Jump to content

Juwel Rio 180


Recommended Posts

Καλημερα, πριν δυο μηνες αγορασα απο ηλεκτρονικο καταστημα το ενευδρειο.Ολα καλα μεχρι πριν δεκα μερες ειδα οτι η κοντρα η πλαστικη ξεκόλλησε και απο τις δυο μεριές , Εστειλα φωτογραφια στο eshop οπου το αγόρασα και αυτοι με την σειρα τους στον αντιπρόσωπο μεχρι που με απαντησαν οτι ειναι φυσιολογικο .Φυσιολογικό φυσικά ειναι και εγω να το στείλω στο www.efpolis.gr για καταγγελία. Δεν παίζουν με 150 lt νερό και 320 ευρω που κοστισε μαζι με τα μεταφορικα απο θεσσαλονικη

post-50863-0-67330400-1396768200_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση θα το έστελνα και στην μαμά εταιρεία. Τώρα το έχεις γεμάτο?

Link to comment
Share on other sites

Mail στην juvel !

Ζήτα πρώτα σε μαιλ τις απαντήσεις του καταστήματος και του αντιπροσώπου ,να τις έχεις ώστε ότι σου απαντήσει η juvel να τις έχεις έτοιμες και να τις επισυναψεις και να τις στείλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε...είμαι και εγώ κάτοχος juwel rio 180 και αυτό που έχω να σε πω είναι ότι το ίδιο παρατηρώ και στο δικό μου , δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μιας και το πλαστικό όπως θα παρατηρήσεις είναι εφαρμοσμένο (ένα σώμα ) με την πάνω "κάσα" για να μην ανοίξει το ενυδρείο!!!

Πιστεύω ότι δεν έχεις θέμα...στείλε email juwel να δεις τι θα σε απαντήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ριο 240 και γω το ιδιο προβλημα...οπως ο φιλος απο πανω οσο το πλαστικο ειναι ενωμενο ολα καλα.ισως παρατηρησεις μια μικρη κοιλια απο την μερια που εχει ξεκολλησει

Link to comment
Share on other sites

Για να έχει βάλει και με το παραπάνω σιλικόνη στην κόντρα που ακουμπάει το τζάμι πάει να πει για κάποιο λόγο την έβαλε(ξεκόλλησε και από μπροστά και από πίσω και ενώ στο υπόλοιπο ενυδρείο η σιλικόνη είναι μαύρη εκεί είναι διάφανη) . Το πλαίσιο γύρω από το καπάκι δεν προσφέρει ακαμψία και για αυτό τον λόγο έχει αυτήν μορφή η κόντρα ώστε να είναι κολλημένη και με το τζάμι.Σίγουρα δεν θα το αφήσω έτσι.Το ενυδρείο το θέλω όπως όταν το αγόρασα να ειναι και για αυτό υπάρχει η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα στείλε ένα mail εδώ dmakrakis@petline.gr. είναι ο εισαγωγέας της Juwel.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κατάστημα επικοινώνησε με την αντιπροσωπία και αυτοί επικοινωνησαν με γερμάνια και τούς απάντησαν

These changes are harmless and within typical tolerances. We are using
floatglass. This glass quality stands for high load capacity and
scratch-resistance.
A bending will not have any impact on the stability because the aquarium
is glued with an safety top and bottom frame. Therefore your consumer
can use it furthermore without problems.

With sunny greetings from Rotenburg:-)

δεν αναφέρουν πουθενά για το οτι ξεκόλλησε η κόντρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...