Jump to content

Συνάντηση Αθήνας 12/04/2014


Akridas66

Recommended Posts

Μπορώ να πω και εγώ επειδή μένω Σαλαμίνα και θέλω 20 € πηγενε έλα και μία ώρα να πάω και άλλη μία ώρα να γυρίσω να κάνουμε εκτατες συναντήσεις μία εβδομάδα μετά την επίσημη συνάντηση στην Ψυττάλεια επειδή με βολεύει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προς τι τόσος χαμός επειδή έγινε άτυπη συνάντηση Μενιδίου και γύρο περιοχών ?
Ε και, δεν ήταν συνάντηση aquazone ήταν καφές του τύπου την Κυριακή εγώ και 2 φίλοι ενυδρειάκιδες θα είμαστε εκεί όποιος θέλει ευπρόσδεκτος !
Εγώ μπόρεσα και πήγα και στις 2 και στην Ψυττάλεια για 3η αν γίνει και μπορώ μέσα θα είμαι !

Έγινε επεξεργασία - argirisp
Link to comment
Share on other sites

Μανο μου!

Πιστευεις οτι η ολιγομελη σημερινη προσελευση οφειλεται σε αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

Οκ έγινε μια φορά για ποιο λόγο να ξανά γίνει; αν δεν σταματήσει θα καθιερωθεί και όσο πάει ο κόσμος στην επίσημη συνάντηση θα μειώνεται

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα !

Αλλά προ τι τόσος χαμός επειδή έγινε άτυπη συνάντηση Μενιδίου και γύρο περιοχών ?

Δεν γινεται χαμος αλλα να αν καποιος πει "α εχουμε κι εδω στο Μενιδι συναντηση, ε που να τρεχω τωρα στο Π Φαληρο!" Καποιος αλλος πει το ιδιο για το Κεντρο και για τα Νοτια Προαστια και για τα Βορεια μετα δεν θα ερχεται κανεις στην επισημη!

Η παρεα θα χαθει!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι συμβάλλει εν μέρει και αυτό γιατί αν ο άλλος έχει επιλογή να επιλέξει συνάντηση θα το κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται χαμος αλλα να αν καποιος πει "α εχουμε κι εδω στο Μενιδι συναντηση, ε που να τρεχω τωρα στο Π Φαληρο!" Καποιος αλλος πει το ιδιο για το Κεντρο και για τα Νοτια Προαστια και για τα Βορεια μετα δεν θα ερχεται κανεις στην επισημη!

Η παρεα θα χαθει!

+1000
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ αύριο κάνω ένα post του τύπου ( παιδιά εγώ ο manos23 και ο sturm θα είμαστε για καφέ στο καφενείο του Μίλτου να τα λέμε αν θέλει κάποιος να έρθει ευπρόσδεκτος) θα είναι aquazone συνάντηση ?

Link to comment
Share on other sites

Αριθμησε μου τα μελη και των δυο συναντησεων ( που οι μισοι και ειναι ιδιοι ) με τα μελη που ηταν στη πιτα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ αύριο κάνω ένα post του τύπου ( παιδιά εγώ ο manos23 και ο sturm θα είμαστε για καφέ στο καφενείο του Μίλτου να τα λέμε αν θέλει κάποιος να έρθει ευπρόσδεκτος) θα είναι aquazone συνάντηση ?

μάλλον δεν καταλαβαινεις! Δεν είπαμε κάτι τέτοιο αλλά να γράφουμε 1 και 2 και 3 εβδομάδες ποιο πριν ατιπη συνάντηση Μενιδίου Χαλανδρίου κλπ ναι είναι συνάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Αριθμησε μου τα μελη και των δυο συναντησεων ( που οι μισοι και ειναι ιδιοι ) με τα μελη που ηταν στη πιτα!

η πίτα είναι κάτι πολύ διαφορετικό μην μπερδεύεστε έτσι ήταν πάντα αλλά ποτέ τέτοια εποχή δεν είχαμε τόσο λίγο κόσμο μου θυμησε Ιούλιο Αύγουστο!
Link to comment
Share on other sites

Καφές χομπιστων Μενιδίου και γύρο περιοχών ήταν το post οπότε καμία σχέση με aquazone

Link to comment
Share on other sites

Αριθμησε μου τα μελη και των δυο συναντησεων ( που οι μισοι και ειναι ιδιοι ) με τα μελη που ηταν στη πιτα!

