Jump to content

Συνάντηση Αθήνας 12/04/2014


Akridas66

Recommended Posts

Ρε συ Κωστα με κουραζεις και θα βαλω την μασκα μου και θα ρθω να σε δειρω :zoro::skydive::sword: !!!!

Τοσοι ειστε εκει πανω συννεοηθειτε να κατεβενετε παρεα! Εμεις δηλαδη πως ταλαιπωρηθηκαμε τοσους μηνες με τα dry start σου; Ε να ταλαιπωρηθεις κι εσυ! :P

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κωστα με κουραζεις και θα βαλω την μασκα μου και θα ρθω να σε δειρω :zoro::skydive::sword: !!!!

Τοσοι ειστε εκει πανω συννεοηθειτε να κατεβενετε παρεα! Εμεις δηλαδη πως ταλαιπωρηθηκαμε τοσους μηνες με τα dry start σου; Ε να ταλαιπωρηθεις κι εσυ! :P

Φιλε δεν ειναι τοσο απλο το θεμα και δεν ειμαστε μονο απο Μενιδι που παμε στο Ιλιον.Ειναι και απο αλλες γυρω περιοχες που δεν μπορουν να ερχονται στο Φαληρο.

Δεν καταλαβαινω που ενοχλει η συναντηση στο Ιλιον απο ατομα που δεν μπορουν να ερθουν κατω?Αφου ετσι και αλλιως δεν ερχονταν κατω,γιατι να μην υπαρχει και ενα δευτερο μερος για να πηγαινουν εκει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο να καταλήξουμε κάπου με αυτή τη συζήτηση γιατί η περίπτωση του καθένα είναι διαφορετική και δεν μπορούμε να τους βάλουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Για παράδειγμα, εσύ Θοδωρή έρχεσαι σε όλες τις συναντήσεις παρά την παντόφλα, και μπορεί να θυσιάζεις κάτι για αυτό, που εμείς δε γνωρίζουμε, π.χ. προσωπικό χρόνο, χρήμα ή κάτι άλλο. Ή ο Άγγελος που έρχεται από πάρα πολύ μακρυά. Ή κάποιοι που έρχονται σε όλες, μα όλες τις συναντήσεις, εκδηλώσεις, σεμινάρια και ό,τι άλλο προκύψει.

Κάποιοι που δεν έρχονται καθόλου, ή κάποιοι που έρχονται μόνο στην κοπή της πίτας, ή κάποιοι που θα έρθουν μόνο στη συνάντηση στο Ίλιον, δε σημαίνει υποχρεωτικά ότι βαριούνται, ότι τσιγκουνεύονται, ότι διασπούν την παρέα, ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό.

Όλοι μας κάποια στιγμή μπορεί ενώ έχουμε τη δυνατότητα να έρθουμε, να έχουμε πει "δεν έρχομαι" επειδή βαριόμαστε, επειδή προτιμάμε να φάμε αλλού τα χρήματα της βενζίνης, των διοδίων και του καφέ, επειδή έχει έναν αγώνα ή μία ταινία, επειδή ερωτευθήκαμε ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο που μπορεί να είναι μια ανόητη δικαιολογία.

Αυτό για το οποίο εσύ λες "έλα μωρέ, σιγά το πράγμα, κάνε τον κόπο, τι είναι μια φορά το μήνα" για τον άλλο μπορεί να είναι δύσκολο ακόμα και για μία φορά το μήνα. Συχνά οι άνθρωποι μιλάνε για τους άλλους με βάση την εικόνα που αυτοί έχουν στο μυαλό τους, ενώ η πραγματικότητα να διαφέρει πολύ. Μου έχει συμβεί άπειρες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,το προβλημα δεν ειναι τα ατομα που ουτως ή αλλως δεν ερχονται στο Φαληρο...το προβλημα ειναι ατομα που ερχοντουσαν,να μην ξαναρθουν γιατι θα εχουν τον καφε στο Ιλιον....

Τελος παντων,δεν νομιζω οτι το προβλημα ειναι ο καφες στο Ιλιον ή οπου αλλου κανονιστει απο οποιονδηποτε,κι εγω μπορει αυριο-μεθαυριο να κανονισω εναν καφε στο Μοσχατο....αλλα θα παω και στην συναντηση!

