Jump to content

Καινούργια Αρχή!


petros4

Recommended Posts

Όχι όχι δεν βιάζομαι καθόλου απλα για το φίλτρο είχα ξαναγράψει σε άλλο θέμα και μου είχαν πει ότι είναι μια χαρά και ότι κάνει για τα λίτρα μου τέλος πάντων κατι θα βρω! Κι εγώ από Λάρισα λέω να πάρω μιας και είναι πολύ χάλια τα πράγματα στην Καρδίτσα! Γενικά θα το ψάξω λιγο ακόμα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι! Τα άλατα καθαρίζουν με ξύδι αλλά όχι με ενα απλό βετεξ βασικά καθαρίζουν και με βετεξ αλλά όχι καλα και πριν λιγο δοκίμασα λιγο και με την σκληρή πλευρά ενός σφουγγαριου το οποίο δεν αφήνει τιποτα καθαρίζει τέλεια απλα φοβάμαι μην χαραχθεί το τζαμί τι να κάνω να το καθαρίζω όλο με το σφουγγάρι η θα καταστρέψω τα τζάμια;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικα πρασσινα οπως το scotch bride αφηνουν χαρακιες η καποια θολουρα ( σε αυτο το υλικο παιζουν διαφορες σκληροτητες οπως και στο γυαλλι , αλλα χαραζουν αλλα οχι ) αμα θες παρολα αυτα να δοκιμασεις , παρε το παλιο και χρησιμοποιημενο της μητερας σου απο το νεροχυτη (θα εχει μαλακωσει απο τη χρηση ) , απολυμανε το καλα με χλωρινη και δουλεψε με αυτο , (μην ξεχασεις αφου κανεις απολυμανση το ενυδρειο στο τελος να το ξεπλυνεις αρκετα καλα και να κανεις ενα δευτερο γεμισμα με διπλη - τριπλη δοση αντιχλωριου , αστο κανενα 2ωρο να δρασει ,αδειασε το παλι , αστο να στεγνωσει και εισαι ετοιμος .

( τα παραπανω εκανα εγω οταν πηρα το ενυδρειο μου μεταχειρισμενο , πριν αρχισω να το στρωνω )

Υ.γ. Αν λεω κατι λαθος παρακαλω καποιο μελος να με διορθωσει :)

(μη ξεχασεις να καθαρισεις και το καπακι καλα απο μεσα )

Link to comment
Share on other sites

Οκ έγινε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια μήπως αφου το καθαρίζω να τι πλύνω με πράσινο σαπούνι ;;; Κατι τέτοιο μου είχαν πει παλιότερα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ξύστρα για τζάμια αντί για το σφουγγαράκι. Με προσοχή όμως!

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι οκ έγινε η δουλειά με το σφουγγαρακι απλα να το καθαρίζω όπως ανέφερε ο φίλος απο πάνω η με πράσινο σαπούνι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου λέει ο φίλος παραπάνω για σίγουρα. Αλλά πρόσεχε μη βάλεις πολλή χλωρίνη. Βάλε λίγη διαλυμμένη με νερό και τρίψε ελαφρά.

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ με τα άλατα απλα στο ξέβγαλμα να βάλω αντί χλώριο κλπ κλπ η να το πλύνω και πράσινο σαπούνι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...