Jump to content

Κυανοβακτήριο Ή Κάτι Άλλο;


Safarpn

Recommended Posts

Πανο δεν ειναι δα και τοσο μικρα που δεν θα αντεξουν!

Link to comment
Share on other sites

Πανο δεν ειναι δα και τοσο μικρα που δεν θα αντεξουν!

Είναι στον πόντο ρε Θοδωρή....είναι μπασμένα ακόμα αλλά ελπίζω να βρουν την άκρη. Τα Iodotropheus ας πούμε που είναι λίγο μεγαλύτερα, τα έχω δει να τσιμπολογάνε που και που άλγη από τις πέτρες. Τι διάολο, τα labido βλαμμένα είναι; δε θα φάνε αν πεινάσουν;

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα σε μενα δυο φορες συσκοτιση απο 5 μερες τζιφος , τζαμπα πηγανε και μου διελυσε ολο το ενυδρειο ειδικα τα φυτα.

μεχρι που εβαλα ερυθρομικινη και ξεμπερδεψα

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα σε μενα δυο φορες συσκοτιση απο 5 μερες τζιφος , τζαμπα πηγανε και μου διελυσε ολο το ενυδρειο ειδικα τα φυτα.

μεχρι που εβαλα ερυθρομικινη και ξεμπερδεψα

Σε τι έκταση ήταν η δική σου, είχε πιάσει πολύ;

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/topic/90398-seac-aeeu-dhiea/

κοιτα το βιντεο που ειχα ανεβασει στην αρχη και μετα δωσε βαση στο βιντεο στο ποστ 16

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/topic/90398-seac-aeeu-dhiea/

κοιτα το βιντεο που ειχα ανεβασει στην αρχη και μετα δωσε βαση στο βιντεο στο ποστ 16

Πω πω ρε άνθρωπε, εσύ είχεσ πρόβλημα οχι αστεία!!!

Εμένα δεν έχει καμία σχέση με τέτοιο θέμα. Δες τις φωτογραφίες που πόσταρα προηγουμένως. Είναι σα να έριξα λίγη πράσινη πούδρα και σκόρπισε πάνω στην άμμο σε μια έκταση 30x10 εκατοστα. Την άμμο τη τράβηξα για να καταλάβεις σε δέκα δευτερόλεπτα.

Με τη ερυθρομυκίνη δεν έχει πρόβλημα η βιολοιγία; δεν επιρεάζεται;

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/topic/90398-seac-aeeu-dhiea/

κοιτα το βιντεο που ειχα ανεβασει στην αρχη και μετα δωσε βαση στο βιντεο στο ποστ 16

Δημο,το βιντεο στο ποστ 16 δεν ειναι κυανο..ειναι green water,αλλο το ενα,αλλο το αλλο.

Προσωπικα ειχα κυανο στο ενυδρειο μου και εκανα 4ημερη συσκοτιση και καθαρισε τελειως και τα φυτα μου δεν επαθαν τιποτα.

Πανο,αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ανακατεψες την αμμο που ειχε το θεμα.Αν δεν καθαρισε καλα και η προσβεβλημενη εχει παει απο κατω..δεν θα καθαρισεις ευκολα..τα σπορια θα υπαρχουν εκει..

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε φιλου ενυδρειο σε 4 μερες ξεμπερδεψα!

Link to comment
Share on other sites

Δημο,το βιντεο στο ποστ 16 δεν ειναι κυανο..ειναι green water,αλλο το ενα,αλλο το αλλο.

Προσωπικα ειχα κυανο στο ενυδρειο μου και εκανα 4ημερη συσκοτιση και καθαρισε τελειως και τα φυτα μου δεν επαθαν τιποτα.

Πανο,αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ανακατεψες την αμμο που ειχε το θεμα.Αν δεν καθαρισε καλα και η προσβεβλημενη εχει παει απο κατω..δεν θα καθαρισεις ευκολα..τα σπορια θα υπαρχουν εκει..

αφου με την συσκοτιση δεν εφευγε και μαλιστα μετα την συσκοτιση ηταν χειροτερα , αυτο που ειχα μετα απο την θεραπεια με την αντιβιωση εφυγε.

για την βιολογια που με ρωτας οχι δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

αφου με την συσκοτιση δεν εφευγε και μαλιστα μετα την συσκοτιση ηταν χειροτερα , αυτο που ειχα μετα απο την θεραπεια με την αντιβιωση εφυγε.

για την βιολογια που με ρωτας οχι δεν ειχα προβλημα

Δημο,εσυ δεν ειχες κυανο,ειχες green water,στο εγραψα και στο εκει θεμα,αλλο το ενα αλλο το αλλο.Το green water θελει uv κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημο,το βιντεο στο ποστ 16 δεν ειναι κυανο..ειναι green water,αλλο το ενα,αλλο το αλλο.

Προσωπικα ειχα κυανο στο ενυδρειο μου και εκανα 4ημερη συσκοτιση και καθαρισε τελειως και τα φυτα μου δεν επαθαν τιποτα.

Πανο,αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ανακατεψες την αμμο που ειχε το θεμα.Αν δεν καθαρισε καλα και η προσβεβλημενη εχει παει απο κατω..δεν θα καθαρισεις ευκολα..τα σπορια θα υπαρχουν εκει..

