Jump to content

Καταλαθος Φραγκ


Recommended Posts

Καλημέρα παιδια .πριν 2 μήνες είχα πάρει ένα φραγκ ξενια .ειχε 2 κορμούς και ήταν μικτό και το έβαλα στο βράχο μου.σημερα αποφάσισα να το βάλω στην γωνία στην άμμο επειδή μεγάλωσε και όταν φουντώνε μου έκρυβε όλο το βράχο ετσι όπως το έπιασα απο την βάση του και το τράβηξα αυτο είχε βγάλει άλλους δυο κορμούς και ο ένας ακομπουσε στο βράχο και κόλλησε εκεί ,έγινε ένα με το βράχο, όταν το τράβηξα λοιπόν κόπηκε και ένας κορμός μικρός έμεινε στο βράχο.δεν έβγαλε κάποιο υγρό.δεν ξέρω απο φραγκ.πως γίνονται κτλπ.αλλα δεν χάρηκα κιόλας αφού πρεπει να βγει απο εκεί επειδή εμποδίζει .πως φεύγει ;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω να σου πω για το συγκεκριμενο ακριβως αλλα γενικοτερα τα κοραλια μ****α η σκληρα εφοσον κολησουν οπως εγινε και με σενα στο βραχο πρεπει να μεινουν εκει μιας και γινονται τμημα του.Καποιος που εχει θα σου πει για το συγκεκριμενο απλα καλο ειναι οτι μεγαλωνει γρηγορα και το γνωριζουμε να μπαινει πισω για να μην εχεις τετοια θεματα στο μελλον οποτε περιμενε κι αλλες απαντησεις !!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το κατάλαβα κι εγω αυτο ,μακριά απο το βράχο. Ειναι βράχος μεγάλος και ειναι σημαντικό μέρος του στησίματος δεν μπορώ να το βγάλω .ποοοοοοοοοο εχω κι αλλα μ****α.ολα στην άμμο να τα βάλω .;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το κατάλαβα κι εγω αυτο ,μακριά απο το βράχο. Ειναι βράχος μεγάλος και ειναι σημαντικό μέρος του στησίματος δεν μπορώ να το βγάλω .ποοοοοοοοοο εχω κι αλλα μ****α.ολα στην άμμο να τα βάλω .;

Αν εχεις χωρο καλα θα ηταν αλλα δε γνωριζω αν το συγκεκριμενο θελει η βαση του να ειναι σε πετρα.. ,η και στο πισω μερος του βραχου ωστε να μη σε ενοχλουν μπορεις να τα βαλεις αν δεν ειναι 2 οψεων το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυο όψεων θα δώ αν μπορώ να το βάλω απο πίσω ( κάπως ακουστικέ αυτο χαχαχαχαχαχα )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυο όψεων θα δώ αν μπορώ να το βάλω απο πίσω ( κάπως ακουστικέ αυτο χαχαχαχαχαχα )

:thumbsu: Για να μεγαλωσει παντως τα προσεχεις οποτε μια χαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη θελεις κανενα κοραλι,;;;;;;;;πες μου μερα και ωρα να ερθω να σε παρω :thumbsu::thumbsu::thumbsu: ,,,,πρεπει να φερεις και τα χειρουργικα εργαλεια

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αφαιρέσεις την Xenia τοτε προσεκτικά με ενα ξυραφάκι την κόψεις την βαση του κορμού της και στην συνεχεία μπορείς να την δέσεις σε ενα μικρο βραχάκι είτε δένοντας τον κορμό με ενα μικρο λαστιχάκι που θα αφαιρέσεις μετά απο 5-6 ημέρες ειτε με μια οδοντογλυφίδα καρφώνεις τον κορμό της στο βραχάκι και παλι αφαιρείς σε μερικές ήμερες....

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι θα μείνει λίγο απο το κορμό του πάνω στο βράχο πειράζει;( γιατί και χειρουργός να ήμουν λίγο θα μείνει.) με λίγο κολα μπορώ να το κολλησω σε άλλο βραχακι ; Αυτή η δουλειά μπορώ να την κανω μέσα στο ενυδρείο η πρεπει να βγει ο βράχος έξω; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...