Jump to content

Έχει Βάλει Κάποιος Σαρακοστιανά Όστρακα Σε Reef?


Recommended Posts

Επί την ευκαιρία της Σαρακοστής έχει δοκιμάσει να βάλει κάποιος όστρακα σε Reef μύδια, γυαλιστερές, πετροσωλήνες κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ισχυει αυτο, πρωτη φορα εφαγα τετοια πραγματα σημερα, αλλα δεν ειναι μεσογειακα;; Απλα ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

Βρασμενα;

Link to comment
Share on other sites

Βρασμενα;

αλατοπιπερομένα! με σκορδάκι φυσικά!

Σοβαρά πάντως, είχα διαβάσει στο φόρουμ για κάποιον που είχε πάρει ΖΒ με κολλημένο μύδι και τον συμβούλεψαν να το αφήσει γιατί κάνει καλό αν και εφόσον το σήκωναν οι παράμετροι του νερού.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα διαβασει και εγω αυτο που λες

αλλα νομιζω πως πας σε αλλη κατηγορια , μεσογειακα

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο πιθανο ειναι οτι θα επιβιωσει. Αλλα μετα δεν θα ειναι ακριβως Reef. πας σε μεσογειακου τυπου. Μπορεις παντος να κοψεις ενα στα 2 και το ενα κομματι να το βαλεις μεσα να κανουν ενα μεζε τα ψαρακια του ενυδρειου σου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα μυδακι το εχω :Ρ το ρβηκα στους βραχους, ειναι κολλημενο σε ενα σημειο στο τζαμι πανω απο 1μιση μηνα....

Αλλα ειναι κοντα 1 ποντο....

Σκεφτητε φαση: εισαι στο σαρακωστιανο τραπεζι με πεθερικα-παπουδες κτλπ και σκαει πιατελα με γυαλιστερες!

Πηδας στο τραπεζι, αρπαζεις την πιατελα,φωναζεις λευτερια στα οστρακα και φευγατος στο σπιτι για προσαρμογη!!!

Τοτε εχεις θεμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι...χαχαχαχαχαχααααα

Μονο κυδωνια μη βαλεις γιατι θελουν πολυ αραγωνιτη για να θαβονται :P

Link to comment
Share on other sites

βρε μπαρμπερηδες.....αχαχχαα

Link to comment
Share on other sites

βρε μπαρμπερηδες.....αχαχχαα

αγορινα μου εσυ :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-145::bigemo_harabe_net-158:

αγορινα μου εσυ :bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν, μπαινουν. Οσο ζουν (και οποια επιβιωσουν) εχουν πολυ πλακα. Τα χτενια κρυβονται 3 με 5 ποντους μεσα στον αραγωνιτη, καθε μερα τα βρισκεις 30 ποντους να εχουν μετακινηθει και τα εντοπιζεις απο την κεραιουλα τους που βγαινει πανω απο την επιφανεια της αμμου.

Απλα δεν ζουνε πανω απο ενα μηνα χοντρικα. Υποθετω πανε απο θερμοκρασια και ασιτια. Βρωμιζει και το ενυδρειο στο τελος. Εκαναν το κυκλο τους. Παντως το χαρηκα οταν το ειχα κανει. Ομορφα ζωντανα :) .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...