Jump to content

Ληγμενο Τεστ


Recommended Posts

αφου λοιπον ριχνει απο την πρωτη στιγμη τα νιτρωδη αλλα και δεν ξερουμε τιποτε αλλο....πολυ λογικο να εχει 0νιτωδη και 50 νιτρικα...............

Link to comment
Share on other sites

μεγα λαθος........δεν γνωριζω τι κατασκευαζει η καθε εταιρια και πως πρεπει να το χρησιμοποιω χωρις πρωτα να διαβασω.........

στην ουσια του θεματος?????????κοιτα τι λεει το nitrivec εσυ που τα ξερεις ολα και δεν κανεις λαθοι............ Ένα ειδικό μίγμα διαφορετικών υψηλής ποιότητας βακτηρίων καθαρισμού για το νερό του ενυδρείου. Το sera bio nitrivec εμποδίζει την σύγκέντρωση της αμμωνίας και των Νιτρωδών. Όταν χρησιμοποιείτε sera bio nitrivec σε νέο ενυδρείο, μπορείτε να τοποθετήσετε ψάρια εντός μόλις 24 ωρών.

Τι να μου πει αυτο δηλαδη?Οτι μεσα σε 4 μερες θα μετραει νο3 50?Ναι αν εχει 2-3 οσκαρ σε 60 λιτρα γινετε..

Επισης το σκευασμα λεει για ψαρι,οχι για τροφη.

Αν δεν γνωριζεις τι κατασκευαζει η καθε εταιρια να μην επιμενεις και να μην γραφεις οτι ναναι!

Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον ριχνει απο την πρωτη στιγμη τα νιτρωδη αλλα και δεν ξερουμε τιποτε αλλο....πολυ λογικο να εχει 0νιτωδη και 50 νιτρικα...............

Καθολου λογικο!Τα νο3 50 δεν τα εχεις ουτε οταν εχεις να κανεις αλλαγη νερου ενα μηνα!

Ασε που λεει ο Γιαννης οτι μετρησε και νο2 αλλα λιγα!Οπωτε με λιγα νο2 δεν μπορεις να εχεις νο3 50.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λιγα δηλαδη,θυμασαι μετρηση?

Δεν θυμάμαι αυτό όχι, με τεστ της salifert ήταν ένα χρώμα πριν το μηδέν αλλά όχι νούμερο δεν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Τι να μου πει αυτο δηλαδη?Οτι μεσα σε 4 μερες θα μετραει νο3 50?Ναι αν εχει 2-3 οσκαρ σε 60 λιτρα γινετε..

Επισης το σκευασμα λεει για ψαρι,οχι για τροφη.

Αν δεν γνωριζεις τι κατασκευαζει η καθε εταιρια να μην επιμενεις και να μην γραφεις οτι ναναι!

ειναι η τριτη φορα που γραφεις οτι λεω οτι νανε ,ομως δεν βλεπεις τι γραφεις εσυ...........προσπαθω να μην σε προσβαλω απαντοντας σε οτιδηποτε σου ερχετε στο μυαλο ,ομως ακομα δεν μου απαντησες................γιατι δεν ειναι φυσιολογικες οι μετρησεις του απο την στιγμη που απο την πρωτη μερα προσθετει στο νερο βακτηρια που τρωνε αμμωνια και νιτρωδη........???????απαντησε μου σε παρακαλω,χωρις να με προσβαλεις ,και να μου εξηγησεις που βασιζετε η γνωμη σου αυτη.......

Link to comment
Share on other sites

Καθολου λογικο!Τα νο3 50 δεν τα εχεις ουτε οταν εχεις να κανεις αλλαγη νερου ενα μηνα!

Ασε που λεει ο Γιαννης οτι μετρησε και νο2 αλλα λιγα!Οπωτε με λιγα νο2 δεν μπορεις να εχεις νο3 50.εκτος αν π.χ. εχθες ηταν πολλα^^

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα διαβασεις τις παραπανω απαντησεις μου σωστα θα καταλαβεις.Δεν εχω να πω κατι αλλο γιατι οπως σου εχω ξαναπει με σενα συννενοηση δεν βγαινει,δεν διαβαζεις ολα οσα γραφοντε δυστοιχος.Δεν εχω σκοπο να ασχοληθω μαζι σου αλλο,εδω εσυ λες οτι το toxivec ειναι βακτηρια,θα στα αλλα θα συμφωνησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καθολου λογικο!Τα νο3 50 δεν τα εχεις ουτε οταν εχεις να κανεις αλλαγη νερου ενα μηνα!

