Jump to content

Ο Γκοτζιλα Στο Ενυδριο Μου?


Recommended Posts

Ειναι προνυμφη απο καποιο εντομο,καλυτερα να το βγαλεις απο μεσα.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορω να το βρω τωρα... δεν ξερω που τρυπωσε.. εχω κανει ανω κατω το ενυδριο. Λες να μου εφαγε και τα ψαρια?

Μπορει να τρυπωσει κατω στην αμμο αυτο?

Έγινε επεξεργασία - lkastritis
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου, οταν βλεπουμε κατι που δεν ξερουμε τι ειναι, το βαζουμε σε καραντινα(ενα βαζακι μεγαλο η κατι αναλογο κανει) και μετα ρωταμε, γιατι εαν περασει η ωρα και χαθει αντε βρες το, οταν μαθουμε εαν ειναι επικυνδηνο ή οχι τοτε πρατουμε αναλογα....

Ελπιζω να το βρεις συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορει να τρυπωσει στην αμμο,αλλα κατι τετοια εντομα χτυπανε μικρα ψαρια και γαριδες.Επισης να σας πω πως δεν ειναι καθολου παραξενο να βρεις ενα τετοιο εντομο στο ενυδρειο,εχουν αναφερθει παρα πολλα παραδειγματα.Για κοιτα και εδω.

Link to comment
Share on other sites

είναι τρομακτικό ενδιαφέρον τι είναι ! Προτείνω να φωνάξεις τους AVENGERS ειδικότητα τους οι απειλές αγνωστης ταυτότητας.

Καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ θα φωναξω και τον μαγκαιβερ! :sword:

Μολις παω σπιτι το απογευμα θα το βγαλω.. αμα το βρω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παρε μια αποχη και πιαστο. Καθεσε και πεδευεσαι με τη σκουπα! Βαλε το βιντεο και στο λινκ που σου χει δωσει ο Ραστα πιο πανω αλλα και στο αλλο που σου δωσα εγω!

Πρεπει να φτιαξουμε μια ομαδα εδω στο φορουμ εξουδετερωσης τετοιων εισβολεων! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να καλεσεις τους ghostbusters!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστέ μου, τι είναι πάλι αυτό? Είναι μεγάλο σε σχέση με τα ψάρια σου?

Σαν κατσαρίδα ενυδρείου μοιάζει

Link to comment
Share on other sites

Προνυμφη λιβελουλας ειναι και μπορει να σου φαει τα ψαρια που εχουν περιπου το ιδιο μεγεθος με αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο έντομο να άφησε αυγά του στο ενυδρείο και αυτό να γλίτωσε και να έσκασε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μπει με πολλους τροπους απο φυτα που μπορει να πηρες,απο την αμμο η το χαλικι κ.α

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχει δικιο ο φιλος παραπανω, λιβελουλα πρεπει να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει την ουρα που ειναι σαν ψαλιδι δεν ειναι λιβελουλα αλλα καποιο αλλο εντομο.Αν δειτε το λινκ που εβαλα πιο πανω,εχει προνυμφη λιβελουλας σε φωτογραφια και δεν μοιαζει μ αυτο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω η μορφολογια της νυμφης εξαρταται απο το ειδος της λιβελουλας. Μια απλη αναζητηση στις εικονες google βγαζει και τις δυο "μορφες".

Link to comment
Share on other sites

Εξωγήινος, νέο είδος είχες στο ενυδρείο σου :lmao: :lmao: καλά έκανες και το έβγαλες έχε το νου σου για τίποτα αυγά.

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

θα δω.. αμα δω τιποτα ακομα περιεργο θα το πεταξω απο το μπαλκονι το ενυδριο :P χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

κανενα αγιασμο κανε λεωνιδα στο ενυδρειο. προσεχε για αυγα . παρακουλουθα συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο κεφάλι εχει ρε παιδιά....Πρωτη φορά βλέπω κατι τετοιο, ουτε καν παρόμοιο! Μυστηρια πραγματα........... :bigemo_harabe_net-135:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...