Jump to content

Τα Ψαρια Μου Τρωνε Τα Φυτά!!


Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ! Πριν 4 μερες εβαλα στο ενυδρειο μερικα καινουρια φυτα! εβαλα λιγο κερατοφυλο δυο ριζες σταργκρασσ και λιγη μοσ! Λοιπον τα βλαμενα τα τιγρακια κατακρεουργησαν το σταρ γκρασσ και την μοσσ την εχουν σκορπισει λιγο..... γτ το κανουν αυτο??? καμια ιδεα για να προφυλαξω τα φυτα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει γιατι! Γιατι ετσι θελουν και μπορουν! Το κανουν αυτο τα τιγρακια! Μπορεις να δοκιμασεις να τους δινεις καποια φυτικη τροφη οπως σπιρουλινα αλλα και παλι δεν υπαρχει εγκυηση οτι θα σου αφησουν ησυχα τα φυτα! Ειδικα τωρα που ξεκινησαν!

Απο κει και περα διαλεγεις ή ψαρια ή φυτα!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα! Μεγαλο το διλημα! το θεμα ειναι οτι το σταργκασσ το εφαγαν, τη μοςς απλα τη σκορπισαν και τα αλλα δεν τα εχουν πειραξει καθολου! Ειναι 18 ψαρακια... και να θελω να αλλαξω ψαροσυνθεση(που θελω δηλ) τι να τα κανω??

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο δεν μπορω να βοηθησω! Βαλε μια αγγελια!

Link to comment
Share on other sites

Και αγγελια να βαλω ποιος θα τα παρει απο πυργο?? αν ημουν αθηνα κατι γινοταν...... αστο... θα τα υποστω τα ατιμα τι να κανω.....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ταιζεις φυτικες τροφες οπως ειπωθηκε παραπανω μερικες φορες την εβδομαδα μηπως κοψουν την συνηθεια,πραγμα που συνβαινει συχνα!ειναι ωραια ψαρακια και ειναι κριμα να τα δωσεις για αυτο το λογο!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ταιζεις φυτικες τροφες οπως ειπωθηκε παραπανω μερικες φορες την εβδομαδα μηπως κοψουν την συνηθεια,πραγμα που συνβαινει συχνα!ειναι ωραια ψαρακια και ειναι κριμα να τα δωσεις γι αυτο!

Το ξερω οτι ειναι ωραια ψαρακια! Αλλα επειδη θελουν μαλακο νερο και ενω ειχα στα σχεδια μου να παρω α/ο επειδη θα γινω μελλοντας μπαμπας θα βαλω κανα platy που θελουν νερο βρυσης αντιχλωριο και μεσα! :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα τρωγανε την γιγαντεα μου και τα εδωσα και τωρα εχω νεον τετρα και ροδοστομους και παλι καποιος την τρωει αλλα μοςς δεν μου ακουμπανε τα μικρα....

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε μου το stargrass το σακατεψαν.... ξυλωσαν το ενα κλαδεμα και την ριζα που ηταν πλουσια τις εφαγαν ολα τα φυλλα και εχει μονο ο κορμος αν καταφερει και συνελθει που δεν το βλεπω θα το βαλω στο μονομαχοενυδρειο τη Moss την ειχαν κανει μαγικη σκουπα επιανε το ενα ενα κλαδακι και τα αλλα ετρεχαν απο πισω του :blink:

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε μου το stargrass το σακατεψαν.... ξυλωσαν το ενα κλαδεμα και την ριζα που ηταν πλουσια τις εφαγαν ολα τα φυλλα και εχει μονο ο κορμος αν καταφερει και συνελθει που δεν το βλεπω θα το βαλω στο μονομαχοενυδρειο τη Moss την ειχαν κανει μαγικη σκουπα επιανε το ενα ενα κλαδακι και τα αλλα ετρεχαν απο πισω του :blink:

αν θες λυση δυστυχως αφησε κανενα κοπαδακι…παθον εδωσα ενα σωρο ψαρια…αλλιως θα στα τρωνε απλα οτι σ αρεσει περισσοτερο αν προτειμας τα ψαρια τα κρατας…αν προτειμας φυτα κτλπ τα δινεις….μακαρι να τα εκπαιδευαμε αλλα δεν! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...