Ασε που λεει ο Γιαννης οτι μετρησε και νο2 αλλα λιγα!Οπωτε με λιγα νο2 δεν μπορεις να εχεις νο3 50.εκτος αν π.χ. εχθες ηταν πολλα^^

Αφου λεει οτι ηταν λιγα.

Να σου πω,διαβαζεις τι γραφονται η οχι?τι εκτος αν πχ χθες ηταν πολλα?

Λιγα λεει ο ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα διαβασεις τις παραπανω απαντησεις μου σωστα θα καταλαβεις.Δεν εχω να πω κατι αλλο γιατι οπως σου εχω ξαναπει με σενα συννενοηση δεν βγαινει,δεν διαβαζεις ολα οσα γραφοντε δυστοιχος.Δεν εχω σκοπο να ασχοληθω μαζι σου αλλο,εδω εσυ λες οτι το toxivec ειναι βακτηρια,θα στα αλλα θα συμφωνησουμε?

αν διαβασεις και εσυ τις απαντησεις μου ,τις οποιες ηδη τις ειπες ασχετες θα καταλαβεις και εσυ.....αν διαβασεις και τις ερωτησεις μου θα δεις οτι δεν απαντησες πουθενα.......

Αφου λεει οτι ηταν λιγα.

Να σου πω,διαβαζεις τι γραφονται η οχι?τι εκτος αν πχ χθες ηταν πολλα?

Λιγα λεει ο ανθρωπος!

να μην εμηνευουμε τα πραγματα οπως μας βολευει.....το χθες σημενει μια μερα πριν απο την ημερα που εγιναν οι μετρησεις..........αν λοιπον χθες(μια μερα πριν!!!!)ηταν πολλα ,δεν εξηγουντε οι τιμες του??????????απαντησε μου σε παρακαλω χωρις υπεκφυγες

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις και εσυ τις απαντησεις μου ,τις οποιες ηδη τις ειπες ασχετες θα καταλαβεις και εσυ.....αν διαβασεις και τις ερωτησεις μου θα δεις οτι δεν απαντησες πουθενα.......

να μην εμηνευουμε τα πραγματα οπως μας βολευει.....το χθες σημενει μια μερα πριν απο την ημερα που εγιναν οι μετρησεις..........αν λοιπον χθες(μια μερα πριν!!!!)ηταν πολλα ,δεν εξηγουντε οι τιμες του??????????απαντησε μου σε παρακαλω χωρις υπεκφυγες

Ρε ανθρωπε,το παλικαρι λεει χθες μετρησε λιγα νιτρικα,τι δεν καταλαβαινεις απο αυτο!Χτες μετρησε νιτρικα και ηταν λιγα.Διαβαζεις τι γραφεις?

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

θεε μου!!!!!!!!!!......αν ειχε λοιπον προχθες η την προηγουμενη ,πολλα νο2 ,δεν εξηγουντε οι τιμες?????τι δεν καταλαβαινεις απο την ερωτηση μου?????εσυ διαβαζεις τι γραφεις αλλα και σε τι απαντας?????????

Έγινε επεξεργασία - linglong
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποσες φορες εχεις μετρησεο νιτρωδη μεσα σ αυτες τις 4 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου με σεβασμό και προς τους δύο σας και πραγματικά χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και χωρίς να παίρνω θέση μιας και εγώ δεν είμαι γνώστης, δεν χρειάζεται να συνεχιστεί αυτό! Εγώ δεν έχω θέμα αλλά δεν υπάρχει και λόγος... Το λέω τελείως φιλικά και είμαι σίγουρος ότι επί ώρες και να συνεχιστεί αυτό πάλι τα ίδια θα λέγονται ( χωρίς το ξανα λέω να παίρνω θέση!)

όσο για τους αρχάριους ξέρω ότι δεν πρέπει να τους μπερδεύουμε αλλά κανένας αρχάριος δεν θα κάτσει να διαβάσει όλη αυτή τη συζήτηση οπότε δεν έχει νόημα να διασφαλιστεί κάτι....

Όλα αυτά φιλικά και στους δύο!! :-D

Link to comment
Share on other sites

θεε μου!!!!!!!!!!......αν ειχε λοιπον προχθες η την προηγουμενη ,πολλα νο2 ,δεν εξηγουντε οι τιμες?????τι δεν καταλαβαινεις απο την ερωτηση μου?????εσυ διαβαζεις τι γραφεις αλλα και σε τι απαντας?????????

