Jump to content

Αγορα Ενυδρείου Για Malawi


gmentor1

Recommended Posts

καλησπερα,

σκεφτομαι να αγορασω αυτο το ενυδρειο

SunSun HLX-1800E ενυδρείο 410Lhttp://www.petsupermarket.gr/6911/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/sunsun-hlx-1800e-%CE%B5%CE%BD%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%BF-410l.html

θα ηθελα τι γνωμη σας ,όπως και τι άλλο εξοπλισμό θα χρειαστει να αγοράσω

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι λιγάκι ακριβό φίλε μου οπότε εγώ θα σου προτείνω εάν θες να πας σε κάτι έτοιμο να κοιτάξεις για τα anubias Που τα φέρνει το pet city ( ελπιζω να μην θεωρείται διαφημιση) τα οποία είναι λιγότερο από το 1/3 της τιμής σου.... Οι διαστάσεις πάντως αν και στενό μου άρεσαν!

Link to comment
Share on other sites

η βαση ειναι επιπλεον!

δεν συμπεριλαμβανετε!

δεν συμπεριλαμβανεται αλλα το συγκεκριμενο πετσοπ εχει ατοκες

Link to comment
Share on other sites

Έχει ωραίες διαστασεις παντως!

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγες λαμπες... πλατος ενυδρειου 100 λιτρου και το φιλτρο λογικα θα ναι στο καπακι οποτε σου περιοριζει απειρα τις λυσεις για μετα...Κακη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

δεν συμπεριλαμβανεται αλλα το συγκεκριμενο πετσοπ εχει ατοκες

καλα κανεις και βάζεις link,τα πετ σοπ με τις υψηλες τιμές για το τι πραγματικά πουλανε ας κρατησουν τα ενυδρεια τους στις αποθηκες τους.

σε ευχαριστω και παλι για το link

Έγινε επεξεργασία - gmentor1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιζα σε tanganyika λόγο του 35 που έχει πλάτος.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα θα αγορασεις και τραπεζι??

ρωταω για να καταλαβω γιατι αλλαζει η τιμη αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις με τραπεζι δες αυτο

http://petcity.gr/axesouar-psariwn/enydreia-vaseis-enydreiwn/anubias-a-1500-enydreio-tipou-rio-skouro-kafe-373l-detail

νομιζω καλυτερη επιλογη

και καλυτερες διαστασεις,εχει πλατος!

αλλιως σε κατι επωνημο αλλα πιο μικρο

http://www.petcumulus.gr/shop-products/psaria-enudreia-enudreia-me-basi-juwel/juwel-rio-240-high-lite-dark-brown-mazi-me-basi

Link to comment
Share on other sites

ωραιο και αυτο και με τη βαση!!!!!!!!

αυτο το δινει με φλιτρο ή χωρις?

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστεις να αγορασεις , ψαξου , πηγαινε απο κοντα και ρωτα , μπορει να σου κανουν ακομη καλυτερη τιμη!

Αν εννοεις το Anubias δεν το εχω , αλλα εχς ακουσει καλα λογια,υπαρχουν αρκετα παιδια και απο δω μεσα που το εχουν!

το juwel θεωρειται απο τα καλυτερα!αλλα ειναι και πιο ακριβο!

και τα 2 που σου εστειλα περιλαμβανουν εσωτερικο φιλτρο+τραπεζι!

Link to comment
Share on other sites

το anubias έχει πολύ καλύτερες διαστάσεις, περισσότερο χώρο για να κάνεις διάφορα. το 35 πλάτος είναι υπερβολικά λίγο, προσωπικά εγώ δεν θα αγόραζα ενυδρείο με πλάτος μικρότερο του 40 εκατοστών

Link to comment
Share on other sites

ρωταω για το ενυδρειο γιατι η εμπειρια μου ειναι γενικά μικρή,με malawi θα ασχοληιθω για πρωτη φορα και επειδη εσεις με την εμπειρια που εχετε θα με κανετε να αποφυγω μια μελλοντικη πατατα όταν πια μετα απο αρκετο καιρο και με την εμπειρια θα καταλαβω οτι πιθανον εκανα λανθαμενη αγορα

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!

βγες στην αγορα να δεις τι ενυδρεια βρηκες και τι τιμες και θα σου πουμε!

ενδεικτικα παντως το ανουμπιας ειναι μεγαλο φτηνο και αξιοπιστο με καλες διαστασεις σε σχεση με το sun sun

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατι μου φαίνεται πολυ στενό; Να δώσω αυτα τα χρήματα για τόσα λίτρα και με έχει τέτοιο πλάτος, δε θα το έκανα προσωπικά.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την ταπεινη μου αποψη. Αν ημουνα στη θεση σου (δεν ξερω αν πιανουν τα χερια σου) θα αγοραζα τα τζαμια (κοστος 120 ε.) Και sump (50 ε.). Και βαση μαζι με ξυλα (150ε.) Και θα τα ειχα ολα στην τιμη που αγοραζεις μονο το ενα.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω εμπειρία απο το τι θέλουν τα ψάρια...

σαν έπιπλο και μόνο το θεωρώ στενό..

κρίνοντας απο το δικό μου με 45εκ πλάτος δεν θα έπεφτα σε πλάτος ουτε πόντο ουτε πόντο

Link to comment
Share on other sites

αντε και βρισκω να το μου το φτιαξουν φιλοι,με το "καπακι" τι γινεται?

θελω να το βαλω σε σαλονι και δεν θελω να κανω πατεντες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις με λιγα χρηματα πολυ ωραια καπακια. Και πολυ πιο λειτουργικα απο τα εργοστασιακα και πιο βολικα για σενα. Εχει πολλα παραδειγματα στο νετ. Εγω ακομα και στο ριο μου τα εβγαλα τα καπακια και εφτιαξα αλλα. Υλικα υπαρχουν πολλα που μπορεις να παιξεις. Και πολυ και και ισος οχι τοσο διαδεδομενο ειναι το etalbond. Δεν αφηνει ατελειες, και δεν φαινονται ενωσεις κοβεται πιο ευκολα απο ξυλο και ειναι πουπουλο. Και για καπακι και για τις φασες πανω κατω. Εγω μια σκεψη σου ειπα γιατι με τα ιδια χρηματα μπορεις να φτιαξεις κατι πολυ καλυτερο. Απλα θελει χρονο, ψαξημο και προσωπικη δουλεια.

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...