Jump to content

Στραβη Ουρα


Recommended Posts

Να το βαλω στο youtude? για να το δειτε η δεν χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://youtu.be/9H-BwT7Vi_Y και εδω το βιντεο για να δειτε την διαφορα με το προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν έχει πια καμιά ελπίδα και άδικα ταλαιπωρείται.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο tsala, ότι θα πρέπει να το απαλλάξεις από το μαρτύριό του με ευθανασία...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ελπιδα οτι μπορει να στρωσει,το εχει ξαναπαθει πριν απο κανα μηνα.θα το αφησω καμια βδομαδα να δω μηπωσ εχει καποια βελτιωση,αν οχι θα του κανω ευθανασια.

Link to comment
Share on other sites

Μανο, πως παει το ψαρακι ? ακομα τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

δυστηχωσ τα ιδια.αστα να πανε.ειπα στη γυναικα μου να του κανω ευθανασια και μου λεει αν το κανεισ δεν προκειται να σου ξαναμιλησω.παντωσ εχει ορεξη για φαγητο.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχωσ τα ιδια.αστα να πανε.ειπα στη γυναικα μου να του κανω ευθανασια και μου λεει αν το κανεισ δεν προκειται να σου ξαναμιλησω.παντωσ εχει ορεξη για φαγητο.

Εξήγησε στη γυναικα σου οτι έτσι βασανίζεται περισσότερο και η ευθανασία θα ειναι λύτρωση γι' αυτο. Δε ξέρω απο τι πάσχει, το λέω βασιζόμενος στα λόγια των φίλων παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

μπα προσπαθησα αλλα τζιφοσ.μαλλον βραδυ θα γινει χωρισ να το καταλαβει και θα το ξαναβαλω παλι μεσα

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία ποιός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος; Με πάγο ξέρω αλλά αν γνωρίζεται κάτι άλλο καλό είναι να το ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτο το γαριφαλελαιο.εδω μεσα το διαβασα καπου.

Link to comment
Share on other sites

κριμα...

σε καταψηξη, ειναι ενας απλος τροπος.. αν και νομιζω πως δεν θα πρεπει να γινεται σε χρυσοψαρα καθως ειναι κρυου νερου... δεν ξερω... ισως την ¨νιωσουν¨ καπως την διαδικασια..

η διαδικασια θελει σταδικακη ψυξη και οχι αμεση, με τουλαχιστον 3-4 λιτρα νερο ωστε να μην γινει αμεσως παγος, αλλα σταδιακα.

υπαρχουν και αλλοι καλυτεροι τροποι, οπως με ουσιες - φαρμακα που χρησιμοποιουνται για αναισθησια, τα οποια σε υπερδοσολογια προκαλουν ανωδυνο θανατο.. (π.χ η βενζοκαινη)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να παγώσουν 4 λίτρα νερό στην κατάψυξη θα περάσει μισή μέρα. Μήπως είναι χειρότερα;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αν μπει με 500 ml , θα πεθανει απο θερμικο σοκ και οχι απο αναισθησια..

Link to comment
Share on other sites

τις ουσιες - φαρμακα εννοεις?

ναι.. θελει συγκεκριμενες αναλογιες / λιτρο και σε αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα με γαρυφαλέλαιο, θεωρώ βασανιστικό το να το καταψύξεις. Δες στο σεμινάριο της Sera, εκεί μας είπαν τη δοσολογία για αναισθησία και για ευθανασία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος με την καταψυξη δεν κανει για χρυσοψαρα μιας και ειναι κρυου νερου δεν θα μπουν σε περιοδο υπνωσης οπως τα τροπικα ψαρια αλλα θα βασανιστουν μεχρι να ψωφισουν.

Κριμα το ψαρακι.

Έγινε επεξεργασία - antonium98
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αναλογια για το γαρυφαλελαιο ξερει κανεισ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πας στο θέμα με το σεμινάριο της Sera μήπως αναφέρεται εκεί, γιατί μας το είπαν αλλά δεν κράτησα σημειώσεις!

Edit: πήγα στο θέμα αλλά δεν βρήκα τίποτα :(

Είχαν τραβήξει και βίντεο αλλά δεν ανέβηκε ούτε βίντεο ούτε φωτογραφίες εδώ...

Έγινε επεξεργασία - kalliroi
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω καλλιροη,θα δω τη θα κανω,κατι ειχα βρει εδω μεσα θα ξαναψαξω γιατι εχει συζητηθει και παλιοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...