Jump to content

Αναγνώριση


Recommended Posts

Αστερίνα..... Τρέφεται με την κοραλλίνη και έχει παρατηρηθεί στο παρελθόν να τρώνε και ιστό από κοράλλια.... Έχω κι εγώ μπόλικες και δεν έχουν πειράξει τίποτε πέραν την κοραλλίνης! Μην σε τρομάζει, προσπάθησε να τις βγάζεις όπου τις βλέπεις και όλα ok! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο sump την βρηκα. Την βγαζω και απο εκει?

Απ' οτι καταλαβα δεν προσφερει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αστερινα ειναι. εχω και γω. Αν ειναι σε ευκολο σημειο (να μην χωνεις χερια βαθια μεσα στο νερο κλπ) βγαλτην. Αλιως οταν την δεις ξανα και ειναι ευκολο την βγαζεις. Αν υπαρχει μια πιθανον να υπαρχουν κι αλλες :) Εγω καποτε ειχα βαλει θηρευτη , μην τυχων και μου χτυπισουν κανενα κοραλι. Αλλα για να πω και του στραβου το δικιο....δεν μου ειχαν χτυπησει ποτε κοραλι. Οπωτε....το ρισκο ειναι σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Στο sump ειδα σημερα μια. Εκει αφου δεν υπαρχει κοραλι δεν υπαρχει προλημα ε?

Υπαρχει περιπτωση να ανεβει πανω με την αντλια?

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα υπαρχει και στο main tank.

Link to comment
Share on other sites

ή μόνο στο σαμπ αν πρόσθεσε πρόσφατα οτιδήποτε θα μπορούσε να την κουβαλάει!

Βγάλτην έξω και παρατήρησε αν υπάρχουν κι άλλες γενικότερα, στο ενυδρείο σου. δεν χρειάζεται να την αφήσεις μέσα και να πολλαπλασιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποια στιγμή είχα γεμίσει.. Έβγαζα όσες μπορούσα.. Δεν είναι τρομερά επικίνδυνες αλλά αν δεν βρούν άλγη να φάνε θα πάνε στα κοράλλια !

Δεν χτυπάνε τα κοράλλια στο βαθμό που φοβόμαστε πως θα χτυπήσουν!

Θηρευτής : http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=497+525+749&pcatid=749 , τρέφετε αποκλειστικά από αστερίες γενικά!! Αν έχεις πρόβλημα αναπαράγεις asterin στο sump για να ταίζεις! Πάνεμορφο ζωντανό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...