Jump to content

Ταινία Αλουμινίου


carvefish21

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θα με εξυπηρετούσε, για κάποιο λόγο, να βάλω ταινία αλουμινίου (σαν τη κανονική ταινία πακεταρίσματος αλλά αλουμινένια) στο καπάκι του ενυδρείου. Φυσικά επαφή με το νερό δεν θα υπάρχει αλλά από την εξάτμιση θα στάζουν σίγουρα σταγόνες από εκείνο το σημείο. Λέτε να έχω πρόβλημα? Να πέφτει μαζί τίποτα στο νερό που δεν πρέπει?

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι θα χρησιμοποιησεις την ταινια σαν ανακλαστηρα?

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι θα χρησιμοποιησεις την ταινια σαν ανακλαστηρα?

Ακριβώς, έχει μια ''γούβα'' το καπάκι στη μια πλευρά και έχω βάλει led και θα ήθελα να έτσι να απλώσω το φως λίγο παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε εναν που κάνει επιγραφές και ζήτα του αυτοκόλλητο καθρέπτη και ασε τις αλουμινοταινίες

ασε που θα σου έρθει και πιο οικονομικά

και θα κάνεις σωστή δουλειά

Έγινε επεξεργασία - antonistt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε εναν που κάνει επιγραφές και ζήτα του αυτοκόλλητο καθρέπτη και ασε τις αλουμινοταινίες

ασε που θα σου έρθει και πιο οικονομικά

και θα κάνεις σωστή δουλειά

attachicon.gifmirror_sticker.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αυτή τη ταινία και επειδή το δοκίμασα (χωρίς να το κολήσω απλά το στήριξα για δοκιμή) κάνει δουλειά γιαυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

πιστευω η αλουμινοταινια δεν θα παιξει σωστά

επίσης έχω την εντύπωση πως εαν δεν κολλά με τον εαυτό της δεν έχει καλή πρόσφυση (όπως η μονωτική)

....

Αυτοκόλλητη ταινία απο αλουμίνιο, ανθεκτική σε υψηλές θερμοκρασίες.

Ιδανική για να σφραγίζετε :ένωση των σωλήνων σε σόμπες (με σκοπό να αποφεύγεται η ανάδιση καπνού.), σωλήνες εξαερισμών, και σωλήνες καπνού/αέρα για βιομηχανική χρήση.

Έγινε επεξεργασία - antonistt
Link to comment
Share on other sites

Αν δω ότι δεν κολλάει καλά φυσικά και δεν θα τη χρησιμοποιήσω αν και δεν νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο. Αν κολλήσει σε στεγνή επιφάνεια και μείνει στεγνό για λίγες ώρες λογικά δεν θα ξεκολλήσει. Το ερώτημα είναι αν το βρεγμένο αλουμίνιο από την εξάτμιση βγάλει στο νερό πράγματα που δεν πρέπει έστω και με απλές σταγόνες.

Το καλό είναι πάντως ότι δεν σκουριάζει

Έγινε επεξεργασία - carvefish21
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα έχει κόλλα που είναι για εκ διαμέτρου αντίθετη χρήση..

το αυτοκόλλητο απο την άλλη έχει πιστοποιήσεις για χρήση σε νερό , είναι αδιάβροχο (και η κόλλα του επίσης) και δεν αντιδρά (pvc) oyte sto ner;o oyte stoyw 20-30 βαθμούς

εγω δεν θα το έβαζα απο θέμα χαρακτηριστικών και μόνο..

τωρα εσυ έχεις το μαχαίρι , εσύ και το καρπούζι..

κόψε οπως αγαπάς.

Link to comment
Share on other sites

Καρπούζι ε? Άντε να έρθει καλοκαιράκι... :bigemo_harabe_net-66:

Θα ψάξω να βρω αυτό που λες. Thanks!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H αλουμινοταινια κανει για ανακλαστηρα την εχω δοκιμασει και εγω και παροτι εχει υγρασια δδεν εχει κανενα θεμα να ξεκολησει . το μονο θεμα ειναι οτι μαυριζει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

H αλουμινοταινια κανει για ανακλαστηρα την εχω δοκιμασει και εγω και παροτι εχει υγρασια δδεν εχει κανενα θεμα να ξεκολησει . το μονο θεμα ειναι οτι μαυριζει γρηγορα.

Αυτό δεν με ενοχλεί, ολόκληρο ρολό έχω, την αλλάζω αν μαυρίσει. Απλά φοβάμαι μήπως οι σταγόνες που θα πέφτουν από εκεί μου επηρεάσουν το νερό... Θα ρωτήσω πάντως και για αυτοκόλλητο καθρέπτη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...