Απλα να μην ξεχασουμε την συναντηση γιατι δεν θελουμε να χαθει....

Αυτο πιστευω εγω....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κωστα,το προβλημα δεν ειναι τα ατομα που ουτως ή αλλως δεν ερχονται στο Φαληρο...το προβλημα ειναι ατομα που ερχοντουσαν,να μην ξαναρθουν γιατι θα εχουν τον καφε στο Ιλιον....

Τελος παντων,δεν νομιζω οτι το προβλημα ειναι ο καφες στο Ιλιον ή οπου αλλου κανονιστει απο οποιονδηποτε,κι εγω μπορει αυριο-μεθαυριο να κανονισω εναν καφε στο Μοσχατο....αλλα θα παω και στην συναντηση!

Απλα να μην ξεχασουμε την συναντηση γιατι δεν θελουμε να χαθει....

Αυτο πιστευω εγω....

Αυτο ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αν νομιζετε οτι κανει τοσο κακο στο φορουμ η συναντηση στο Ιλιον τοτε να την κοψουμε και θα δουμε μετα αν εφταιγε η οχι.

Απλα δεν βρησκω λογικο το να κοψουμε κατι που απο αυτο μονο να κερδισουμε εχουμε και οχι να χασουμε.Και στη συγκεκριμενη περιπτωση ερχονται μελη που δεν μπορουν να εχονται στο Φαληρο και αν δεν υπηρχε το Ιλιον δεν θα τους βλεπαμε ποτε.Αν αυτο το προτειματε τοτε ας το κανουμε,δεν εχω προβλημα.Και για να ξερετε και κατι ακομα,δεν βγηκα μια μερα και ανοιξα ενα θεμα κεφες στο Ιλιον..αλλα πρωτα απ ολα το συζητησα με τον διαχειριστη του φορουμ και με τους υπολοιπους συντονιστες και ο Θανασης ειπε να το κανω..αν μου πει να το σταματησω θα το σταματησω.

Link to comment
Share on other sites

Kalliroi μου,εννοειται οτι καποιος δεν ειναι υποχρεωμενος να ερθει σε οποιαδηποτε συναντηση για οποιονδηποτε λογο!

Και δεν χρειαζεται να δικαιολογηθει σε κανεναν!

Μηπως τελικα το καναμε μεγαλο θεμα? :)

Ποτε θα παμε για καφε στο Ιλιον ειπαμε? :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να έρθω στη χθεσινή επίσημη συνάντηση και προσδοκώ να έρθω στην επόμενη, η οποία είναι η ανεπίσημη συνάντηση χομπιστών Μενιδίου και γύρω περιοχών. Επιπλέον, πιστεύετε ότι θα έπρεπε να αποκρύπτουμε στα νέα μέλη την ανεπίσημη συνάντηση χάριν της επίσημης;

Στις 2 φορές που έγιναν οι συναντήσεις εκεί, πόσα άτομα πήγαν τα οποία από τότε δεν ήρθαν ξανά στην επίσημη συνάντηση; Επίσης μετρήσατε πόσοι από τους απόντες της χθεσινής επίσημης συνάντησης εμφανίστηκαν στις ανεπίσημες συναντήσεις στο Ίλιον; Μήπως πρόκειται απλά για συμπτώσεις και αντιδράμε υπερβολικά στο στυλ "πονάει χέρι, κόψει χέρι"; :D

Και αν οι ανεπίσημες συναντήσεις φέρνουν πιο κοντά μέλη τα οποία δεν θα πήγαιναν ούτως ή άλλως στις επίσημες, όπως λέει και ο Κώστας; Και αν οι ανεπίσημες συναντήσεις είναι η αφορμή για να έρθουν σιγά σιγά περισσότερα μέλη στις επίσημες; Και αν γινόταν και μία πανελλαδική διαδικτυακή συνάντηση μέσω Skype ή άλλης εφαρμογής για όλα τα μέλη; :D

