Jump to content

Επειγον!


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

Υπάρχει κάποιος απο Ναύπακτο που να έχει ταΐστρα κ να μπορεί να μου τη δανείσει για 5 ημέρες γιατι έτυχε κάτι επείγον κ πρέπει να ειμαι εκτως απο Πέμπτη (μεθαύριο δηλαδη) έως Τρίτη η Τετάρτη.

Δεν έχω κάποιον να ταΐζει τα ψαράκια κ δυστυχως δεν το είχα υπολογίσει.Μπορει κάποιος να με εξυπηρετήσει αμεσα παρακαλώ;!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινουν τιποτα να μεινουν νηστικα 3-4 μερες!

Εχεις μικρα μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι αν τα ταισεις καλα την προηγουμενη μερα δεν θα παθουν τιποτα αν μεινουν 5 μερες νυστικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινουν τιποτα να μεινουν νηστικα 3-4 μερες!

Εχεις μικρα μεσα;

Ναι έχω σε γεννηστρα γυρω στα 17 μικρά.

Πιστευω οτι αν τα ταισεις καλα την προηγουμενη μερα δεν θα παθουν τιποτα αν μεινουν 5 μερες νυστικα. :)

Είναι σίγουρο; γιατι ταΐζω απο λίγο 3 φορές την ημέρα.Αν μείνουν χωρίς φως έχουν πρόβλημα; Έγινε επεξεργασία - doraki
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να βρεις η να πάρεις!

Ταισε καλα την προηγούμενη μέρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ψαράκια έχεις; Είναι μικρά σε ηλικία ή είναι ενήλικα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το οτι εχεις μικρα με κανει λιγο δυστακτικο..Τα ενηλικα σιγουρα δεν εχουν προβλημα με το φαι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πανικοβληθεί πραγματικά γιατι τα προσέχω πολύ κ τώρα είναι αμεση η αναχώρηση αν ήταν αλλιως κ είχα χρονικό περιθώριο θα φρόντιζα για αυτοματα φώτα κ τάισμα. :(

Link to comment
Share on other sites

Είδα την προηγούμενη απάντηση σου.... Τα μικρά μάλλον θα έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το φως δεν ειναι θεμα,το ταισμα στα μικρα ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαράκια έχεις; Είναι μικρά σε ηλικία ή είναι ενήλικα;

Έχω γκαπυ έξι ενήλικα κ καμια 17αρια μωρα σε γενηστρα.

Αυτο το οτι εχεις μικρα με κανει λιγο δυστακτικο..Τα ενηλικα σιγουρα δεν εχουν προβλημα με το φαι.

Κ εμένα μ ανησυχούν τα μωρα...
Link to comment
Share on other sites

Τα μωρα μπορούν να μεταφερθούν σε αλλο ενυδρείο για μερικές μέρες αν βρω;Σκέφτομαι να ρωτήσω στο πετ που πήρα τα αρσενικά αν μπορεί να τα φροντησει γ αυτες τις μέρες το θέμα είναι αν μεταφέρονται.Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτα τον για ταιστρα! Μπορεί να έχει καμία δανεικια !

Δεν ήξερα πτι γίνεται.Θα το ρωτήσω ευχαριστώ.

Αν έχει κάποιος απο εσάς να μου δανείσει ας μου πει γιατι δεν ξέρω αν βρω στα μαγαζιά...

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά θα τρώνε με την γεννήστρα εκεί που τα έχεις ή πρέπει να τους ρίχνεις με το χέρι την τροφή?

Αν τους ρίχνεις με το χέρι δεν σε καλύπτει η ταίστρα

Έγινε επεξεργασία - panos78
Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά θα τρώνε με την γεννήστρα εκεί που τα έχεις ή πρέπει να τους ρίχνεις με το χέρι την τροφή?

Αν τους ρίχνεις με το χέρι δεν σε καλύπτει η ταίστρα

Σε όλα ρίχνω με το χέρι τώρα.Αν βαλω ταΐστρα θα φροντησω να πέφτει κ μέσα λίγο φαγητό.

Περίμενε μήπως βρεις κάνα χομπιστα από πατρα-αγρινιο-Μεσολόγγι !

Το θέμα είναι ότι πρέπει να βρω αμεσα.Μεθαυριο το μεσημέρι φεύγω.Δεν μπορώ να καθυστερησω δυστυχως γιατι είναι κάτι σημαντικό που προέκυψε.
Link to comment
Share on other sites

Δώρα θα ξέρω για ταίστρα αύριο το πρωί, αν καταφέρει ένας φίλος και μου την φέρει τότε θα προλάβω να στην στείλω για να την έχεις Πέμπτη έως τις 12 το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

Δώρα θα ξέρω για ταίστρα αύριο το πρωί, αν καταφέρει ένας φίλος και μου την φέρει τότε θα προλάβω να στην στείλω για να την έχεις Πέμπτη έως τις 12 το μεσημέρι.

Παναγιώτη τελικά μάλλον είσαι ο σωτήρας μου. :) Ευχαριστω πολύ!Θα κοιτάξω κ εγώ σε μαγαζί μήπως έχουν αν κ χλωμό το βλεπω...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δώρα δυστυχώς την ταίστρα δεν την έχει ο φίλος μου. Λυπάμαι :( .

Ρώτα σε pet shop μήπως καταφέρεις και βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...