Jump to content

Νεκρα Ψαρια Μετα Απο Αλλαγη Φιτρου?


Recommended Posts

Παιδια μαλλον απο την αλλαγη ροης στρεσαριστικανεκαι ψοφισανε μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον απο την αλλαγη ροης στρεσαριστικανεκαι ψοφισανε μαλλον...

Πως το εννοείς αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μια καλή λύση θα ήταν να ετοίμαζες το καινούργιο φίλτρο κομπλέ με καινούργια υλικά και να το έβαζες να τρέξει για τουλάχιστον 15 μέρες μαζί με το παλιό για να μπολιαστεί και μετά να έβγαζες το παλιό. Εκτός και αν προέκυψε πρόβλημα με το παλιό φίλτρο και αναγκαστικά το έκανες έτσι. Τώρα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, κάνε ότι σου λένε οι υπόλοιποι και βλέπεις. Όσο λιγοτερο σκάλισμα τόσο το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

ισως επιδη αλλαξε η ροη να στρεσαριστικανε τα ψαρακια.. οτι και να ηταν τοσο καιρο τωρα δεν εχει ψοφισει κανενα αλλο... ποοτε ειμαι κομπλε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μα απο στρες δεν πανε απο τη μια μερα στην αλλη θα εμφανιζαν συμπτωματα η και ick .....εγω σχεδον διπλασιασα τη ροη μου και δεν εχω κανενα απολυτως θεμα....το fluval 106 αρκει μεχρι 100 λιτρα και εχει πολυ ροη...εβγαλα ολο το βιολογικο απο το εσωτερικο και το εβαλα στο fluval και το ανακατεψα με το νεο υλικο που ειχε στο fluval,το εθεσα σε λειτουργια εριξα παραπανω βακτηρια απο οσο ελεγε το μπουκαλακι και μετα για δυο μερες εριχνα βακτηρια και ολα μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δεν μου κολαει ότι έγινε λόγω ροής!

Συμφωνω,ουτε απο την αλλαγη φιλτρου.Κατι αλλο παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ο φίλος να μην έχει ξανά θανάτους!

Ας το παρακολουθεί για λίγο καιρο το συστημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...