Jump to content

Βοηθεια Με Εφ. Φιλτρο!!!


Loukas Pirdas

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα....σημερα μου χαρισε ενας πολυ καλος φιλος ενα εξωτερικο φιλτρο hydor prime 10 me παροχη μεγιστη 300lt/h και ειναι 10 watt ....καταρχας θελω να ρωτησω αν κανει για τα 50 λιτρα μου και επειτα θελω βοηθεια γιατι εχει δυο βανακια in+out τα οποια δεν εχουν ρακορ και σωληνωσεις....που μπορω να βρω τετοια ρακορακια και σωληνες???σας παρακαλω βοηθηστε γιατι δεν αντεχω αλλο καθε βδομαδα το εσωετρικο φιλτρο μπουκωνει και θεει βγαλσιμο καθαρισμα των φιλτρων και παλι μπλουμ...τα ψαρακια θα τρελαθουν!!!! οριστε και φωτο απο το φιλτρο σε περιπτωση που βοηθησουν....η εξωτερικη διαμετρος απο το βανακι ειναι 1.9 εκατοστα αποτι μετρησα με παχυμετρο post-58088-0-54993900-1394204389_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για βανακια δεν γνωρίζω που θα βρεις!

Ίσως ένα τηλ στον αντιπρόσωπο?

Για τα λίτρα σου κάνει μια χαρά !

Link to comment
Share on other sites

κάνε και μία επίσκεψη σε ενα pet shop. μπορεί να κάνουν τα λάστιχα από άλλα φίλτρα του εμπορίου

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ

http://www.hydor.com/eng/prodotti-tecnici/filters/prime-external-filter.php

και κατέβασε το manual.

Από τα technical data βρες τι εξαρτήματα σου λείπουν και γκούγκλισε με τους κωδικούς να τα βρεις και να βρεις και κοστολόγια.

Αν σου λείπουν πολλά πράγματα ίσως και να μην σε συμφέρει καν να τα αγοράσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μονο βανακια λειπουν, λαστιχο θα βαλω σιλικονης σε αυτη την διασταση μιας και εχω, αναρωφηση και προσαγωγη θα φτιαξω με διαφανη σωληνα ακαμπτη παρομοια με αυτη του κατασκευαστη....σας ευχαριστω ολους το link απο το ebay μαλλον θα με σωσει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...