Jump to content

Πληροφορίες Για Bicolor Angelfish (Centropyge Bicolor)


nikg

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Ψάχνω πληροφορίες για το συγκεκριμένο αγγελόψαρο.Εχω βρει διασπαρτες πληροφορίες στο φορουμ(μέχρι κ τον Αυγουστο του 2005 διάβασα!!) αλλά θα ήθελα την βοήθεια- εμπειρία κάποιου που το είχε ή το έχει ακόμη.Οι πληροφορίες διίστανται οσων αφορά το reef safe.Αυτό δεν με ενδιαφέρει κ πολύ αφού το ενυδρείο στην αρχή θα ειναι fish only.Θέλω να το εντάξω στην ψαροσύνθεση την οποία εξετάζω συνεχώς ως προς την συμβατότητα της κ εχει σχεδόν τελειοποιηθεί με την βοήθειά σας.Θέλω να ξέρω για ευκολία διατήρησης,διατροφικές συνήθειες,χαρακτήρα,τα πάντα ακόμη κ τι ...ψηφίζει :bigemo_harabe_net-66:

Φιλικά,Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου είναι πολύ όμορφο ψάρι δεν χτυπάει κοράλλια αλλά θέλει προσοχή αλλά είναι δύσκολο ψάρι στο θέμα διατροφή δεν τρώει εύκολα και εβεστιτο στις αστενιες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ manos23.Νομιζω πως αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Νικο το ειχα το ψαρι ειναι πανεμορφο εμενα ετρωγε flakes ,τωρα απο εκει και περα ταιζεις αρτεμια μυσιδα η ψιλο γκριλ και τα φιλλαρακια παντα,reef safe δεν μπορεις να πεις για κανενα ψαρι,ενδεχετε να χτυπησει brain η ζοας η ακανθαστρεες η καουλαστρεες,δεν απικλεει κανεις χτυπηματα σε σκληρα,παρτο αφου ξεκινας γισ και με μονο ψαρια το βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ niknik.Απο χαρακτήρα τι λέει?Εινα μήπως ντροπαλο? μην μου ειναι συνέχεια κρυμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...