Jump to content

Λιγη Βοηθεια


Recommended Posts

σας ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.

για αρχη θα αυξησω το φωτισμο σταδιακα στις 10 ωρες. και μολις ολοκληροθει το στρωσιμο με την αλλαγη του νερου θα αλλαξω και τον βυθο με χαλικι κοκομετριας 2-3mm.

τελικα τη φυτο μπορει να ειναι?

απο καπια site που βρηκα στο internet το φυτο οντως μιαζει περισσοτερο με rotala.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.

για αρχη θα αυξησω το φωτισμο σταδιακα στις 10 ωρες. και μολις ολοκληροθει το στρωσιμο με την αλλαγη του νερου θα αλλαξω και τον βυθο με χαλικι κοκομετριας 2-3mm.

τελικα τη φυτο μπορει να ειναι?

απο καπια site που βρηκα στο internet το φυτο οντως μιαζει περισσοτερο με rotala.

Το οτι θα αυξήσεις τις ώρες του φωτισμού δεν σημαίνει οτι θα καλύψεις και τις ανάγκες των φυτών σου αν τα watt/kelvin δεν επαρκούν για τις ανάγκες των φυτών σου.

Αν σκέφτεσαι να κάνεις αλλαγή βυθού καλό θα είναι να την κάνεις τώρα.Μπορεί να σου πάει λίγο πίσω το στρώσιμο αλλά θα είναι πιο ανώδυνη κυρίως για τα φυτά σου.

Θα συμφωνησω.

Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω και πάλι.

Παρατήρησε πως βγαίνουν τα φύλλα στην rotala green και πως βγαίνουν στην heteranthera zosterifolia.

(δεν σου δίνω τα δικά μας προφίλ γιατί δεν φαίνεται η διαφορά :) )

Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω και πάλι.

Παρατήρησε πως βγαίνουν τα φύλλα στην rotala green και πως βγαίνουν στην heteranthera zosterifolia.

(δεν σου δίνω τα δικά μας προφίλ γιατί δεν φαίνεται η διαφορά :) )

Και βεβαια να διαφωνησεις δεν εχω το αλαθητο του παπα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...