Μην συγκρίνεις το κοπή το πίτα, διότι είναι γιορτή , έχει χαπενιγκς, δωράκια, κτλ κτλ

Γνώμη μου!

Και εγώ το πιστεύω όπως είπα και πιο πάνω πως θα δημιουργηθούν παρέες(δεν είναι κακό, άλλωστε και για αυτό το λόγο υπάρχει το ΑΖ) αλλά είναι άσχημο αν γίνει εις βάρος του ΑΖ ! Δλδ στις συναντήσεις του ΑΖ μαζεύονται ίσα η λιγότερα άτομα από τις παρέες η τα άτομα σταματήσουν να έρχονται στο ΑΖ διότι θα πάνε για καφέ άλλη φορά!

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κάποιον , λέω απλά την γνώμη μου και την άποψη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καφές χομπιστων Μενιδίου και γύρο περιοχών ήταν το post οπότε καμία σχέση με aquazone

αυτή την στιγμή δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάς σε όλο αυτό! Γιατί θίγεσαι τόσο; αν θέλεις μίνι συναντήσεις παρε υηλ δυο τρία άτομα που τα λες καλά απο εδώ και πήγαινε γιατί να το ποσταρεις ενα μήνα πριν εδω μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια περίπου ποσά άτομα εισασταν-ειμασταν?

Την προηγούμενη που ήρθα πρέπει να ειμασταν 30+

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια περίπου ποσά άτομα εισασταν-ειμασταν?

Την προηγούμενη που ήρθα πρέπει να ειμασταν 30+

20 και πολλούς λέω!
Link to comment
Share on other sites

Με το ζόρι 15 και αν δεν είχαν φέρει κάποια παιδιά τις κοπέλες τους θα είμασταν 10.

Link to comment
Share on other sites

20 δεν ημασταν με τιποτα! Οταν ηρθα ηταν 3 κοπελες, αλλα ο μανος, ο ασπληνος, ο πανγκρεκο, ο ταν, ο φανταζιο και αλλα δυο παλληκαρια που δεν ηξερα. 9 συν δυο εγω κι ο Γιωργος 12! Μετα απο λιγο εφυγαν τα παλληκαρια και οι κοπελες και ηρθε ο Μαριος και ο Ζοο! Δηλαδη γιναμε 7 ηρθε η Μαιρη και ο Δημητρης, εφυγε ο Πανγιωτης, ηρθε ο ρασταφαρι και για να μην τα πολυλογω 9 η ωρα ημασταν 8!!!!!!! Συνολο ημασταν καμια 20αρια!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 δεν ημασταν με τιποτα! Οταν ηρθα ηταν 3 κοπελες, αλλα ο μανος, ο ασπληνος, ο πανγκρεκο, ο ταν, ο φανταζιο και αλλα δυο παλληκαρια που δεν ηξερα. 9 συν δυο εγω κι ο Γιωργος 12! Μετα απο λιγο εφυγαν τα παλληκαρια και οι κοπελες και ηρθε ο Μαριος και ο Ζοο! Δηλαδη γιναμε 7 ηρθε η Μαιρη και ο Δημητρης, εφυγε ο Πανγιωτης, ηρθε ο ρασταφαρι και για να μην τα πολυλογω 9 η ωρα ημασταν 8!!!!!!! Συνολο ημασταν καμια 20αρια!

ήσουν ο μετρ :D

Ίσως επειδή δεν ήρθα εγώ! Για αυτό άργησα να ενημερώσω πως δεν θα έρθω!

Πέραν της πλάκας

Τοτε όντως δεν είχε πολύ κόσμο!

