Jump to content

Volvo Αυτοκινητo ?


Recommended Posts

Καλημερα

Ποια ειναι η γνωμη σας για τα volvo αυτοκινητα ?

Link to comment
Share on other sites

Special αυτοκίνητα για όσους δεν επιζητούν το συνηθισμένο!

Link to comment
Share on other sites

Εταιρία μεγάλη με τεράστια πήρα. Αυτοκίνητα πολύς καλής ποιότητας αλλά ακριβότερα από τον ανταγωνισμό αν συγκρίνουμε πανομοιότυπα. Πολύ ακριβό κόστος συντήρησης και κάκιστη ελληνική αντιπροσωπεία, αν την έχει ακόμα ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι αυτοκίνητα με υψηλα standar ασφαλειας, και αν δεν το ξέρεις η Volvo εφηύρε πρώτη την ζώνη ασφαλείας «τριών σημείων και οχι μονο.

Τώρα στο δια ταύτα, ο αδερφός μου έχει ένα V60 ,δεν του έχει βγάλει πότε πρόβλημα και έχει κάνει πάνω από 170.000 χλμ.

Aπλα δεν είναι sportive αυτοκίνητο , χώρους έχει άνετο είναι αξιόπιστο κλπ

υγ

Αν θες το V40 να το παρεις με κλειστα ματια

Έγινε επεξεργασία - dankannn
Link to comment
Share on other sites

Έχω το C70 μοντέλο του '08 2.4 170 ps το οποίο το είχα πάρει ολοκαίνουριο αλλά δυστυχώς λόγω των νταβατζήδων που μας κυβερνούν για πρώτη φορά στα 37 μου χρόνια αναγκάστηκα να παραδώσω πινακίδες για προσωρινή ακινησία, άριστη ποιότητα κατασκευής, άψογη οδική συμπεριφορά, κορυφαία προστασία, αλλά ακριβό σέρβις και ανταλλακτικά, ελπίζω να σε κάλυψα, πάντως αν ήταν να ξαναπάρω αυτοκίνητο πάλι Volvo θα έπαιρνα αλλά όχι πάνω απο 1600 κυβικά και πετρέλαιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι αυτοκίνητα με υψηλα standar ασφαλειας, και αν δεν το ξέρεις η Volvo εφηύρε πρώτη την ζώνη ασφαλείας «τριών σημείων και οχι μονο.

Τώρα στο δια ταύτα, ο αδερφός μου έχει ένα V60 ,δεν του έχει βγάλει πότε πρόβλημα και έχει κάνει πάνω από 170.000 χλμ.

Aπλα δεν είναι sportive αυτοκίνητο , χώρους έχει άνετο είναι αξιόπιστο κλπ

υγ

Αν θες το V40 να το παρεις με κλειστα ματια

μια και εχει ο αδερφος σου αν γνωριζεις απο τιμες ανταλλακτικων και service ?

πολυ ακροβοτερα απο τα υπολοιπα αυτοκινητα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το C70 μοντέλο του '08 2.4 170 ps το οποίο το είχα πάρει ολοκαίνουριο αλλά δυστυχώς λόγω των νταβατζήδων που μας κυβερνούν για πρώτη φορά στα 37 μου χρόνια αναγκάστηκα να παραδώσω πινακίδες για προσωρινή ακινησία, άριστη ποιότητα κατασκευής, άψογη οδική συμπεριφορά, κορυφαία προστασία, αλλά ακριβό σέρβις και ανταλλακτικά, ελπίζω να σε κάλυψα, πάντως αν ήταν να ξαναπάρω αυτοκίνητο πάλι Volvo θα έπαιρνα αλλά όχι πάνω απο 1600 κυβικά και πετρέλαιο.

οταν λες ακριβο service ας πουμε το μικρο service ποσο σου παει περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου το ετήσιο 190 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου το ετήσιο 190 ευρώ.

ειναι τσιμπημενο!!!!!!!

εμενα με ενδιαφερει το V40 R-DESIGN

Link to comment
Share on other sites

μια και εχει ο αδερφος σου αν γνωριζεις απο τιμες ανταλλακτικων και service ?

