Jump to content

Naso Lituratus .. Το Πρόβλημα .. Θα Την Βγάλει Καθαρή ;;


Recommended Posts

Μπραβο ρε σταθηκο για την κινηση σου!!Υπομονη και τυχη θελει φιλε μου...μακαρι να σου φαει ο ψαρις !!

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανει απεργια πηνας ειπαμε το ψαρι?Αν θελεις να βρεθουμε για να σου δωσω δυο τρια κυβακια απο διαφορες καταψυγμενες να δοκιμασεις.Η γαριδα πηγαινει πανω του?

Respect crystal water guy!!!

:D

:P

Link to comment
Share on other sites

Χθές κιόλας, πήγα από τον Στάθη και μου έδωσε τις τροφούλες.. το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι λίγο .. ( ανεξάρτητα από το άμα τις φάει ο απεργός .. ο οποίος έχει αδυνατίσει ΠΑΡΑ πολύ ...και ανασαίνει ΠΟΛΥ γρήγορα .. ) Ρίχνοντας λίγο κατεψυγμένο mysis .. σαν να τον είδα να τσιμπάει..όχι πολλά πράγματα .. αλλά θα το διαπιστώσω καλύτερα σήμερα ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερα να αρχίσεις να ρίχνεις κάποιου είδους βιταμίνης στο ενυδρείο? πχ fishtamin, βιταμίνη C ή παρόμοια προϊόντα.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι αν ρίξεις στο ενυδρείο και μερικές σταγόνες από ενισχυτικό όρεξης (όπως τα σκευάσματα σκόρδου) θα του "γαργαλίσει" την όρεξη για να τσιμπήσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καμμια φορα παμε και εμεις γυρευοντας...εβαλες νασο σε τοσα λιγα λιτρα και πιςτεψες πως ολα θα πανε καλα..

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανει απεργια πηνας ειπαμε το ψαρι?Αν θελεις να βρεθουμε για να σου δωσω δυο τρια κυβακια απο διαφορες καταψυγμενες να δοκιμασεις.Η γαριδα πηγαινει πανω του?

εισαι ωραιος

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι , απο τις 4-5 διαφορετικες κατεψυγμενες του ηρωα Στάθη ..τσιμπισε ελάχιστα την μία ..σήμερα διανύουμε την 12 μέρα .. Με εμφανη τα σημαδια της λιμοκτονιας .. Λογικά ..θα γινει το κακο ..εκτος αν τσιμπαει βραχο ..κ απλα συντηρειται .. Εχω σηκωσει τα χερια ψηλα .. Με τις τροφες του σταθη εχω ριξει σύνολο , πάνω απο 10 διαφορετικες .. Οτιδηποτε αλλο θα ειχε κάνει παρτυ !! ( όπως και τα υπολοιπα ζωντανα του ενυδρειου )

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ελπίζω να πάνε όλα καλα με το ψαράκι σου.... δεν ξέρω έχεις κάνει και εσύ τα πάντα... Δοκίμασες σκόρδο, βιταμίνες να φανταστώ?

Μπορείς να δείς και αυτό

http://www.seachem.com/Products/product_pages/Entice.html

Αν και το ψαράκι δεν νομίζω να μην τρώει επειδή δεν του αρέσει η τροφή. Έχω κάνει chelmon να τρώει τα πάντα σχεδόν με υπομονή .

Εξάλλου πολλές από τις τροφές που του δίνεις είναι στην φύση του να τις τρώει.

Λογικά δεν τρώει λόγο ασθένειας ίσως.... Δύσκολα ψάρια αυτοί οι naso .

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα , μετα απο 15 μερες στο ενυδρειο μου , ( τις τελευταιες 2 ειχε αρχισει να τρωει κανονικα ) το ψαρι σημερα .. Μας καληνυχτισε δια παντως.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτα είναι πολύ δύσκολα ψάρια. .. naso,lineatus,nigricans,μην τα προτιματε τζαμπα χρήματα..εχω χασει αρκετα απο αυτα....εκτός αν είναι στρωμένα...με γεμάτο σωμα γεμάτη κοιλιά και αν τα δείτε να τρωνε...και πάλι δύσκολα. ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...