Ελπίζω να ήταν συγκυρία και οχι λόγω επόμενης ημιτασιον συνάντησης!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αλλους ειναι κοντα για αλλους ειναι μακρυα το σημειο συναντησεις, τι να κανουμε τωρα, δεν γινεται να ειναι παντα φισκα το μαγαζι, συγουρα περασατε καλα οσοι πηγατε και θα παρναμε και περνανε παντα καλα οσοι πηγαινουν στις συναντησεις, παιζει μεγαλο ρολο ο αριθμος αλλα συχρονος δεν λεει και κατι, καποιοι δουλευουν, καποιοι μπορει να μην εχουν( για διοδια/βενζηνα/καφε) και καποιοι μπορη να εχουν και μια αλλη υποχρεωση, δεν χαθηκε και ο κοσμος, μακαρι να γινοντουσταν δυο τρεις συναντησεις διασπαρτες που να βολευει διαφορους και μια στο τοσο μια γενικη που να ειναι ολοι, χομπυ κανουμε και οχι συμβουλεια επικρατειας....

Φιλικα ολα αυτα, σορυ που δεν μπορεσα εχθες αλλα εκτος οτι σχολασα στις 13:00 ειχαμε και οιγονενιακη μαζωξη..... Next time, δεν χανομαστε!!!

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αλλους ειναι κοντα για αλλους ειναι μακρυα το σημειο συναντησεις, τι να κανουμε τωρα, δεν γινεται να ειναι παντα φισκα το μαγαζι, συγουρα περασατε καλα οσοι πηγατε και θα παρναμε και περνανε παντα καλα οσοι πηγαινουν στις συναντησεις, παιζει μεγαλο ρολο ο αριθμος αλλα συχρονος δεν λεει και κατι, καποιοι δουλευουν, καποιοι μπορει να μην εχουν( για διοδια/βενζηνα/καφε) και καποιοι μπορη να εχουν και μια αλλη υποχρεωση, δεν χαθηκε και ο κοσμος, μακαρι να γινοντουσταν δυο τρεις συναντησεις διασπαρτες που να βολευει διαφορους και μια στο τοσο μια γενικη που να ειναι ολοι, χομπυ κανουμε και οχι συμβουλεια επικρατειας....

Φιλικα ολα αυτα, σορυ που δεν μπορεσα εχθες αλλα εκτος οτι σχολασα στις 13:00 ειχαμε και οιγονενιακη μαζωξη..... Next time, δεν χανομαστε!!!

Συμφωνω απολυτα! Μακαρι να καναμε καθε ΣΚ, μακαρι να μπορουσαμε ολοι κτλ! Για μερικους που μενουν μακρια τους καταλαβαινω απολυτα! Αλλα το θεμα ειναι οτι η επισημη συναντηση ειναι μια! Αν αρχισουμε να σπαμε δεν βλεπω να γινεται ουτε αυτη! Εγω προσωπικα ειτε ηταν στο Ολυμπικο, ειτε στην Οστρια, ειτε στη Συγγρου, ειτε στο Ιλιο, ειτε στο Π. Φαληρο, ειτε στην Ψυταλλεια παλι θα πηγαινα οπως και εχω παει σε ολες!

Νομιζω πρεπει ο καθενας να ρωτησει τον εαυτο του αν θελει να ερχεται ειτε τον βολευει ειτε οχι!

Δεν θελω να παρεξηγηθω ουτε να κατηγορησω καποιον! Απλα αυτη την αισθηση ειχα τον προηγουμενο μηνα αλλα σημερα πιο πολυ!Και δεν το γραφω στα ξεκαρφωτα. Η ατακα " α αν εχει στο Ιλιο θα παω εκει" εχει γραφτει δημοσια εδω μεσα"! Και παλι δεν κατηγορω! Εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα ο ανθρωπος διαλεξε!

Για σκεφτειτε ενα καινουριο μελος να πει " παω στη συγκεντρωση για πρωτη φορα " και να ερθει και να δει 8 ατομα! Δεν νομιζω να ενθουσιαστει και πολυ!

Εγω στην πρωτη μου συγκεντρωση ειχαμε κατακλεισει το Οστρια! Ξετρελαθηκα και εννοειται απο τοτε δεν εχω χασει ουτε μια!

Ελπιζω να με καταλαβαινετε και να μην παρεξηγηθω!

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΖ είναι μια κοινότητα , σαν ένα χωριό ας πούμε! Όλοι οι κάτοικοι συναντιούνται πχ κάθε Κυριακή στην Εκκλησία!

