις ή γύρω απο τα φυτά αν τα φυτέψεις τελικά τοποθέτησε μικρές πετρούλες μήπως και γλυτώσουν ( δεν θα δεις και τρομερά αποτελέσματα )

Φιλικά

Γιώργος

Μα το θεμα του φιλου δεν ειναι οτι του ξηλωνουν τα φυτα αλλα του τα τρωνε,οπωτε οι πετρουλες δεν θα κανουν δουλεια.Το προβλημα ειναι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα του φιλου δεν ειναι οτι του ξηλωνουν τα φυτα αλλα του τα τρωνε,οπωτε οι πετρουλες δεν θα κανουν δουλεια.Το προβλημα ειναι αλλο.

Έχεις ένα point ( αυτά παθαίνεις αν δεν πιεις καφέ το πρωί ).Για αυτό του λέω βέβαια για ταμπλέτες επειδή από την αρχή που είχα τους δικούς μου τους τάιζα με αυτό τον τρόπο και δεν μου είχαν πειράξει φιλαράκι. Αλλά ψάρι με ψάρι διαφέρει!

Έγινε επεξεργασία - Giwrgakis1981
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα point ( αυτά παθαίνεις αν δεν πιεις καφέ το πρωί ).Για αυτό του λέω βέβαια για ταμπλέτες επειδή από την αρχή που είχα τους δικούς μου τους τάιζα με αυτό τον τρόπο και δεν μου είχαν πειράξει φιλαράκι. Αλλά ψάρι με ψάρι διαφέρει!

αχαχαχαχααχ το καφεδακι βοηθα να ανοιξει το ματι.:P

Κοιτα,αν τον ξεκιναγε με ταμπλετες και λαχανικα ισως και να μην ειχε αυτο το προβλημα τωρα.Συνηθως αν δοκιμασουν φυτα μετα δεν τα κοβουν οτι και αν κανεις.

Βεβαια οπως πολυ σωστα λες,ψαρι με ψαρι διαφερει. :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πιρα ταμπλετες να του δωσο οπως και κατι φυτα :Alternanthera,Echinodorous,Cryptocoryne. :icon_dance:

Και η παναγια μαζι μου!! :angel::bow:

Βασικα δεν μου μασουλαει τα φυλα αλλα απλατο κοβι και το αφηνι οποτε εχω μια ελπιδα. :usd: :usd:

Link to comment
Share on other sites

Η συνταγη της επιτυχιας! Αποχη, ψαρεμα, δωσιμο! Αν νομιζεις οτι θα τα αφησει, ειδικα τους εχινοδορους.......

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πιρα ταμπλετες να του δωσο οπως και κατι φυτα :Alternanthera,Echinodorous,Cryptocoryne. :icon_dance:

Και η παναγια μαζι μου!! :angel::bow:

Βασικα δεν μου μασουλαει τα φυλα αλλα απλατο κοβι και το αφηνι οποτε εχω μια ελπιδα. :usd: :usd:

Μήπως κολυμπάει κοντά και άθελά του τα σπάει με την ουρά ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει το ψαράκι να μασουλάει τα φυτά σου. Μήπως έχεις μέσα και apple snail και σου κάνουν αυτά την ζημιά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις πριν μια ωρα μασουλαγε ενα φυτο και τελικα τον ευγαλα και τον εβαλα σε εναν μεγαλο κουβα 60 λιτρα μεχρι να τον δωσο το Σαββατο.

Τα apple snail τρωνε φυτα?? δεν εχω μεσα αλλα σκεφτομαι να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μολις πριν μια ωρα μασουλαγε ενα φυτο και τελικα τον ευγαλα και τον εβαλα σε εναν μεγαλο κουβα 60 λιτρα μεχρι να τον δωσο το Σαββατο. Τα apple snail τρωνε φυτα?? δεν εχω μεσα αλλα σκεφτομαι να βαλω.

ναι τρώνε (αυτά που ξέρω τουλάχιστον),

μέχρι το Σάββατο φίλτρανση στον κουβά; θερπαντήρα;

Link to comment
Share on other sites

Ειστε σιγουροι οτι αυτα τα σαλιγκαρια τρωνε φυτα?

Εγω που ειχα ποτε δεν μου ειχαν φαει ρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...