Εγω μια χαρα διαβαζω σε τι απανταω αλλα εσυ δεν διαβαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποσες φορες εχεις μετρησεο νιτρωδη μεσα σ αυτες τις 4 μερες?

3 μια την πρώτη μέρα που είχα 0 όλες τις τιμές και χθες που είχα λίγο και σημερΑ που δεν είχα καθόλου :-D

( το όνομα σου ? )

Link to comment
Share on other sites

3 μια την πρώτη μέρα που είχα 0 όλες τις τιμές και χθες που είχα λίγο και σημερΑ που δεν είχα καθόλου :-D

( το όνομα σου ? )

Κωστα με λενε Γιαννη.

Αν καταλαβα καλα,λες οτι εκανες 3 μετρησεις νιτρικων,

Την πρωτη μερα δεν ειχες.χθες ειχες λιγο και σημερα οχι?

Μονο την δευτερη μερα δεν εκανες καθολου μετρησεις?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ποσες φορες εχεις μετρησεο νιτρωδη μεσα σ αυτες τις 4 μερες?

μετα απο τεσσερις σελιδες ασχετες ερωτησεις και σαχλαμαρισματα ,ρωτας αυτο ......

θεε μου!!!!!!!!!!......αν ειχε λοιπον προχθες η την προηγουμενη ,πολλα νο2 ,δεν εξηγουντε οι τιμες?????τι δεν καταλαβαινεις απο την ερωτηση μου?????εσυ διαβαζεις τι γραφεις αλλα και σε τι απαντας?????????

για να εξηγησεις αυτο!!!!!!!!!!!!!!το οποιο ειπωθηκε στην αρχη ......και ηδη μου εχεις πει οτι λεω οτι νανε ,οτι δεν διαβαζω τι γραφετε και με εχεις ρωτησει ποσα μπουκαλακια νιτρικων παραγει η καθε εταιρια και πως τα χρησιμοποιουμε........και ακομα δεν απαντησες!!!!!!!!!!σε λιγο ισως

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τεσσερις σελιδες ασχετες ερωτησεις και σαχλαμαρισματα ,ρωτας αυτο ......

για να εξηγησεις αυτο!!!!!!!!!!!!!!το οποιο ειπωθηκε στην αρχη ......και ηδη μου εχεις πει οτι λεω οτι νανε ,οτι δεν διαβαζω τι γραφετε και με εχεις ρωτησει ποσα μπουκαλακια νιτρικων παραγει η καθε εταιρια και πως τα χρησιμοποιουμε........και ακομα δεν απαντησες!!!!!!!!!!σε λιγο ισως

Βλεπεις τι γραφει απο πανω ο Γιαννης η εχεις ματια σου κλειστα?

Ξερω καλα τι ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου με σεβασμό και προς τους δύο σας και πραγματικά χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν και χωρίς να παίρνω θέση μιας και εγώ δεν είμαι γνώστης, δεν χρειάζεται να συνεχιστεί αυτό! Εγώ δεν έχω θέμα αλλά δεν υπάρχει και λόγος... Το λέω τελείως φιλικά και είμαι σίγουρος ότι επί ώρες και να συνεχιστεί αυτό πάλι τα ίδια θα λέγονται ( χωρίς το ξανα λέω να παίρνω θέση!)

όσο για τους αρχάριους ξέρω ότι δεν πρέπει να τους μπερδεύουμε αλλά κανένας αρχάριος δεν θα κάτσει να διαβάσει όλη αυτή τη συζήτηση οπότε δεν έχει νόημα να διασφαλιστεί κάτι....

Όλα αυτά φιλικά και στους δύο!! :-D

συγνωμη φιλε γιαννη.......δεν μου αρεσει και μενα αυτο....αλλα μαρεσει να ακουγετε η αληθεια ωστε να μαθενουμε ολοι και μου την δινει να λεει καποιος οτι νανε και να μην τον διορθονω.........επεισης δεν μου αρεσει η ελειψη σεβασμου.........και παλι συγνωμη φιλε που ειμουν ενας απο αυτους που χαλασαν το θεμα σου

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις τι γραφει απο πανω ο Γιαννης η εχεις ματια σου κλειστα?

Ξερω καλα τι ρωταω..

