Jump to content

Πρόβλημα Με Φίλτρα;


ROBIN

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Πριν απο ένα μήνα έκανα θεραπεία με αντιβιωτικά γιατί είχα άρρωστο ένα δίσκο .Τελικά το δισκάκι έγινε καλά άρχισε να τρώει και δεν απομονώνεται αλλά πήρα τη βιολογία στη μούρη. Το ενυδρείο είναι 150 λίτρα και έχω 4 δίσκους και 6 ροδόστομους. Απο τότε έχω αλλάξει 10 φορές το νερό εχω προσθέσει 4-5 μπουκάλια βακτήρια και έχω καταφέρει να ρίξω τα νιτρώδη στο ελαφρύ μωβ στα τεστ της ΑΡΙ. Πάρα κάτω δεν πάνε. Στα φίλτρα ένα στο καπάκι και ένα εξωτερικό έχω 2 λίτρα siporax και το ενυδρείο τρέχει 5 χρόνια.Είχα κάνει και παλαιότερα θεραπεία και στις 4-5 ημέρες επανέρχονταν. Τα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

η μονη αμμεση λυση ειναι το μπολι απο καποιο υγειες ενυδρειο!μη παιδευεσαι με μπουκαλοβακτηρια τσαμπα λεφτα δινεις!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι φάρμακα χρησιμοποίησες και σε τι δόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπολι οπως ειπε ο φιλος παραπανω .......

Ανθρακα μετα την θεραπεια χρησιμοποιησες;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MINOCIN 50 ΚΑΙ FLAGIL 500

MINOCIN 100 mg /50 litra 2 κάψουλες

flagil 500 mg/50 litra 1 καψουλα

Ανθρακα έβαλα στο καπάκι

Link to comment
Share on other sites

Δυνατά φάρμακα. Για ποιό λόγο έκανες αυτή την θεραπεία? τι πρόβλημα είχαν οι δίσκοι σου?

Link to comment
Share on other sites

Ενας απο αυτούς δεν έτρωγε ξαφνικά και απομονονωνταν στο πίσω μέρος στις γωνίες. Απο παλαιότερη εμπειρία δεν πιάναν τα φάρμακα ενυδρείου και σε λίγο θα το τέντωνε το πτερύγιο.Μετά από τη θεραπεία είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες τέτοια θεραπεία απλά επειδή δεν έτρωγε?

Πόσες ημέρες ήταν νηστικός? Είχε άλλα συμπτώματα επιδερμικά ή εντερικά? Είχε αλλάξει το χρώμα του?

Link to comment
Share on other sites

Ενα παρομοιο θεμα που ειχα, ενυδρειο καραντινα 60 λιτρων, 34 βαθμους θερμοκρασια για περιπου

δυο εβδομαδες χωρις φαρμακα. Το ψαρι τωρα ειναι στο κεντρικο και ειναι μια χαρα.

Τωρα μπολι οπως σου ειπαν.

Link to comment
Share on other sites

Δυνατά φάρμακα. Για ποιό λόγο έκανες αυτή την θεραπεία? τι πρόβλημα είχαν οι δίσκοι σου?

Έκανες τέτοια θεραπεία απλά επειδή δεν έτρωγε?

Πόσες ημέρες ήταν νηστικός? Είχε άλλα συμπτώματα επιδερμικά ή εντερικά? Είχε αλλάξει το χρώμα του?

Ας μην ξεφευγουμε απ το θεμα μας!

Μπολι φιλε μου! Αλλιως περιμενεις και παιζεις συνεχως με αλλαγες και βακτηρια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...