Jump to content

Amphiprion Ocellaris Και Goniopora


Recommended Posts

Η του βαζεις μια bta και ευχεσαι να αφησει τα αλλα και να πηγαινει μονο εκει ή τον αφηνεις να δεις που θα παει η κατασταση! Αμα κατι παει φουντο τοτε το δινεις..... Κατα την γνωμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις

Μια ερωτηση

Πες οτι βαζω bta την τοποθετω καπου στην τυχη

και μετα εκεινη μετακινητε για παει καπου που της αρεσει

αν της αρεσει καποιο σημειο που εχω ηδη κοραλι

Δεν θα μου το νεκρωσει?

(δεν ξερω γιαυτο ρωταω)

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ναι, αλλα επειδη δεν το 'χω με τις ανεμωνες κατσε να σου πουν οι υπολοιποι :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχουν κανει host σε ενα βραχακι με μανιταρια, στην εφιλια παλι που θα ηταν και το πιο λογικο, ουτε σημασια δεν της δινουν..τι να πεις οτι θελουν κανουν!!

Μonti πετυχες διανα φιλε μου!

Ακριβως ετσι θα γινει!Οπου θελουν θα πανε και οι επιλογες μετα ειναι η' να βγει το ψαρακι η' να βγει το κοραλι αν φαινεται πως δεν το "αντεχει".

Φιλε paul asty,οσες θεσεις και να του αλλαξεις παλι εκει θα πηγαινει.Μετα θα στρεσαρεται το κοραλι και απο τις αλλαγες στις θεσεις και απο το ψαρακι.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι τοτε μιχαλη γιατι αν ηταν να επιλεξω αναμεσα σε κλοουν και εφιλια μαλλον οι κλοουν θα πηγαιναν σε αλλη παραλια :lolu:

μιας και η εφιλια ειναι ο ερωτας μου... :bigemo_harabe_net-162: αρα ευτυχως που την βρηκαν με τα μανιταρια....

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις

Μια ερωτηση

Πες οτι βαζω bta την τοποθετω καπου στην τυχη

και μετα εκεινη μετακινητε για παει καπου που της αρεσει

αν της αρεσει καποιο σημειο που εχω ηδη κοραλι

Δεν θα μου το νεκρωσει?

(δεν ξερω γιαυτο ρωταω)

paul.asty , τελικά τι έκανες;;

Link to comment
Share on other sites

Παντως μην απελπιζεσαι. Μαλλον να χαιρεσαι πρεπει γιατι αν ταιριαξει ο κλοουν με καποιο κοραλλι θα εχεις ενα φανταστικο θεαμα στο ενυδρειο σου. Το να ειναι κλειστο την πρωτη η δευτερη μερα ενα κοραλλι με τον κλοουν απο πανω ειναι φυσιολογικο. Εαν ανοιξει ομως θα τα πανε μια χαρα. Εμενα ο κλοουν εκανε εναλλαξ host μια εφυλια και μια γονιοπορα και ενω η εφυλια δεν ειχε προβλημα η γονιοπορα εμενε μονιμως κλειστη οποτε την μετεφερα μακρια. τελικα διαλεξε μια αλλη εφυλια (ακριβως μπροστα στο τζαμι για καλη μου τυχη) και τωρα χαιρομαι και τα δυο. Αν η γονιοπορα δεν κλεινει με τον κλοουν μην την βγαλεις σε καμια περιπτωση! Ειναι πιο "φυσικη" κατα τη γνωμη μου στο ματι για κλοουν αν δεν εχεις ανεμωνη και οσο ανοιγει θα παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα

εμενα κανενα απο τα δυο κοραλια δεν κλεινει

Και πραγματικα η εικονα αυτη ειναι ολα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα λιγακι με τον βραχο που δεν εχω κολλησει

αλλα δεν γινεται αλλιως

μονο ετσι μπορουν να σταθουν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...