Jump to content

1Η Γεννα Γκαπυ


elenihantzi@

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργια και χρειαζομαι την βοηθεια σας.Εχω 2θυληκα γκαπυ και 1 αρσενικο και τα εχω βαλει να ζευγαρωσουν εχω 2 εβδομαδες που τα παρατηρω η 1 θυληκια ειναι λιγο φουσκα η αλλη εχει μια μαυρη κοιλιδα στην κοιλια ποτε ειναι μαυρη και ποτε ειναι λιγο γκρι.Ειναι καλο σημαδι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθε. Καλώ σημάδι είναι ότι έχει μαύρο στη κοιλία αυτό σημαινει ότι μεγαλώνουν τα μικρα της. Δεν θυμαμαι πόσες μέρες κάνει να γεννήσει αλλά από εδώ και πέρα Θά βρεθείς να γίνανε.!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και εσενα νικο.Δηλαδη ειναι καλο πχ το πρωι που την παρατηρουσα ειχε γινει πολυ μαυρο το σημαδι και το απογευμα που το κοιταξα ειχε ξεθωριασει ειχε γινει γκρι

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Φυτά έχεις στο ενυδρείο σου, π.χ. κερατόφυλλο, για να κρυφτούν τα μικρά όταν γεννηθούν;

Επίσης νομίζω πως έχεις ψάρια που δεν κάνει να είναι στο ίδιο ενυδρείο (γκάπυ με νέον) γιατί έχουν διαφορετικές απαιτήσεις στις παραμέτρους του νερού. Για αυτά αλλά και για τα υπόλοιπα, θα σου πούνε και οι πιο έμπειροι. ;)

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει κερατοφυλο και τωρα περιμενουμε να δουμε αν εαν η 1 απο τις 2 θα γεννήσει ειναι παραξενο μια να ναι καταμαυρο και την αλλη να ξεθωριαζει

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό τα έχεις μαζί ; Καλό είναι να μην κάνουμε τέτοιες κινήσεις με τα ζωντανά μόνο και μόνο για να δούμε γέννες.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ μας.

Επειδη εδω ειναι η κατηγορια του καλως ηρθατε και το θεμα κλειδωνει μετα απο μερικες μερες,θα σε παρακαλουσα να ανοιξεις ενα θεμα στη κατηγορια των ζωοτοκων και να συζητησουμε εκει τις αποριες σου.:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...