Jump to content

Μια Ερωτησούλα Για Java Moss.....!


Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ! Επειδη ρε παιδια εκεινα τα διαολεμενα τα τιγρακια την moss μου τη σκορπισανε (εγω τη φτιαχνω εκεινα τη σκορπανε) αν την αφησω ελευθερη στο βυθο σε δυο κομματια θα χαλασει η δεν εχει προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

να μην ειναι σε ριζα η πετρα... ελευθερη στο βυθο απλα να ακουμπαει στην αμμο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την αφήσεις έτσι; Κατ' αρχήν τα κομματάκια θα σκορπίσουν και θα διαλυθούν αν δεν ειναι κάπου δεμένα να συγκρατούνται.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τι δενω επανω στη ριζα και πανε τα τιγρακια και τη σκορπανε...... την εχουν δει για μπαλα.... πιανει ενα κλωναρακι το ενα και τα αλλα απο πισω το κυνηγουν! την εχω δεσει τρεις φορες.. απελπιστηκα....

Link to comment
Share on other sites

οταν λες διχτακι?? κανει και τουλι απο μπουμπουνιερα? το λεω απο αποψη φωτισμου..... και πως θα μεγαλωσει στο διχτυ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο φυτεμενο μου έβαζα διχτάκι απο το γαλατάκια του φραπέ. Το τούλι απο τη μπομπονιέρα ειναι πολύ ψιλό. Θα αναπτυχθεί κι απο εκεί αλλα υπερβολικά αργά και αραιά. Ασε που το τούλι φαίνεται ενώ το άλλο ειναι σχεδόν αόρατο. Πχ. σε ενα κλαδί απλωνεις μια ποσότητα moss και την καλύπτεται με το διχτάκι. Με πετονιά το δένεις απο την πίσω πλευρα και είσαι ok.

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου καταλαβα! ν σαι καλα για τη συμβουλη ετσι θα το κανω!

Link to comment
Share on other sites

Αν την αφησεις ελευθερη,εκει να δεις τι θα κανουν τα τιγρακια σου,παρτυ!Θα στη σκορπισουν παντου.

Κανε αυτο που σου λεει ο Παναγιωτης πιο πανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...