Την άμμο δεν την ανακάτεψα. Με το λάστιχο αφαιρέθηκε και πλύθηκε καλά. Μετά την έριξα πάλι στο ενυδρείο αφού πρώτσ την είχα βάλει σε ένα μουκάλι νερού κομμένο και το βύθησα στο νερό. Απλά γύρισα το μπουκάλι και την έριξα πάλι μέσα από πολύ χαμηλό ύψος. Το λάστιχο δεν ανακάτεψε καθόλου το βυθό, ούτε σκόνη δε σηκώθηκε που λέμε. Τώρα αν έκανα πατάτα που έκανα ολη αυτή τη διαδικασία, θα δείξει. Πάντως στην άλλη πλευρά που έκανα το ίδιο πριν μια εβδομάδα περίπου, δε ξαναεμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο λεπτό του βίντεο, θα δείτε αυτό που είδα στο ενυδρείο μου. Ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημο,εσυ δεν ειχες κυανο,ειχες green water,στο εγραψα και στο εκει θεμα,αλλο το ενα αλλο το αλλο.Το green water θελει uv κανονικα.

εγω πιστευω θοδωρη οτι ηταν συνδυασμος και των δυο αλλιως η ερυθρομικινη δεν θα εκανε δουλεια , εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι η συσκοτιση που εκανα δεν ειχε καμια επιδραση

τελος παντων μη χαλαμε και το θεμα του φιλου , εγω την κατεθεσα την εμπειρια μου

Έγινε επεξεργασία - dimos
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω θοδωρη οτι ηταν συνδυασμος και των δυο αλλιως η ερυθρομικινη δεν θα εκανε δουλεια , εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι η συσκοτιση που εκανα δεν ειχε καμια επιδραση

Εδω Κωστας Δημο! αχαχααχαχαχααχ :P

Μπορει να ειχες και κυανο,παντως αυτο που φαινεται στο βιντεο του ποστ 16 ειναι green water και εκει θες uv για καλα αποτελεσματα.

Ισως με τη συσκοτιση να μην εγινε τιποτα γιατι τα σπορια της αλγης μπορει να ηταν δυνατα.

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που ανέβασα, ο τύπος το καταπολεμά με οξυζενέ. Το έχω διαβάσει κι αυτό αλλά οι απόψεις είναι διφορούμενες. ίσως επειδή ήταν ακόμα στην αρχή να πέτυχε ...... εδώ είναι το ενυδρείο του την επόμενη μέρα.

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

μα τι προβλημα ειναι αυτο που εχω ρε παιδια να μην μπορω να πετυχω ενα ονομα........μηπως να παω σε κανα γιατρο ......42 ειμαι ακομα υποτιθεται οτι αργει το αλτσχαιμερ :growl:

Link to comment
Share on other sites

Εδω Θοδωρης! Σουντοκου ξεκινα! :D

Link to comment
Share on other sites

μα τι προβλημα ειναι αυτο που εχω ρε παιδια να μην μπορω να πετυχω ενα ονομα........μηπως να παω σε κανα γιατρο ......42 ειμαι ακομα υποτιθεται οτι αργει το αλτσχαιμερ :growl:

αχαχααχαχαχαχχαχχ! :P

Παναγιωτη,εγω λεω να ξεκινησεις απο τα απλα,δηλαδη συσκοτιση.Φυλα τα καλα οπλα αν σου ξαναβγει.

Αν τα χρησιμοποιησεις τωρα,αν σου ξαναβγει θα ειναι πιο δυσκολο να το εξοντωσεις..

Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσεις λίγο επειδή σε αισθάνομαι αγχωμένο σου προτείνω την παρακάτω λύση !!!!!

Δοκιμασμένη και sorry για το spam . Καλή επιτυχία φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες έτσι θα κανω. Θα δω τι αποτελέσματα θα έχω με τη συσκότιση κι αν το ξαναδώ θα χτυπήσω με οξυζενέ και αν δε πετύχω και τότε θα πάω στην αντιβίωση. Καλη μου τύχη λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσεις λίγο επειδή σε αισθάνομαι αγχωμένο σου προτείνω την παρακάτω λύση !!!!!

Δοκιμασμένη και sorry για το spam . Καλή επιτυχία φίλε.

https://www.youtube.com/watch?

v=qaUWlwjLmYU

Χαχαχαχα πολυ καλό Πανο!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσεις λίγο επειδή σε αισθάνομαι αγχωμένο σου προτείνω την παρακάτω λύση !!!!!

Δοκιμασμένη και sorry για το spam . Καλή επιτυχία φίλε.

αχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχααχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, κάνε συσκότιση και μην αφήνεις τις κουρτίνες ανοικτές άλλη φορά!!! :usd::usd: :usd:

Πάντως εγώ δεν σκέπασα το ενυδρείο παρά μόνο το βράδυ που ανοίγαμε τα φώτα του σαλονιού (όχι και πολύ φανατικά....) και με λίγη καθαριότητα με την σκούπα βυθού και καθάρισα... (η τύχη του πρωτάρη μάλλον)... :icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, κάνε συσκότιση και μην αφήνεις τις κουρτίνες ανοικτές άλλη φορά!!! :usd::usd: :usd:

Πάντως εγώ δεν σκέπασα το ενυδρείο παρά μόνο το βράδυ που ανοίγαμε τα φώτα του σαλονιού (όχι και πολύ φανατικά....) και με λίγη καθαριότητα με την σκούπα βυθού και καθάρισα... (η τύχη του πρωτάρη μάλλον)... :icon_dance:

Αμάν μωρέ κι εσυ, τι εμμονή ειναι αυτή με τις κουρτίνες πια!!!!!

Το φυτάκι το έβαλες μέσα; Πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Για να χαλαρώσεις λίγο επειδή σε αισθάνομαι αγχωμένο σου προτείνω την παρακάτω λύση !!!!!

Δοκιμασμένη και sorry για το spam . Καλή επιτυχία φίλε.

χαχαχαχχ τι καΐλας εισαι ρε συ! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...