Jump to content

Klaz-Hardcore Reef Vol2


klaz

Recommended Posts

Ε ναι! τι μας έχεις και περιμένουμε αγωνιόντας τη στιγμή που θα δούμε το ενυδρείο "γεμάτο" :bigemo_harabe_net-171:

Έγινε επεξεργασία - sammy
Link to comment
Share on other sites

εσεις δεν εχετε αναγκη.ΦΙΛΟΙ ειστε και συμπασχετε μαζι μου.νταμαρι και νερο.

αυτο βλεπω,αυτο πρεπει να φανταζεστε και εσεις πως βλεπετε και να μου δινετε κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

με την αλμυρα μαλλον κληρονομησα και το προσον της υπομονης που ομολογουμενως δεν το ειχα σε τετοιο βαθμο παλαιοτερα στο χομπι..

Μας προσάρμοσαν θέλοντας και μη. :) :)

Καλα και χαρούμενα αλατια kalz. Καμια αναλυτική φωτο απο τα νταμάρια σου; Ετσι χαβαλες να γίνεται μωρε...

Link to comment
Share on other sites

χαρα μου να σε βλεπω να ξαναγραφεις μαριε και μαλιστα μεσα σε θεμα μου.

λοιπον,γκουρου του χωρου, γκριζομαλλης,ολιγο ευεξαπτος και γαυρος σε αθλητικες πεποιθησεις,προτεινε για το προβλημα που αντιμετωπιζω με την θολουρα που εχει και ναι συνεχιζει και εχει το ενυδρειο σαν λυση την χρηση(οχι μονιμης) uv.μονο ετσι ισως γλυτωσω προφανως απο αιωρουμενη αλγη που βγαινει με το που φωτισω το ενυδρειο....ενεκα θαλασσινου νερου στο φουλ πρωτο μου γεμισμα...μιλαμε σε 2 μερες φωτισμου δεν βλεπεις ουτε τον jesus.σβηνεις 2 μερες και ειναι κρυσταλλο το νερο,ξανααναβω ειτε για λεγες ωρες καθε μερα ειτε για πολλες(τα δοκιμασα ολα) και γινεται..αντε να μην πω.

αντε να δω τωρα που θα βρω δανεικη μια τετοια....

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

χαρα μου να σε βλεπω να ξαναγραφεις μαριε και μαλιστα μεσα σε θεμα μου.

λοιπον,γκουρου του χωρου, γκριζομαλλης,ολιγο ευεξαπτος και γαυρος σε αθλητικες πεποιθησεις,προτεινε για το προβλημα που αντιμετωπιζω με την θολουρα που εχει και ναι συνεχιζει και εχει το ενυδρειο σαν λυση την χρηση(οχι μονιμης) uv.μονο ετσι ισως γλυτωσω προφανως απο αιωρουμενη αλγη που βγαινει με το που φωτισω το ενυδρειο....ενεκα θαλασσινου νερου στο φουλ πρωτο μου γεμισμα...μιλαμε σε 2 μερες φωτισμου δεν βλεπεις ουτε τον jesus.σβηνεις 2 μερες και ειναι κρυσταλλο το νερο,ξανααναβω ειτε για λεγες ωρες καθε μερα ειτε για πολλες(τα δοκιμασα ολα) και γινεται..αντε να μην πω.

αντε να δω τωρα που θα βρω δανεικη μια τετοια....

Μπορει ομως σε 5 μερες να δεις τον....Chori :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ομως σε 5 μερες να δεις τον....Chori :D

βρε λες?χεχε

Κάπου παίζει μια....

Κρυστάλλινεεεεε....

γκρεγκουαρ μεχρι να το δει ο κρυσταλλινος βραδιπους.....

Link to comment
Share on other sites

βρε μπας και εχει καμμια ο αιολοπουλος?

Link to comment
Share on other sites

έχω, αλλά είναι ενσωματωμένη στο chiller

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο εύκολη λύση Κώστα! βάλε rotifer και δεν θα μείνει τίποτα! :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σωτηρη που να τα βρω; Εχει ο ξαδελφος σου λαμπα αβρεχτη στην αποθηκη του.ΥΓ.κωστα μου σ'ευχαριστω για την προσφορα σου φιλε μου.ευτυχως βρεθηκε.θα δουμε απο αυριο...

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

η uv 13w μπηκε απο την δευτερα.στο μεταξυ ο υπεριωνας ειναι στα πιτς για φρεσκαρισμα στους ανεμιστηρες του.

λογικα μεσα στις επομενες 2 μερες θα ξαναβρει την φωτεινη του θεση.

για να δουμε πως θα παμε με την θολουρα απο εδω και μπρος..

Link to comment
Share on other sites

η uv 13w μπηκε απο την δευτερα.στο μεταξυ ο υπεριωνας ειναι στα πιτς για φρεσκαρισμα στους ανεμιστηρες του.

λογικα μεσα στις επομενες 2 μερες θα ξαναβρει την φωτεινη του θεση.

για να δουμε πως θα παμε με την θολουρα απο εδω και μπρος..

Εχεις βαλει καποιο αλλο φωτιστικο πανω?Εγω με τα φωτα δεν θα επαιζα παντως.Οι αυξομοιωσεις στην ενταση δεν εχουν να σου προσφαιρουν κανενα θετικο στο επομενο βημα,το αντιθετο μαλλον θα ελεγα.Πολυ καλα εκανες και εβαλες uv θα σε βοηθησει να ξεφορτωθεις το προβλημα γρηγορα.Ο βραδυπους την uv του την εχει δανισει σε φιλο με παρομοιο προβλημα...Καλη συνεχεια με προσοχη... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

σταθαρε καλημερα.

δεν παιζω με τα φωτα φιλε.τα ξεκινησα φουλ να ξεμπερδευω απο αλγες,κυκλους κλπ αλλα μεχρι να καταλαβω τι φταιει και πως θα το πολεμησω(μιλαω για τη θολουρα που εχω)τα επαιξε ο ενας ανεμιστηρας του πολωνου,οποτε απλως κατεβηκε για μερικες μερες μεχρι να το λυσω το θεμα.

θα ξαναφωτισω αμεσα με φουλ φωτισμο και βλεπουμε.

προχθες και αφου επιτελους μηδενισα απο μετρησεις επικινδυνες τωρα στην αρχη μπηκε και ο πρωτος κατοικος.

ενα πανεμορφο

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+38+162&pcatid=162

Link to comment
Share on other sites

Θενκς παιδια.πριν απο λιγο μπηκαν μερικα απο τα παλια παιδια μου..ενα κιτρινο ρασε,εναν γοβιο,μια ντεμπελιους κοκκινη,ενας εριμητης,και μερικα νασαριους δωρεα του φιλου χρηστου...ετσι να αρχισει να παιρνει σιγα-σιγα ζωη ο υφαλος μου.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Θααργησει ακομα.το τοπιο μην ξεχναμε πως ειναι ακομη θολο...

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...