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο,εγω να σου πω κατι,μπηκα το πρωι και ειδα ποστ του στιλ οτι χθες δεν ειχαμε κοσμο στη συναντηση γιατι παιζει καφες στο Ιλιον..λες και στο Ιλιον μαζευομαστε λαος και τραβαμε τον κοσμο απο τη συναντηση..Και να σας πω και κατι αλλο που μαλλον δεν εχετε σκεφτει?Για αναλογιστειτε τα περισσοτερα μελη που ερχονται στο Φαληρο,η στο Ολυμπικο η στο Οστρια που μενουν?Μηπως μενουν στον Πειραια και στις γυρω περιοχες?Ποσοι απο αυτους που ερχονται στο Φαληρο μενουν απο το κεντρο της Αθηνας και πανω?Αυτοι λοιπον που μενουν απο το κεντρο και πανω και δεν μπορουν να ερθουν στο Φαληρο,δεν εχουν δικαιομα μιας συναντησης με φιλους που τα λενε μεσα απο το φορουμ?Πχ τον Pano78 τον βλεπω χρονια εδω αλλα ποτε δεν τον ειχα γνωρισει απο κοντα σε καμια συναντηση,τον γνωρισα ομως στο Ιλιον και εχω και αλλα παραδειγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αν νομιζετε οτι κανει τοσο κακο στο φορουμ η συναντηση στο Ιλιον τοτε να την κοψουμε και θα δουμε μετα αν εφταιγε η οχι.

Απλα δεν βρησκω λογικο το να κοψουμε κατι που απο αυτο μονο να κερδισουμε εχουμε και οχι να χασουμε.Και στη συγκεκριμενη περιπτωση ερχονται μελη που δεν μπορουν να εχονται στο Φαληρο και αν δεν υπηρχε το Ιλιον δεν θα τους βλεπαμε ποτε.Αν αυτο το προτειματε τοτε ας το κανουμε,δεν εχω προβλημα.Και για να ξερετε και κατι ακομα,δεν βγηκα μια μερα και ανοιξα ενα θεμα κεφες στο Ιλιον..αλλα πρωτα απ ολα το συζητησα με τον διαχειριστη του φορουμ και με τους υπολοιπους συντονιστες και ο Θανασης ειπε να το κανω..αν μου πει να το σταματησω θα το σταματησω.

Κωστα,το προβλημα δεν ειναι τα ατομα που ουτως ή αλλως δεν ερχονται στο Φαληρο...το προβλημα ειναι ατομα που ερχοντουσαν,να μην ξαναρθουν γιατι θα εχουν τον καφε στο Ιλιον....

Τελος παντων,δεν νομιζω οτι το προβλημα ειναι ο καφες στο Ιλιον ή οπου αλλου κανονιστει απο οποιονδηποτε,κι εγω μπορει αυριο-μεθαυριο να κανονισω εναν καφε στο Μοσχατο....αλλα θα παω και στην συναντηση!

Απλα να μην ξεχασουμε την συναντηση γιατι δεν θελουμε να χαθει....

Αυτο πιστευω εγω....

Νομιζω τα λεει ολα!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα δεν τα λεει ολα Θοδωρα,η συναντηση ειναι συναντηση και δεν προκειτε να χαθει αν λιγοστεψουν τα ατομα κατα 1-2.

Οι περισσοτεροι που ερχνται στο Φαληρο ειναι απο Πειραια και γυρω,οπωτε ποιοι νομιζεις οτι δεν θα ερχονται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπόρεσα να έρθω στη χθεσινή επίσημη συνάντηση και προσδοκώ να έρθω στην επόμενη, η οποία είναι η ανεπίσημη συνάντηση χομπιστών Μενιδίου και γύρω περιοχών. Επιπλέον, πιστεύετε ότι θα έπρεπε να αποκρύπτουμε στα νέα μέλη την ανεπίσημη συνάντηση χάριν της επίσημης;

Στις 2 φορές που έγιναν οι συναντήσεις εκεί, πόσα άτομα πήγαν τα οποία από τότε δεν ήρθαν ξανά στην επίσημη συνάντηση; Επίσης μετρήσατε πόσοι από τους απόντες της χθεσινής επίσημης συνάντησης εμφανίστηκαν στις ανεπίσημες συναντήσεις στο Ίλιον; Μήπως πρόκειται απλά για συμπτώσεις και αντιδράμε υπερβολικά στο στυλ "πονάει χέρι, κόψει χέρι"; :D

Και αν οι ανεπίσημες συναντήσεις φέρνουν πιο κοντά μέλη τα οποία δεν θα πήγαιναν ούτως ή άλλως στις επίσημες, όπως λέει και ο Κώστας; Και αν οι ανεπίσημες συναντήσεις είναι η αφορμή για να έρθουν σιγά σιγά περισσότερα μέλη στις επίσημες; Και αν γινόταν και μία πανελλαδική διαδικτυακή συνάντηση μέσω Skype ή άλλης εφαρμογής για όλα τα μέλη; :D

Κάποια άποψη;

Για μενα δεν τα λεει ολα Θοδωρα,η συναντηση ειναι συναντηση και δεν προκειτε να χαθει αν λιγοστεψουν τα ατομα κατα 1-2.

