Jump to content

Ειναι Sterbai Η Μπα...;


dimitrissg

Recommended Posts

Καλησπέρα! Πριν απο 3 περίπου μήνες πήρα 4 sterbai... Μεγαλώνοντας, το ενα είναι λίγο διαφορετικό. Τελικά είναι sterbai η όχι...;

http://s1336.photobucket.com/user/dimitrissg/library/Mobile%20Uploads

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο μπορω να δω απο την φωτο μαλλον ειναι αλλα αυτα τα ψαρια θελουν αμμο και το χαλικι σου το βλεπω χοντρο.Θα εχουν προβλημα με τα μουστακια τους να ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

sterbai ειναι.οπως και το χαλικι σου ακαταλληλο γιαυτα επισης ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο μπορω να δω απο την φωτο μαλλον ειναι αλλα αυτα τα ψαρια θελουν αμμο και το χαλικι σου το βλεπω χοντρο.Θα εχουν προβλημα με τα μουστακια τους να ξερεις..

Θα συμφωνησω

Και εμενα για sterbai μου μοιαζει

Link to comment
Share on other sites

ναι sterbai ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις απαντήσεις! Ναι το ξέρω για το χαλίκι... Έχω πάρει 2χ 10 κιλά πολυ ψιλό χαλίκι να καλύψω την πάνω στρώση και θα προσθέσω και άλλο αν χρειαστεί... Τώρα να αλλάξω όλο τον βυθό δεν νομίζω... Σιγά σιγά θα προσθέσω το ψιλό και θα δω πως θα παει...καμία άλλη λύση να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες να κανεις δεν θα γινει...το ψιλο χαλικι θα παει κατω και το χοντρο θα μεινει παλι πανω λογο κοκκομετριας..η μονη λυση ειναι η αλλαγη ολου του χαλικιου με αμμο η με χαλικι ψιλο και στρωγγιλεμενο

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα ψαράκια που λες και δυστυχώς θα γίνει και αυτό που σου λέει ο rastafarian. :)

Δεν είναι ακατόρθωτο να αλλάξεις βυθό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...

Βυθό μπορώ να αλλάξω, αλλα:

1)Γίνεται με τα ψαράκια μέσα...; δεν έχω άλλο ενυδρείο...

2) Δεν θα πρέπει να στρώσει ο καινούριος βυθός πριν μείνουν μέσα;

3) Τα φυτά απλα τα βγάζω και τα ξαναβάζω;

Link to comment
Share on other sites

1)Οχι δεν γινετε,πρεπει να τα ψηλωσεις ολα και να τα ξαναστησεις.Τα ψαρια τα βαζεις ολα μεσα σε ενα βαρελι με νερο απο το ενυδρειο,το φιλτρο να δουλευει και τον θερμοστατη μεχρι να κανεις τις αλλαγες σου.

2) http://www.aquazone.gr/forums/topic/91799-einoioinao-eae-aoonuoio-aoeio/

3)Τα φυτα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα στήσω δεύτερο ενυδρειο μόνο με cory και x ray tetra... Thanks ppl

εάν βάλω καινούριο φίλτρο να δουλεύει παράλληλα μέσα στο ήδη στρωμένο ενυδρειο, ποσο θα κάνει να στρώσει; Έχουν σφουγγάρια και δεν μπορω να βγάλω μπόλι...

Link to comment
Share on other sites

Με σφουγγαρια μονο δεν θα κανεις δουλεια.Πρεπει να βαλεις βιολογικο υλικο και στα 2 φιλτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...