Ξαφνικά ανοίγει ένα καφενεία στην νότια μεριά του χωριού , ξεκινάει και γεμίζει από χωρικούς που μένουν εκεί κοντά και τους βολεύει και άλλοι πάνε από περιέργεια!

Μετά από μια εβδομάδα ανοίγει άλλο καφενείο στην βόρεια μεριά του χωριου, εκείνο μαζεύει τους χωρικούς που είναι κοντά στο σπίτι τους και όσοι πήγαιναν στο πρώτο τώρα πάνε στο δεύτερο!

Μετά από μια εβδομάδα ανοίγουν αλλά 2 καφενεία , το ένα δυτικά και το άλλο ανατολιτικα του χωριού, τα οποία μαζεύουν κόσμο από τα γύρω σπίτια! Οι οποίοι σταματάνε να πηγαίνουν στα πρώτα καφενεία!

Αποτέλεσμα

Να δημιουργηθούν πολλές μικρές παρέες , και κλίκες!

Το χωριό να διασπαστεί σε μικρές ομαδες ,

Με αποτέλεσμα οι χωρικοί να πηγαίνουν όλοι πλέον στην εκκλησία Πάσχα και Χριστούγεννα

Με αποτέλεσμα να χάσει δυναμική το χωριό , την σύμπνοια , την αλληλοβοήθεια , την συνεργασια, την ομοιομορφία !

Πχ εγώ θέλω να ρωτήσω τον ακρίδα τι τρώει η μάλλον τι δεν τρώει και διατηρειτε έτσι!

Αν περιμένω από τώρα τα Χριστούγεννα θα γινω τετραπαχος , και λόγω εποχής θα είμαι για τον φούρνο με πατατες!

Υγ κάθε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι προϊόν μυθοπλασίας !

Έγινε επεξεργασία - samilias21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτή την στιγμή δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κολλάς σε όλο αυτό! Γιατί θίγεσαι τόσο; αν θέλεις μίνι συναντήσεις παρε υηλ δυο τρία άτομα που τα λες καλά απο εδώ και πήγαινε γιατί να το ποσταρεις ενα μήνα πριν εδω μέσα;

Δεν είμαι εγώ που έχω κολλήσει και δεν θίχτηκα φίλε μου καθότι χοντρόπετσος χαχαχαχαχ!

Απλά το λέω για να τονίσω αυτό που είπαν και πιο πάνω τα παιδιά η συνάντηση του AZ είναι μία εγώ πήγα και στον καφέ να το πω έτσι και στην συνάντηση αν κάποιος πήγε μόνο στον καφέ και όχι στην συνάντηση με το σκεπτικό ότι πήγα μία φορά δεν θα πάω και δεύτερη τότε είναι αυτός foul και όχι ο καφές !

Επίσης το τι θα ποστάρει ο καθένας και τι όχι θα το κρίνουν αυτοί που συντονίζουν το forum για να έμεινε το ποστ δεν θα έκριναν ότι είναι λάθος !

Και πάμε και στο θέμα του σκορπιοχωρίου δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να πιστεύω ότι κάποιος βλέπει την συνάντηση σαν αγγαρεία αν το βλέπει έτσι ας μην έρθει κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να είναι σε ότι κάνει το AZ θες έλα δεν θες να έρθεις δεν θα με απασχολήσει εμένα προσωπικά αυτοί που είναι να έρθουν είτε κάνεις 1 συνάντηση την βδομάδα είτε 1 την Χρονιά θα έρθουν !

Και κάτι ακόμα εγώ τα Σάββατα δουλεύω χθες έφυγα από την δουλειά λίγο νωρίτερα για να σας προλάβω όλους και πάλι δεν σας πρόλαβα ο κυριακάτικος καφές για εμένα ήταν μια καλή ευκαιρία να δω τα παιδιά από κοντά στην περίπτωση που δεν μπορούσα να έρθω στην επίσημη συνάντηση του ΑΖ.

Όλα τα παραπάνω τα γράφω με φιλική διάθεση αν είναι κάτι παρεξηγήσιμο συγνώμη δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...