Jump to content

Νεο Προσεχως Δισκο Ενυδρειο


pantherdim

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε ολους με υγεια πανω απο όλα.!

Μια σύντομη φωτο απο εχθες το βράδυ. Είναι τοσα πολλά που θέλω να σας πω αλλά ο χρόνος είναι περιορισμενος σε ολα. post-48489-0-00105500-1398170819_thumb.jpg Τεσταρω τον φωτισμό βρήκα πλεον το φάσμα που χρειάζεται αλλά ή wisteria δεν βλέπω να την παλεύει οπότε θα βγει και θα μπουν αλλά φυτά στην θέση της όπως και ψαχνομαι ακόμα και πειραματοζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σας δειχνω της ρουτίνες που έχω ακολουθήσει απο την μερα που έβαλα το προγράμματακι. Αλλά το ενυδρείο τρέχει απο της 1 .

post-48489-0-49653600-1398171846_thumb.png

post-48489-0-19859500-1398171897_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικό φίλτρο είναι γεμισμένο με 8 λίτρα βιολογικό υλικό + ενυδρειακο βαμβάκι απο μετρήσεις μπορω να πω είμαι καλά.

Αυτά εν συντομία γιατί σας τα λέω απο την δουλειά. Τα υπολοιπα αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Και μετρήσεις αν και δεν είναι όλες εδώ

post-48489-0-26866900-1398172767_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ωραιο αλλα δεν εχει κρυψωνες

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω με τα φυτα . Για αυτό ψαχνομαι λίγο. και με το που αρχίσει να βγαίνει το αποτέλεσμα φυτών και τι.... τοτε θα μπουν και οι δίσκοι. Απλα όπως είπα ακόμα στα πειράματα είμαι ... Και όσο να με το ενυδρείο δεν έχει στρώσει απο όλες της μεριές. Κάνω υπομονή και αυτό μου αρέσει...

Έγινε επεξεργασία - pantherdim
Link to comment
Share on other sites

Sυμφωνω κι εγω με τις κρυψωνες. Καλα κανεις και πειραματιζεσαι. Απλα να ξερεις πως πρεπει να πως να το γεμισεις το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο νου μου καποιες αλλαγες οχι τρελες αλλα με συνδιασμο φυτων,που θελω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χαλασουν, τωρα η πορια θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Αν θα πας σε δισκους μην μπλεξεις με πολλα φυτα! Παιξε με απλα φυτακια αμαζονιου!

Link to comment
Share on other sites

Θέλατε Δεν Ηθελα ... Με κανατε και ξεσηκωσα λιγο το ενυδρειο τετοια ωρα..

post-48489-0-26579700-1398211738_thumb.jpg

Ναι καλυτερα πιστευω αν και θελω αλλες 2 ριζες λεπτες και με κλαδια... τοτε αν της βρω θα συνεχισω το εργο μου.

Και για αυτο με ευχαριστει να μοιραζομαι την σκεψη μου και της ιδεες μου με εσας,

Link to comment
Share on other sites

Αν θα πας σε δισκους μην μπλεξεις με πολλα φυτα! Παιξε με απλα φυτακια αμαζονιου!

Και εγω μαζί σου φίλε μου. Πρόταση? Η καλύτερα προτάσεις? θελω να πρασινίσω λιγο πίσω πλάτη και φιλτρο :) :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλατε Δεν Ηθελα ... Με κανατε και ξεσηκωσα λιγο το ενυδρειο τετοια ωρα..

attachicon.gifDSC_0156.JPG

Ναι καλυτερα πιστευω αν και θελω αλλες 2 ριζες λεπτες και με κλαδια... τοτε αν της βρω θα συνεχισω το εργο μου.

Και για αυτο με ευχαριστει να μοιραζομαι την σκεψη μου και της ιδεες μου με εσας,

Ετσι οπως ειναι μ αρεσει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...