Jump to content

Fantail Με Άσχετη Ιδιοκτήτρια...


Recommended Posts

Αργυρη, παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις σε εναν κανονονα.. αλλα ο κανονας ειναι αυτος! ισως εσυ εισαι η εξαιρεση, οπως φυσικα και καποιοι ακομα(λεω και ονοματα αν θελεις..)

Καλός ή κακός η δουλειά του πωλητή είναι να πουλάει και να ενημερώνει εάν ρωτηθεί αν δεν ρωτάς δεν ενδιαφέρεσαι εσύ!

νομιζω πλακα μου κανεις ετσι? οταν ανοιγεις ενα καταστημα ,οφειλεις να εισαι εξειδικευμενος και ενημερωμενος σε αυτο που πουλας και να ενημερωνεις τον πελατη... οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα, η κανουν την παπια!

εσενα δηλαδη εαν ερθει καποιος και σου ζητησει να αγορασει μια γυαλα με ενα χρυσοψαρο, χωρις να σε ρωτησει κατι ,αφου ειναι γνωστο και το κανουν πολλοι , θα του τα εδινες?

το χομπυ μας μια χαρα στηριζεται με τους σωστους επαγγελματιες-χομπιστες-γνωστες, οι αλλοι δεν μας χρειαζονται!

φιλικα παντα..

Έγινε επεξεργασία - tsala
Link to comment
Share on other sites

Πάντα λέω ότι δεν είναι σωστό να μπαίνουν ψαράκια σε γυάλες αλλά αν μου ζητήσει θα την πάρει είμαι υπάλληλος δεν μπορώ να αρνηθώ πώληση !!!
Και πίστεψε με πως πολλοί το κάνουν αυτό, και αν πω εγώ ότι θες ενυδρείο ξέρεις τι θα πουν? Ο τάδε θέλει να μου φάει τα λεφτά !
Και στο κάτω κάτω θα φανεί άσχημο αυτό που θα σου πω αλλά ισχύει αν ο πελάτης δεν θέλει να δώσει λεφτά για το ψάρι να μην πάρει !
Από την άλλη και να ενημερώσω εγώ ή ο οποιοσδήποτε τον πελάτη, τότε θα φύγει θα πάει στον άλλον που θα του πει αυτό που θέλει να ακούσει και πάλι θα καταλήξει με ψάρι στην γυάλα .
Και ψυχρά θα σου πω πως από το να χάσει κάποιος μία πώληση από την στιγμή που ο άλλος δεν ακούει θα το δώσει !
Ναι έχω δώσει γυάλα και θα ξαναδώσω ειλικρινά με στεναχωρεί το θέμα γυάλα αλλά .........

Και δες το και απλά από οικονομικής άποψης τι συμφέρει έναν πετσοπα να πάρεις γυάλα ή ενυδρείο ?
Είναι πολύ μεγάλο το θέμα και μακάρι να έχουμε στο μέλλον την ευκαιρία να το συζητήσουμε από κοντά γιατί πιστεύω πως θα ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα κουβέντα και θα καταλάβαινες και την δικιά μου πλευρά !
Με τον γραπτό λόγο θα γίνει καμία παρεξήγηση όχι προσωπική αλλά στο τι θέλει να πει ο άλλος και δεν θα βγει κάτι !

Και τέλος η υπογραφή σου φίλε μου με δικαιώνει και είναι σωστή !

Link to comment
Share on other sites

Κανόνας δεν υπάρχει όπως σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν και καλοί και κακοί !

Όσον αφορά εμένα άσχετα αν συμφωνώ η διαφωνω τους καταλαβαίνω τους πετσοπαδες και εν μέρη τους δικαιολογώ !

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα υπαρχει ο κανονας..αλλιως δεν θα γεμιζε ο τοπος γυαλες με χρυσοψαρα και μονομαχους..

φυσικα υπαρχουν καλοι (μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου) και κακοι (ολοι μας να βαλουμε τα δαχτυλα μας δεν φτανουν!)

Αργυρη, εισαι υπαλληλος σε πετ σοπ λοιπον και οχι πετσοπας... αλλο το ενα αλλο το αλλο..

Δεν ειναι ασχημο αυτο που λες.. πρεπει να διαθεσεις χρηματα φυσικα για να ξεκινησεις το χομπι..αν δεν τα δωσεις, καλυτερα να μην παρεις, οπως λες.. (οχι να παρεις γυαλα ομως)

το θεμα ειναι οτι ολοι (πετσοπαδες)πρεπει να ενημερωνουν, οχι 5-6.. ετσι αν δεν δωσεις γυαλα εσυ.. δεν θα δωσει και ο παρακατω πετσοπας που θα παει..

Η υπογραφη μου δεν σε δικαιωνει καθολου..

υπαρχει για να την βλεπουν ανθρωποι που δεν ξερουν και τους εχουν δωσει γυαλα, χωρις να τους ενημερωσουν καν!

Καταλαβαινω οτι επειδη εισαι υπαλληλος δεν μπορεις να μην δωσεις γυαλα αν στο ζητησουν... οφειλεις ομως εφοσων ξερεις, να τους πεις οτι δεν ζει τιποτα εκει μεσα και οτι πεθαινει με αργο και βασανιστικο θανατο..

απο κει και περα αν επιμενει να παρει την γυαλα..εσυ εκανες οτι μπορουσες.. και τοτε θα σε δικαιωνει η υπογραφη μου ;)

Υ.Γ. φυσικα δεν υπαρχει κανενα θεμα παρεξηγησης φιλε Αργυρη, συζητηση κανουμε..

Έγινε επεξεργασία - tsala
Link to comment
Share on other sites

ok! Κουτί τη δευτέρα απ το jumbo!

αλλαγή κάθε μέρα και πείνα! ε ρε το καημένο!

μωρέ θα πάω στο pet shop δε μου γλυτώνουν!!!

παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ όλους!

θα επανελθω για μαθήματα ενυδρείου!!!!

καλό βράδυ σε όλους!!

15 λίτρα δηλαδή ?

Δεν έχεις στον χώρο σου ένα σημείο ελεύθερο 50-60cm επί 30-40cm ?

Έγινε επεξεργασία - argirisp
Link to comment
Share on other sites

..

Μεχρι να το βρεις , προτεινω να πας στα jumbo ή ικεα και να παρεις ενα πλαστικο κουτι απο 30 λιτρα και ανω και να παρεις ενα φιλτρο (μπολι θα βρεις καποιον απο Αθηνα να σου δωσει για να στρωθει το φιλτρο)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...