Οι περισσοτεροι που ερχνται στο Φαληρο ειναι απο Πειραια και γυρω,οπωτε ποιοι νομιζεις οτι δεν θα ερχονται?

Συμφωνώ και ρωτάω τι προτείνετε λοιπόν εφόσον φοβάστε ότι θα παραγκωνιστεί η επίσημη συνάντηση από κάποιους. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να το συζηταμε για μερες και ακρη να μη βγαινει,θα το εξετασει η συντονιστικη και η διαχειριστικη ομαδα και θα σας ενημερωσουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο να καταλήξουμε κάπου με αυτή τη συζήτηση γιατί η περίπτωση του καθένα είναι διαφορετική και δεν μπορούμε να τους βάλουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι.

Για παράδειγμα, εσύ Θοδωρή έρχεσαι σε όλες τις συναντήσεις παρά την παντόφλα, και μπορεί να θυσιάζεις κάτι για αυτό, που εμείς δε γνωρίζουμε, π.χ. προσωπικό χρόνο, χρήμα ή κάτι άλλο. Ή ο Άγγελος που έρχεται από πάρα πολύ μακρυά. Ή κάποιοι που έρχονται σε όλες, μα όλες τις συναντήσεις, εκδηλώσεις, σεμινάρια και ό,τι άλλο προκύψει.

Κάποιοι που δεν έρχονται καθόλου, ή κάποιοι που έρχονται μόνο στην κοπή της πίτας, ή κάποιοι που θα έρθουν μόνο στη συνάντηση στο Ίλιον, δε σημαίνει υποχρεωτικά ότι βαριούνται, ότι τσιγκουνεύονται, ότι διασπούν την παρέα, ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό.

Όλοι μας κάποια στιγμή μπορεί ενώ έχουμε τη δυνατότητα να έρθουμε, να έχουμε πει "δεν έρχομαι" επειδή βαριόμαστε, επειδή προτιμάμε να φάμε αλλού τα χρήματα της βενζίνης, των διοδίων και του καφέ, επειδή έχει έναν αγώνα ή μία ταινία, επειδή ερωτευθήκαμε ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο που μπορεί να είναι μια ανόητη δικαιολογία.

Αυτό για το οποίο εσύ λες "έλα μωρέ, σιγά το πράγμα, κάνε τον κόπο, τι είναι μια φορά το μήνα" για τον άλλο μπορεί να είναι δύσκολο ακόμα και για μία φορά το μήνα. Συχνά οι άνθρωποι μιλάνε για τους άλλους με βάση την εικόνα που αυτοί έχουν στο μυαλό τους, ενώ η πραγματικότητα να διαφέρει πολύ. Μου έχει συμβεί άπειρες φορές.

Σε παρακολουθω και μου αρεσει πολυ ο τροπος που τοποθετησε στα πραγματα.+1 λοιπον και σε αυτη σου την τοποθετηση :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ... :blush:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καταλήξει για εμένα προσωπικά ότι καλό είναι αν μπορούμε να πηγαίνουμε παντού και Ίλιον και Π Φάληρο και όπου αλλού γίνεται εκδήλωση-συνάντηση για 2 λόγους 1ος : όλο και κάτι νέο θα μάθουμε για το χόμπυ που αγαπάμε και 2ο: με αυτό τον τρόπο υποστηρίζουμε και το forum που μας έχει βοηθήσει.
Εγώ όπου και αν γίνει κάτι αν μπορώ θα είμαι παρόν !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να ζητήσουμε από τα μαγαζι ένα προτζεκτορα και με ένα λάπτοπ να συνδεθούμε με Skype ώστε όσοι δεν μπορουν να έρχονται τουλάχιστον να συμμετέχουν μέσω Skype :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορει να το συζηταμε για μερες και ακρη να μη βγαινει,θα το εξετασει η συντονιστικη και η διαχειριστικη ομαδα και θα σας ενημερωσουμε. :)

.........................................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οκ,δεν εχει νοημα να το συζηταμε αλλο...