στην σελιδα 5....sorry αλλα δεν νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη φιλε γιαννη.......δεν μου αρεσει και μενα αυτο....αλλα μαρεσει να ακουγετε η αληθεια ωστε να μαθενουμε ολοι και μου την δινει να λεει καποιος οτι νανε και να μην τον διορθονω.........επεισης δεν μου αρεσει η ελειψη σεβασμου.........και παλι συγνωμη φιλε που ειμουν ενας απο αυτους που χαλασαν το θεμα σου

Μαλλον εσυ εισαι αυτος που λεει οτι ναναι και εγω σε διορθωνω μεχρι στιγμης.Διαβασε τις μετρησεις του Γιαννη και μετα πες μου..

Πρωτη μερα ολα 0,δευτερη δεν μετρησε,3η λιγα νιτρωδη και 4η αμμωνια ο,25 ,νο2 0 και νο3 50...και μας λες οτι ειναι λογικο...ωραιοοοοςςςς!!!!

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

post28 ρωτας............

Πως ειναι φυσιολογικες οι τιμες μεσα σε 4 μερες?Και πως γινετε σε 4 μερες να εχει νο3 50?

Μη τρελαθουμε κιολας..

post34 απανταω....

αφου ριχνει και τροφη(που σημαινει αμμωνια),αλλα και βακτηρια..........!!!!!!!!!!γιατι να τρελαθουμε?????ξερεις ποση τροφη και ποσα βακτηρια εριξε?????

ποστ41 ξανααπανταω και ρωταω συγχρωνος......

Εσυ ξερεις τι βακτηρια εχει το ενυδρειο του και λες οτι οι τιμες ειναι φυσιολογικες?δεν χρειαζετε να ξερω (εσυ που λες οτι δεν ειναι φυσιολογικες οι τιμες ,που το στηριζεις??)

Και με ληγμενο τεστ μετρημενες?εχεις δικιο εδω.....

Σε 4 μερες ειναι φυσιολογικο να εχει νο3 50?Το εχεις ξαναδει εσυ αυτο?Εξηγησε μου πως γινετε?αφου ριχνει βακτηρια ,τα οποια τρωνε την αμμωνια!!!!!!!!!!!!!!!που ειναι το παραξενο

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εσυ εισαι αυτος που λεει οτι ναναι και εγω σε διορθωνω μεχρι στιγμης.Διαβασε τις μετρησεις του Γιαννη και μετα πες μου..

Πρωτη μερα ολα 0,δευτερη δεν μετρησε,3η λιγα νιτρωδη και 4η αμμωνια ο,25 ,νο2 0 και νο3 50...και μας λες οτι ειναι λογικο...ωραιοοοοςςςς!!!!

Και εδω λες

θεε μου!!!!!!!!!!......αν ειχε λοιπον προχθες η την προηγουμενη ,πολλα νο2 ,δεν εξηγουντε οι τιμες?????τι δεν καταλαβαινεις απο την ερωτηση μου?????εσυ διαβαζεις τι γραφεις αλλα και σε τι απαντας?????????

Και εδω λες

να μην εμηνευουμε τα πραγματα οπως μας βολευει.....το χθες σημενει μια μερα πριν απο την ημερα που εγιναν οι μετρησεις..........αν λοιπον χθες(μια μερα πριν!!!!)ηταν πολλα ,δεν εξηγουντε οι τιμες του??????????απαντησε μου σε παρακαλω χωρις υπεκφυγες

Στα απαντησα ολα με τις μετρησεις του φιλου Γιαννη..

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

post62 αρχιζει να σου κοφτει οτι καποιος λεει κατι και ρωτας......

Γιαννη,απο την ημερα που ξεκινησες στρωσιμο εχεις μετρησει καθολου νιτρωδη?

και μετα απο 5 σελιδες ,υστερα απο ποιο σοβαρο ψαξιμο ξαναρωτας στο ποστ87

Γιαννη ποσες φορες εχεις μετρησεο νιτρωδη μεσα σ αυτες τις 4 μερες?

Link to comment
Share on other sites

post62 αρχιζει να σου κοφτει οτι καποιος λεει κατι και ρωτας......

Γιαννη,απο την ημερα που ξεκινησες στρωσιμο εχεις μετρησει καθολου νιτρωδη?

και μετα απο 5 σελιδες ,υστερα απο ποιο σοβαρο ψαξιμο ξαναρωτας στο ποστ87

Γιαννη ποσες φορες εχεις μετρησεο νιτρωδη μεσα σ αυτες τις 4 μερες?

Προσεχε πως μιλας!

Αν δεν διαβαζεις τα παντα δεν σου φταιμε εμεις,μια ζωη αυτο κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...