Jump to content

Τι Ψάρια Θα Βάζατε Σε 400 Λίτρα;


Recommended Posts

να έχεις κατα νου οτι μεγαλύτερη σημασία έχει τι θα βρεις ποσο υγειες θα είναι και οχι τι ηθελες..πιστεψε με...τα ψάρια που ηθελα δεν είναι αυτα που εχω αλλά αυτα βρήκα μου αρεσαν και τα εχω....αυτα που εξ αρχης σου αρέσουν μπορεί να μην τα βρεις. ..και αν τα βρεις πως θα είναι. ?θα είναι υγιής. ?πόσο θα κοστίζει. .?πόσο μεγάλο θα είναι. .?οπότε μην το σκέφτεσαι και πολυ...

Link to comment
Share on other sites

να έχεις κατα νου οτι μεγαλύτερη σημασία έχει τι θα βρεις ποσο υγειες θα είναι και οχι τι ηθελες..πιστεψε με...τα ψάρια που ηθελα δεν είναι αυτα που εχω αλλά αυτα βρήκα μου αρεσαν και τα εχω....αυτα που εξ αρχης σου αρέσουν μπορεί να μην τα βρεις. ..και αν τα βρεις πως θα είναι. ?θα είναι υγιής. ?πόσο θα κοστίζει. .?πόσο μεγάλο θα είναι. .?οπότε μην το σκέφτεσαι και πολυ...

Σε αυτά που λες δεν έχεις κι άδικο, αλλά πλέον μπορείς να βάλεις και παραγγελία σε διάφορα μαγαζιά που κάνουν πολύ συχνές εισαγωγές! Μόλις λοιπόν έρθει το ζωντανό, το τσεκάρεις κι αν σου κάνει το παίρνεις! ;)

Υπομονή θέλει για να βρεις αυτό που θες και στην κατάσταση που πρέπει! :)

Link to comment
Share on other sites

επιτρεψε μου να σου πω ότι... έτσι νομίζεις...Αν παραγγείλεις κάποιο ψάρι το ποιο πιθανο είναι να μην το φέρει...κι αν το φέρει`ας υποθέσουμε ότι σου αρέσει σαν μέγεθος και είναι και υγιή...τοτε ξέρεις πόσο θα σου το πουλήσει. ? κι αν δε σου αρέσει τελικά. .?τώρα βέβαια εσύ προσπάθησε για κάποιο. .και εγω 400λιτ fish only εχω εδώ και 8 χρόνια. .ξέρεις ποσα ψάρια περασαν από τα χέρια μου. .

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο και η δυο .εγω οταν πρωτεινα ψαρια,δεν ειχε μεσα το κοστος,ειχε μονο την προταση τι?και οχι πόσο?

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια να έχουμε ένα γενικό πλανο..σίγουρα κάποια μας αρέσουν περισσότερο. και αν τα βρεις. ...αλλά όλα τα ψάρια τα αγαπαμε το ίδιο. .Α..!και για μένα δεν υπάρχουν άσχημα ψάρια. .

Link to comment
Share on other sites

επιτρεψε μου να σου πω ότι... έτσι νομίζεις...Αν παραγγείλεις κάποιο ψάρι το ποιο πιθανο είναι να μην το φέρει...κι αν το φέρει`ας υποθέσουμε ότι σου αρέσει σαν μέγεθος και είναι και υγιή...τοτε ξέρεις πόσο θα σου το πουλήσει. ? κι αν δε σου αρέσει τελικά. .?τώρα βέβαια εσύ προσπάθησε για κάποιο. .και εγω 400λιτ fish only εχω εδώ και 8 χρόνια. .ξέρεις ποσα ψάρια περασαν από τα χέρια μου. .

Η τιμές για τα ζωντανά είναι πάνω κάτω γνωστές και σχετικά fixed ανάλογα με την προέλευση και το μέγεθος τους. Δεν μπορεί ένα ψάρι που κάνει 100€ να στο πουλήσει κατόπιν παραγγελίας 200€!! Απλά δεν το αγοράζεις. Έχω μάθει να είμαι πολύ προσεκτικός γιατί την έχω πατήσει και η ψαροσύνθεση του νέου reef θα είναι πάρα μα πάρα πολύ προσεγμένη και με ψάρια που μπορούν να ζήσουν αρμονικά. Δεν ζητάω και τα πιο σπάνια ψάρια. Σε λογικά πλαίσια θα κινηθώ! Υπάρχουν μαγαζιά τα οποία φέρνουν κατόπιν παραγγελίας ωστόσο......

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια να έχουμε ένα γενικό πλανο..σίγουρα κάποια μας αρέσουν περισσότερο. και αν τα βρεις. ...αλλά όλα τα ψάρια τα αγαπαμε το ίδιο. .Α..!και για μένα δεν υπάρχουν άσχημα ψάρια. .

Εννοείτε πως όλα τα ζωντανά τα αγαπάμε το ίδιο (με μερικές εξαιρέσεις). Δεν το ψάχνω γι'αυτό! Το ψάχνω για να βρω μια σύνθεση που να ζήσει αρμονικά! ;)

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. ..όλοι το θέλουμε αυτό. ..αν σου βγει. .ολα καλά. Απλά νομίζω ότι δεν πετυχαίνει ολο αυτό. .και όσο αφορά την τιμή. .αν το ψάρι σου βγει καλό λες χαλάλι τα λεφτά. ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μαγαζιά τα οποία φέρνουν κατόπιν παραγγελίας ωστόσο......

Για δώσε πληροφορίες Κώστα (είτε με π.μ. είτε εδώ αν δεν υπάρχει θέμα) γιατί με ενδιαφέρει :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμη πρόταση, πανέμορφη, ήσυχη και φτηνή: Macropharyngodon Bipartitus

post-50356-0-16111000-1397165050_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

επισεις Κωστα ενα απο τα αγαπημενα μου ψαρια, Blotched Anthias (Holanthias borbonius)

IMG_0514.jpg

...από τα πιό όμορφα ψάρια! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...