Συμφωνω οτι ο καφες που γινεται π.χ. στο Ιλιον ειναι αφορμη να γνωριστουμε με παιδια που δεν ερχονται στην μηνιαια συναντηση λογω αποστασης....

Συμφωνω επισης οτι δεν θα χαθει η μηνιαια συναντηση αν λειπουν 1-2 ατομα....εξαλλου εχει φανατικους θαυμαστες! :)

Μαλλον αντιδραμε υπερβολικα.... οπως ειπε και η Kalliroi.... :)

Μακαρι να μπορουμε να πηγαινουμε σε ολες τις συναντησεις-εκδηλωσεις-καφεδες και μπυρες... :D οπως λεει και ο Αργυρης πιο πανω!

Θα τα πουμε απο κοντα στον επομενο καφε στο Ιλιον!!! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοντευουμε να φτασουμε σε σελιδες το θεμα με την λιμνη της Kallirois......δεν λεει......... :P χαχαχαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη συνάντηση , είναι επίσημη συνάντηση .

Ανεπίσημες συναντήσεις μπορούν να γίνουν πολλές .

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο , αν κάποιοι τα μπερδεύουν κακώς !

Αν κάποιοι δυσκολεύωνται να έρθουν στην επίσημη και βολεύωνται με την ανεπίσημη συνάντηση καλώς γίνετε η ανεπίσημη και έχει νόημα η ύπαρξή της .

Το ότι η επίσημη συνάντηση είχε λίγο κόσμο δεν σημαίνει οτι φταίει η ανεπίσημη .

Είναι χιλιάδες τα μέλη του φόρουμ και οι περισσότεροι δεν νιώθουν την ανάγκη , ή δεν μπορούν να παρεβρεθούν για όποιους λόγους .

Εγω θυμάμε ( στη γιάφκα ) παρ όλο που οι συναντήσεις ήταν κάθε εβδομάδα τετάρτη συν τη μηνιαία σαββάτο , οτι άλλοι μπορούσαν τετάρτες αλλοι Σαββάτο και άλλοι που δεν ερχόντουσταν γιατί δεν είχαμε συνάντηση αυτη την ημέρα , Κυριακές .

Εμένα η γνώμη μου είναι να αυξηθούν οι ανεπίσημες συναντήσεις σε διαφορετικά μέρη και δεν θα έλεγα όχι να γίνονται συναντήσεις ( εκ περιτροπής και εφ όσον δέχονται οι ιδιοκτήτες ) στα καταστήματα που είναι μέλη του Aquazone !!!

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

η ταπεινη μου γνωμη

εχω παει και στις δυο συναντησεις στο ιλιον σε συναντησεις στο φαληρο , στο ostria , στο kithen bar παρολο που για μενα ειναι < ταξιδι >

αν εχω την δυνατοτητα και μπορω οπου και να γινει παντα προσπαθω να ειμαι εκει . γιατι το θεμα για μενα ειναι η παρεα σας

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

η ταπεινη μου γνωμη

εχω παει και στις δυο συναντησεις στο ιλιον σε συναντησεις στο φαληρο , στο ostria , στο kithen bar παρολο που για μενα ειναι < ταξιδι >

αν εχω την δυνατοτητα και μπορω οπου και να γινει παντα προσπαθω να ειμαι εκει . γιατι το θεμα για μενα ειναι η παρεα σας

Νομιζω οτι αυτο ειναι το ρεζουμε τις ολης υποθεσης!! :thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu::thumbsu:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το θεμα ειναι αν μπορουμε να ερθουμε εγω προσωπικα οποτε μπορω ερχομαι η στο φαληρο η στο ιλιον και παλια στη γιαφκα το ιδιο και στο ολυμπικο και ο καθενας οπως μπορει και οταν μπορει.ετσι οπως τα λετε ειναι σαν να παιρνετε παρουσιες.και φυσικα θελουμε ολοι να ειμαστε παντα παρον αλλα οι συνθηκες δεν το επιτρεπουν

:angylaw:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...