Jump to content

Πολυ Αρχαριος


mexicanos

Recommended Posts

Καταρχην συγχαρητηρια για το οργανωμενο site σας ,

παιδια ειμαι νεος στον χωρο αυτο κ εχω πολλες αποριες κ ερωτησεις :

1ον) ποσα λιτρα ειναι ενα ενυδρειο διαστασεων 1,10μ Χ 0,50πλατ Χ 0.65υ ?

2ον) ποσο περιπου θα μου κοστισει η αγορα του ?

3ον) μονο απο petshop ή μπορω να το παραγγειλω και σε καποιον π.χ. "τζαμα" και να το ετοιμασει αυτος?

Υ.Γ : συγγνωμη αν σας κουρασα απλα θελω να εχω μια πρωτη εικονα... ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες φιλε :thumbsu: το ενυδρειο που λες ειναι 360 περιπου λιτρα, αναλογα την εταιρια κατασκευης παιζει και η τιμη,εκτος απο petshop αν ξερεις καποιον τζαμα που να εχει εμπειρια στο κολλημα ναι μπορεις αλλα να εισαι σιγουρος οτι ξερει,μπορεις να δεις βεβαια και στις αγγελιες εδω που πολλα παιδια εχουν ενυδρεια και τα πουλανε ριξε μια ματια....

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα φιλε μου,

πως υπολογισες τα λιτρα? ναι γενικα ψαχνω κ σε αγγελειες αλλα ειδα σε petshop τιμες κ τρομαξα... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πολλαπλασιαζεις μηκος-πλατος-υψος,η τιμες τωρα παιζουν αναλογα οπως σου ειπα με την εταιρια αλλα ακομα και το μαγαζι που θα το παρεις, αν πας σε καινουργιο ψαχτο αρκετα μπας και βρεις καμια προσφορα πολλα καταστηματα κανουν κατα καιρους :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομη οσο αφορα τον εξοπλισμο ( πχ φωτισμος , φιλτρα ) ειναι ο ιδιος και για γλυκου κ για αλμυρου τυπου ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ μας.

Ο εξοπλησμος δεν ειναι ιδιος σε ενα θαλασσινο και σε ενα γλυκο αλλα και οι γνωσεις και το διαβασμα δεν ειναι ιδιο..

Θα σε παρακαλεσω επειδη εδω ειναι η κατηγορια του καλοσορισματος και μετα απο μερικες μερες το θεμα κλεινει,να ανοιξεις ενα θεμα στα γενικα γλυκου η θαλασσινου αναλογα με τι σε ενδιαφερει και να συζητησουμε εκει τις αποριες σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα !

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ μας.

Ο εξοπλησμος δεν ειναι ιδιος σε ενα θαλασσινο και σε ενα γλυκο αλλα και οι γνωσεις και το διαβασμα δεν ειναι ιδιο..

Θα σε παρακαλεσω επειδη εδω ειναι η κατηγορια του καλοσορισματος και μετα απο μερικες μερες το θεμα κλεινει,να ανοιξεις ενα θεμα στα γενικα γλυκου η θαλασσινου αναλογα με τι σε ενδιαφερει και να συζητησουμε εκει τις αποριες σου.

οκ.. απλα δεν ηξερα που ακριβως να ποσταρω την απορια μου...

μεταφερω το θεμα μου εκει..

Link to comment
Share on other sites

καλώς μας ήρθες !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου

Υ.Γ για τον υπολογισμό πολλαπλασιάζεις το μήκος x πλάτος x ύψος και αυτό που βρίσκεις το διαιρείς με το 1000.

Δηλαδή 110 x 50 x 65 = 357500 δια 1000 = 357.5 Lit.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου

Υ.Γ για τον υπολογισμό πολλαπλασιάζεις το μήκος x πλάτος x ύψος και αυτό που βρίσκεις το διαιρείς με το 1000.

Δηλαδή 110 x 50 x 65 = 357500 δια 1000 = 357.5 Lit.

Έτσι όπως τα λέει ο Μάνος είναι!

Απλά αυτά είναι τα μικτά λίτρα!

Τα καθαρά είναι λιγότερα λόγω άμμου, πέτρες , μικρότερη στήλη νερού , κτλ κτλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:welcome::welcome::welcome:

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...