Jump to content

Προβλημα Με Fluval 206 Sos


Μιχάλης

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Πριν κανενα δίωρο καθαρισα το φίλτρο και όταν το ξαναεβαλα σε λειτουργία μετα απο λίγα δευτερολεπτα ακούστηκε ενα ηχος και σταματησε. Ανοιξα το καπάκι και το έβαλα στην πρίζα και η φτερωτη ενω γυριζει καπου σκαλώνει και κροταλίζει. Την έβγαλα και δεν φαίνεται να εχει σπάσει τιποτα. Τα στοπ ειναι οκ καθως και η ράβδος που την συγκρατει στο κέντρο της. Τι εχει γινει τωρα?? Ειναι και Παρασκευή και έχω ψιλοαγχωθεί! Δεν προλαβαίνω να παραγγειλω ανταλακτικο αν χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την φτερωτή και καθάρισε την όπως και την υποδοχή που μπαίνει η φτερωτή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την φτερωτή και καθάρισε την όπως και την υποδοχή που μπαίνει η φτερωτή

Tα εχω κάνει ήδη αυτά Ηλία,

το πρόβλημα απ οτι βλέπω τωρα, ειναι σαν ο μαγνητης να αδυνατει να σταθει στο κεντρο καθως περιστρεφεται και κανει τη φτερωτη να βρισκει δεξια και αριστερα και να κροταλιζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Πριν κανενα δίωρο καθαρισα το φίλτρο και όταν το ξαναεβαλα σε λειτουργία μετα απο λίγα δευτερολεπτα ακούστηκε ενα ηχος και σταματησε. Ανοιξα το καπάκι και το έβαλα στην πρίζα και η φτερωτη ενω γυριζει καπου σκαλώνει και κροταλίζει. Την έβγαλα και δεν φαίνεται να εχει σπάσει τιποτα. Τα στοπ ειναι οκ καθως και η ράβδος που την συγκρατει στο κέντρο της. Τι εχει γινει τωρα?? Ειναι και Παρασκευή και έχω ψιλοαγχωθεί! Δεν προλαβαίνω να παραγγειλω ανταλακτικο αν χρειαζεται...

Καθαρισε μεσα την φτερωτη,εχει ενα μαυρο πλαστικο που κουμπωνει αλλα μαζευει βρωμιες με τον καιρο.Εγω χρησημοποιω μια παλια οδοντοβουρτσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις τα κατάφερα, το εφτιαξα! Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες Μιχάλη ;

Περα απο το καλό καθαρισμα έβαλα και λίγο βαζελίνη εξωτερικα του μαγνητη και έστρωσε κατευθείαν. Αυτό με τη βαζελίνη το πρότειναν πολλοί σε ενα ξένο φόρουμ και μεσ τον πανικό μου το έκανα και έπιασε αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...