Jump to content

Ακομα Ενα Βημα Μπροστα!!!


Recommended Posts

Ωραια τα ψαρακια.... αλλα το Damsel (Διαολος με πτερυγια) τι το ηθελες? :lolu:

Πλακα κανω...απλα ειναι λιγο ζωηρα τα Damsel και οταν τα βλεπω μου ερχετε καπως.... :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσαν τα χρωματα και για αρχη σεν ηξερα τι να παρω και μου το πρωτεινε ο πετσοπας

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ ανθεκτικα ψαρια. Και για αρχη οντως ειναι οτι καλυτερο. Απλα ωρες ωρες γινετε λιγο τσαμπουκας και θελει τον χωρο δικο του :)

Link to comment
Share on other sites

Στη συνεχεια τι προτεινετε να βαλω μαζι και μεχρι ποσα ζωντανα μπορει να φιλοξενησει το 300αρι;

Link to comment
Share on other sites

Επ ευκαιρία θα παρακαλέσω δυο πραγματάκια.

Όταν είναι να ανοίξετε ένα θέμα προσπαθήστε να το ανοίγετε στη σωστή κατηγορία και όχι όπου τύχει (το θέμα θα μεταφερθεί εκεί που ανήκει και όχι στη βιβλιογραφία του θαλασσινού που ήταν)

Η λέξη πετσοπάς διαβάζεται σαν να έχει απαξιωτική έννοια, είναι σαν να λέμε κάποιους ...νεροζωνάδες, κασμάδες, τσαμπίκους, ακανέδες, παγουράδες.... και άλλα "δια-κοσμητικά" επίθετα.

Link to comment
Share on other sites

Επ ευκαιρία θα παρακαλέσω δυο πραγματάκια.

Όταν είναι να ανοίξετε ένα θέμα προσπαθήστε να το ανοίγετε στη σωστή κατηγορία και όχι όπου τύχει (το θέμα θα μεταφερθεί εκεί που ανήκει και όχι στη βιβλιογραφία του θαλασσινού που ήταν)

Η λέξη πετσοπάς διαβάζεται σαν να έχει απαξιωτική έννοια, είναι σαν να λέμε κάποιους ...νεροζωνάδες, κασμάδες, τσαμπίκους, ακανέδες, παγουράδες.... και άλλα "δια-κοσμητικά" επίθετα.

Μια χαρα το διαβασα το "πετσοπας" και το μυαλο μου δεν πηγε εκει που πηγε το δικο σου. Μαλλον εσυ εχεις αλλη αντιληψη της λεξης. Αυτου του ειδους η λογοκρισια ειναι ακυρη. Δηλαδη τους ταξιτζιδες να τους λεμε σωφερ? Ή μηπως τους σουβλατζιδες σεφ?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ειναι υποτιμιτικη η συγκεκριμενη λεξη . νομιζω οτι αυτο το φορουμ ειναι για να κανουμε διαλογο και οχι για να μαθουμε γραμματα αν νομιζεις οτι δε μιλαμε σωστα αναρτησε τολεξικο του aquazone να μαθαινουμε και μεις οι νεοι. Παρολα αυτα για αυτο που ρωτησα απαντηση δεν πηρα απο πουθενα το μονο που ξερεται να κανεται ειναι κριτικη και απο ουσια 0.

Link to comment
Share on other sites

Στη συνεχεια τι προτεινετε να βαλω μαζι και μεχρι ποσα ζωντανα μπορει να φιλοξενησει το 300αρι;

εσενα τι σου αρεσει ?εχεις καταληξει?

Link to comment
Share on other sites

Επισης εαν δε θελετε νεα μελη στο φορουμ μπορειτε απλα να το πειτε και οχι να φερεσε σα να εχουν ολοι τις γνωσεις σου.εαν δε θελεις να βοηθησεις απλα αγνοησε με και ασε καποιον που ισως θελει να το κανει αυτο . μη σου τρωμε το χρονο αδικα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε niknik επειδη ειμαι πολυ νεος στη θαλασσα νιωθω να ειμαι στη μεση του ωκεανου χωρις μπρατσακια και επειδη δεν θελω να κανω λαθη απλα ρωταω γνωμες γιατι οπως γνωριζεις πολες φορες δεν ειναι τι μας αρεσει αλλα τι πρεπει . απλα θελω να εχω μια καλη ψαροσυνθεση και οχι ψαρια που δεν ειναι συμβατα μεταξη τους

Link to comment
Share on other sites

Επισης εαν δε θελετε νεα μελη στο φορουμ μπορειτε απλα να το πειτε και οχι να φερεσε σα να εχουν ολοι τις γνωσεις σου.εαν δε θελεις να βοηθησεις απλα αγνοησε με και ασε καποιον που ισως θελει να το κανει αυτο . μη σου τρωμε το χρονο αδικα...

Φιλε paris sorono, κι εγω νεος ειμαι εδω και η αισηθση που εχω αποκομισει δεν ειναι η καλυτερη. Θα σου προτεινα να γινεις μελος και σε αλλα forum οπως το reef2reef.com αλλα και το reefcentral.com. Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλυτερα και θα λαμβανεις γρηγοροτερα απαντησεις στις ερωτησεις σου. Καλη συνεχεια και καλη τυχη με το ενυδρειο σου :)

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα φιλαρακι σε ευχαριστω. Νομιζω οτι καποιπιοι την εχουν δει αφεντικα και εχουν λαθος αντιληψη και ερμηνια τωνλεξεων.μπορω να καταλαβω οτι μετα απο καποια χρονια ισως εχουν κουραστει να κανουν αυτο που κανουν αλλα αν δε μπορεις ασε να το κανει καποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

επισεις μια σαλιαρα και κανα κοπαδακι και εγω θα εβαζα ενα flame ,1 cole tank και ενα melanurus

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Ζωντανο βραχο δεν εχω βαλει ακομα τον περιμενω σημερα αυριο επειδη ομωσ εχω βαλει δυο ψαρακια και ταιζω μηπος με τα υπολυματα τροφων μου ανεβασει αμμωνια; τι μπορω να βαλω για να καθαριζει τα υποληματα;

Link to comment
Share on other sites

σταματας το ταισμα εχεις κανει ειδη λαθος υπομονη και ισως τις καπουλαρουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε niknik θα ακολουθησω τις συμβουλες σου και σε λιγο καιρο θα. Ανεβασω φωτο να μου πεις τη γνωμη σου. Για το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τιποτα να εισαι καλα και μην ξεχνας η υπομονη ειναι αρετη και στο χομπι χρειαζετε πολυ επισεις οτι θελησεις ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν πο μετρησεις ειναι οκ μετα την προσθηκη του βραχου ξεκινας λιγο λιγο και βλεπεις τις 2 πρωτες μερες δεν παθαινουν τιποτα τα ψαρια και εσυ μετρας εαν ειναι ολα οκ προχωρας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...