Jump to content

Ξανα Μετα Απο Πολυυυυυυυ Καιρο


giorginakos

Recommended Posts

ξαναξεκινησα αυτη τη φορα με περισσοτερα λιτραα εις την κατοχη μου απο 60 σε 235.

το εν λογω ενυδρειο-κυβος της anubias μαυο χρωμα βαση και φωτισμο.

χτες παρελαβα αλατι της growtech το αφησα να διαλυθει 24 ωρες μετρησα σημερα αλατοτητα στα 1024 και ετσι το μεσημερακι προχωρησα στην εισαγωγη αραγωνιτη 10 κιλα.

μολις τωρα εστησα και νεκρο βραχο 10 κιλα που ειχα και αναμενετε σε φωτογραφιες.

προς το παρων εξοπλισμος κυκλοφοριτες nano coralia 900 & sun-sun 3000. ο φωτισμος ειναι 2 ασπρες 1 ακτινικη και μια κοκκινη τ5 αλλα απ οτι φαινεται θα μπωκι εγω στο τρπακι των λεντ. απο θεμα φιλτρανσης σκεφτομαι για αρχη ενα σκιμμερ και μετα θα το αναβαθμισω σε σαμπ. αυτα!

το περναω μ ενα χερι αζαξ και βγαζω φωτογραφιες :kookoo:

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΛΟ βραχου γιωργο!Πολυ μου αρεσει!

Αν ηταν λιιιιγο πιο μικρη η πλακα που ειναι ψηλα,θα ηταν τελειο!

Ειναι πανεμορφο ομως και πρωτοτυπο! :thumbsu:

Καλως ξανα-ηρθες στο θαλασσινο :jig:

Link to comment
Share on other sites

αδερφε πολυ ομορφο το στησιμο σου πολλα μπραβο,καλοριζικος και ο κυβος θα παρακολουθω το θεμα σου μιας και εχουμε το ιδιο ενυδρειο...σου ευχομαι να το δεις τουμπανο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Mad23 σ ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου αυτος ο παγκος ουτε εμενα μ αρεσε που ειναι τοσο μεγαλος αλλα ειναι για ξεχωριστη θεση γι αυτο κι εκει ψηλα. Λεω για μια χετερακτις αλλα δεν ξερω ακομα θα δειξει! :D

Montiliani σ ευχαριστω παρα πολυ κι εσενα φιλε μου σου ευχομαι κι εσενα τα ιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το στησιμο!!!

Σαμπακι βαλε εαν μπορεις πριν βαλεις ζωντανα μεσα και τα στρεσαρεις με τις εργασιες, επισης μην παρεις σκιμμερ πριν βεβαιωθεις οτι θα χωραει....

Με τα φωτα οτι ειναι να κανεις καντο πριν βαλεις τιποτα, παλι πανω απ το ενυδρειο και γυρω γυρω, αστο να στρωνει και εχεις μπροστα σου κανα μηνα και.....

Μεγεις και καλη αρχη!!!

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο στησιμο φιλε μου ,καλη αρχη σου ευχομαι,εαν θες βγαλε την κοκκινη λαμπα και βαλε μια μπλε.

Link to comment
Share on other sites

εεε δεν θα πω και εγώ κάτι διαφορετικό απ ότι είπαν και οι άλλοι... μπράβο για το στήσιμο πολύ δημιουργικό, αισθητικά όμορφο, αλλά και λειτουργικό συνάμα !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το στησιμο!!!

Σαμπακι βαλε εαν μπορεις πριν βαλεις ζωντανα μεσα και τα στρεσαρεις με τις εργασιες, επισης μην παρεις σκιμμερ πριν βεβαιωθεις οτι θα χωραει....

Με τα φωτα οτι ειναι να κανεις καντο πριν βαλεις τιποτα, παλι πανω απ το ενυδρειο και γυρω γυρω, αστο να στρωνει και εχεις μπροστα σου κανα μηνα και.....

Μεγεις και καλη αρχη!!!

sump εννοειται οτι θα φτιαξω αλλα το ποτε δεν ξερω γιατι μπηκε πολυ βαθια το χερι στην τσεπη οπως επισης και με τον φωτισμο το ιδιο.! νταξει δεν αγχωνομαι εχω μπροστα μου μεχρι να στρωθει!

σ ευχαριστω πολυ ακριδα να σαι καλα!

εξαιρετικο στησιμο φιλε μου ,καλη αρχη σου ευχομαι,εαν θες βγαλε την κοκκινη λαμπα και βαλε μια μπλε.

κι εμενα η κοκκινη με χαλαει αλλα εχω μεσα μια ακτινικη αλλα πιστευω οτι θα αλλαξω φωτισμο δεν θα μεινω σ αυτον. σ ευχαριστω παρα πολυ να σαι καλα!

εεε δεν θα πω και εγώ κάτι διαφορετικό απ ότι είπαν και οι άλλοι... μπράβο για το στήσιμο πολύ δημιουργικό, αισθητικά όμορφο, αλλά και λειτουργικό συνάμα !!!

σ ευχαριστω πολυ αιολε προσπαθησα να φτιαξω παγκους κρυψωνες σπηλιες να περναει και η κυκλοφορια απο μεσα τους, νταξει στην πορεια θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

A nice cube !!!!!!νουμε και τους κατοικους για εντυπωσεις !!! Καλη συνεχεια !!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια να στε καλα. εννοειται οτι θα ανεβασω και υλικο με τους κατοικους

Link to comment
Share on other sites

για φωτισμο το ξανασκεφτηκα και αλλη καλη λυση που υπαρχει και φτηνη ειναι οι λαμπες ati

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...