Jump to content

Γατόψαρα Μαζι Με Κιχλίδες Ταγκανίκας


Recommended Posts

Ανοίγω ενα θεμα καινούγιο μιας και εγω αλλα και αλλοι φιλοι που ασχολουντε με αφρικη και συγκεκριμενα ταγκανικα ενδιαφεροντε για το συγκεκριμενο θεμα

δεν ρωταω στο θεμα μου μιας και ειδα οτι δεν υπαρχει καποιο αλλο θεμα καθαρα για την συμβιωση γατοψαρων και κιχλίδων οποτε θα ειναι καλο οποιος ψαχνει κατι αντιστοιχο να βρει αυτο το θεμα ....

παρατηρησα οτι υπαρχουν γατοψαρα του γενους synodontis τα οποια ειναι ενδημικά ειδη της λίμνης ταγκανίκας και σκέφτηκα αν θα ήταν σωστό να ταιριάξουμε γατόψαρα μαζί με κιχλίδες σε ένα ενυδρείο ....

εγω προσωπικα σκεφτομουν να βαλλω ενα ψαρακι μαζι με τα brichardi που σκεφτομαι να ασχοληθω , περα ομως απο αυτο ως γενικη ερωτηση .... θα μπορουσε καποιος να βαλλει καποιο ειδος γατοψαρου μαζι με κιχλιδες ταγκανικας ?? θα υπαρχει καποια διαμαχη αναμεσα στα ειδη ?? μπορει να γινει το γατοψαρο επιθετικο στα μωρα των κιχλιδων ?? και αν οχι ποσα λιτρα χρειαζοντε για ενα σχετικα μικρο ειδος γατοψαρου πχ synodontis multipunctatus κτλ ?

οι πιο εμπειροι ας μας διαφωτίσουν ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι δεν θα σου αφησει γεννα μεσα... Και ισως στρεσσαρει τα ψαρια τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...