πολυ ακροβοτερα απο τα υπολοιπα αυτοκινητα ?

Δεν μπορώ να σου πω γιατί είναι στο εξωτερικό τώρα και το αμάξι είναι εταιρικό.

Άπλα δεν του έχει βγάλει ποτε πρόβλημα και περά από τα κλασικά λαδια φίλτρα κλπ έως τώρα δεν του έχει χαλάσει κάτι.

Θα σου έλεγα να πάρεις σε ένα συνεργείο και να ρωτήσεις για τα κλασικά φίλτρα λαδιά μπουζί και την εργασία.

Link to comment
Share on other sites

ομορφα αυτοκινητα αδερφε,αξιοπιστα,και πολυ προσεγμενα ενα κακο ειναι οτι απο μεταπωληση το ξεχνας αυτα και τα saab τα παντρευεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το V50 μοντέλο 05, όταν το αλλάξω, πάλι Volvo θα πάρω.

Όσο αναφορά το σέρβις, στα 90000km πλήρωσα 210€, στα ετήσια 115€.

Θα στο πρότεινα με κλειστά μάτια!

Link to comment
Share on other sites

ομορφα αυτοκινητα αδερφε,αξιοπιστα,και πολυ προσεγμενα ενα κακο ειναι οτι απο μεταπωληση το ξεχνας αυτα και τα saab τα παντρευεσαι!!!

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι πλεον ολα τα αυτοκινητα τα παντρευεσαι!!!!

αυτο που εχω τωρα (opel astra gtc 1.6 180hp μοντελο του 07 με 54800 χιλιομετρα)και το πουλαω ολες οι αντιπροσωπειες το σκοτώνουν και ετσι το εχω βαλει αγγελια!!!!

και ετσι δεν σκέφτομαι την μεταπώληση

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε εισαι κομπλε χτυπα το αξηζει :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

ειναι τσιμπημενο!!!!!!!

εμενα με ενδιαφερει το V40 R-DESIGN

Φίλε μου αν σκέφτεσαι να πάρεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο να είσαι προετοιμασμένος για να πληρώνεις και τα ανάλογα, είναι μια κατηγορία πιο πάνω απο τα υπόλοιπα γνωστά μοντέλα, βαδίζει με την ποιότητα της BMW, MERCEDES, AUDI κτλ, αν ήταν να πληρώνω μόνο το σέρβις, την ασφάλεια και λογικά τέλη κυκλοφορίας θα το κυκλοφορούσα ακόμα, αξίζει πραγματικά και αν και 2400 κυβικά η κατανάλωση ήταν λογική, για αυτό τον λόγο και δεν το '' σκότωσα '' και περιμένω μήπως φτιάξει η κατάσταση με την κοροιδία να το ξανακυκλοφορήσω, τώρα αυτό που θέλεις δεν ξέρω να σου πω αλλά είναι Volvo και αυτό μου φτάνει, πάρτο.

Έγινε επεξεργασία - grigoros
Link to comment
Share on other sites

+1000 σε αυτα που γραφει ο grigoros , το ψαχνεις καλα σε ολα τα θεματα και το βασικοτερο στις μερες μας που ειναι η καταναλωση, ολα παντως δεν μπορεις να τα εχεις εγω πχ ενω εχω τζαμπα σχεδον ασφαλειες και τελη τα σκαω στην βενζινη ειναι κανονας παντως πως τετοια αμαξια ειναι μια κατηγορια πανω απο τα περισσοτερα και ξερεις πως με τον ενα η τον αλλο τροπο λεφτα θα φευγουν,το καλο ειναι πως θα το ευχαριστιεσαι :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ θα το παρω για τις απαντησεις κατα 99,9% αυτο θα παρω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

και επανέρχομαι στο θεμα με ενα δίλημμα volvo v40 ή audi A3 SPORTSBACK ??

Link to comment
Share on other sites

συγκρινεις διαφορετικες κατηγοριες αυτοκινητων

το v40 μπορει να συγκριθει με το A4

το Α3 με το c30

τα volvo προσφερουν ασφαλεια τα audi αποψη/ανεση

και τα 2 πολυ αξιολογα!

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζα οτι ειναι ιδια κατηγορια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...