Jump to content

Ψύξη Σε 30 Λίτρο


Giorgos Kk

Recommended Posts

Λόγο ότι σκέφτομαι να ξανά φτιάξω το 30 λίτρο και θα βάλω για λίγο καιρό ένα ψάρι κρύου νερού το καλοκαίρι φτάνει η θερμοκρασία στο ενυδρείο 30-31 και το ψάρι χρειάζεται 12-20 (ιδανικά 17) με 2 ανεμιστηράκια θα είμαι εντάξει??

Link to comment
Share on other sites

για να πας τοσο χαμηλα νομιζω πως οχι.....

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο με δυο τετοια θα το παλεψεις πιστευω!αλλα θα εχεις μεγα θεμα με την εξατμιση και οτι συνεπαγεται συν δεν ξερω αν χωρανε να τα βαλεις!

Link to comment
Share on other sites

με ανεμηστηρακι παραπανω απο 5-6 βαθμους στην καλυτερη δεν νομιζω να πεσει....αλλα νομιζω θα την παλεψει το ψαρακι.....

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι θα είναι ένα μικρό Axolotl

Οπωτε δεν μιλαμε για ψαρι αλλα για σαλαμανδρα..

Link to comment
Share on other sites

Σου μεταφερω το θεμα στη κατηγορια του εξοπλησμο-ψυξης γιατι εδω ειναι σε λαθος κατηγορια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Εγώ σκέφτομαι να βάλω 2 από αυτά:

Αυτό είναι το μικρό που μάλλον από αυτό χωράνε 2 στο καπάκι http://www.petsupermarket.gr/2891/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/sunsun-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9-7w-small.html

Και αυτά τα μεγάλα: http://www.petsupermarket.gr/2892/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/sunsun-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9-7w-large.html

Θα τα δω από κοντά και αν κάνουν τα μεγάλα θα πάρω 2 τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Λόγο ότι σκέφτομαι να ξανά φτιάξω το 30 λίτρο και θα βάλω για λίγο καιρό ένα ψάρι κρύου νερού το καλοκαίρι φτάνει η θερμοκρασία στο ενυδρείο 30-31 και το ψάρι χρειάζεται 12-20 (ιδανικά 17) με 2 ανεμιστηράκια θα είμαι εντάξει??

Ισως και παραπανω!

Το μικρο ενυδρειο ειναι μεγαλο θεμα! Για πλακα αλλαζουν οι παραμετροι του! Οτι κανεις μελετησε το πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Θα προσέξω πολύ τις συνθήκες νερού απλά το θέμα μου είναι η θερμοκρασία το καλοκαίρι!!

Link to comment
Share on other sites

Kατω απο 25 με τιποτα ,με ανεμιστηρες...

Αν εχει υγρασια στον αερα, οι ανεμιστηρες κατεβαζουν 3-4 βαθμους, αν δεν εχεις υγρασια στο χωρο το πολυ 5-6 .

Έγινε επεξεργασία - nicpapa
Link to comment
Share on other sites

και εγω θα εχω θεμα στο 25 λιτρο φετος ,εξατμιζετε τοσο πολυ το νερο που θα αδειασει το ενυδρειο μετα απο 14 μερες διακοπες, με τα ανεμιστηρακια !και εχω και ζεστο σπιτι .προβλημα μεγαλο..................

Έγινε επεξεργασία - katerina
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσο θα είμαι διακοπές θα έχω άνθρωπο να το γεμίσει άρα δεν έχω ούτε αυτό το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...